Skocz do zawartości

Najlepsze słody


2artur2

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie zdaje się, że minęły czasy, kiedy na rynku można było kupić jedynie podstawowe słody. Teraz jest ich wielki wybór. Z kolei każdy ma jakieś swoje ulubione słody, których używa częściej od innych. Założyłem taki wątek, aby można było tutaj wpisywać swoje spostrzeżenia na temat słodów, dlaczego taki a nie inny użyliśmy do warki, itp. Prosiłbym o możliwie dokładny opis słodu (producent oraz EBC - jeśli znamy).

Dla przykładu:

Karmelowy Jasny (80-150 EBC Strzegom) - wyjątkowo aromatyczny

Carafa Special III (1300-1500 EBC, Weyermann) - używam do pogłębiania barwy i lekkich (bez łuski !) akcentów palonych, mała ilość mocno przyciemnia warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu:

Karmelowy Jasny (80-150 EBC Strzegom) - wyjątkowo aromatyczny

Carafa Special III (1300-1500 EBC, Weyermann) - używam do pogłębiania barwy i lekkich (bez łuski !) akcentów palonych, mała ilość mocno przyciemnia warkę.

CZy możesz zaktualizować ilość warek w swoim profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mniej znanych słodów polecam:

 

Pale chocolate - trzeba go niestety sprowadzać z Anglii; daje fajne ciemne, czekoladowo-tostowe posmaki, ale bez przypaloności słodu czekoladowego.

Brown - dotychczas robiłem go sobie sam, teraz jest już do kupienia (kupnego jeszcze nie próbowałem). Daje prawdziwie orzechowe posmaki.

Cara-crystal - dużo lepiej pasuje do piw angielskich niż caramunich, daje czystszą karmelowość.

 

Nie lubię bardzo ciemnych słodów karmelowych - Special B, Caraaroma, wprowadzają coś niepokojącego do smaku, taką kwaśność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.