Skocz do zawartości

Kapslowanie butelek


Lewelyn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Grete. Kupiłem kiedyś razem z zestawem startowym. Do tej pory używam i nie ucięła mi żadnej szyjki, ale ja używam tylko butelek z wysokim kołnierzem. Szczerze mówiąc nie chce mi się gimnastykować z butelkami z niskim kołnierzem. Piwowarstwo to ma być dla mnie przyjemność, a nie stres, że Greta może mi uciąć szyjkę butelki, czy nie zacisnąć kapsla do końca. W ciągu najbliższego czasu przerzucam się na kapslownice stołową (chyba zrobię sobie prezent na Święta :D ) - wtedy przyjemność kapslowania będzie jeszcze większa i będę mógł używać butelek nie patrząc czy ma kołnierz taki czy owaki. Greta zostanie na awaryjne sytuacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gretę używałem przez jakieś 60 warek aż urwała się rączka, ścinała mi butelki gdzieś między 10 a 20 warką (tak z 15% całej warki), później przestała (?), teraz mam Eterne, nie ma żadnego porównania, Eterna nigdy nie zniszczyła butelki, siła potrzebna do kapslowania jest spora niższa, konstrukcja jest stabilniejsza.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaczynałem przygodę z Gretą. Po kilku warkach zaczęła ucinać szyjki. Nie wiem - może to wina twardych kapsli, a może uszkodzenia kapslownicy przez niewłaściwe użytkowanie? Tak czy inaczej kupiłem stołową Grifo i kapslowanie stało się bezstresową przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problemem Grety jest to, że elementem zaciskającym się wokół szyjki butelki są te dwie blaszki. Nie są one niczym zabezpieczone (zwykła plastikowa nakładka zrobiła by dużą różnicę - tak jest właśnie w Eternie), więc mocniejsze zaciśnięcie utnie szyjkę. Podejrzewam, że ucinanie szyjek po jakimś czasie używania Grety wiązać się może z wyrabianiem tych blaszek w miejscu w którym się stykają (metal też może się odkształcić jeżeli nie należy do najtwardszych). Może lekkie nadpiłowanie tych blaszek na łukach, w miejscu gdzie oplatają szyjkę butelki, wyeliminowałoby problem ucinania szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.