Skocz do zawartości

NZ/AU Pale Ale


Honou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do uwarzenia pierwszej warki piwa i wybór padł na Pale Ale docelowo na nowo zelandzkich i australijskich chmielach. Chcę zacząć od razu od zacierania, jako taką wiedzę teoretyczną już mam a i co nieco praktyki liznąłem przy okazji robienia wina i cydru :) Chciałbym osiągnąć lekkie,sesyjne piwko o mocnym aromacie owoców tropikalnych i moreli. Goryczka delikatna ale wyczuwalna, myślę że 30-40 IBU przy 12-13 BLG. Proszę o porady odnośnie receptury, szczególnie prosiłbym o pomoc przy ustawieniu chmieli.

 

Słody: piwo nie idzie na żaden konkurs, nie musi się więc mieścić się w żadnych widełkach stylu. Chciałbym że piwo było jasne i bez użycia słodów karmelowych których zwyczajnie w świecie nie lubię :D

 

Tak więc co myślicie o:

  • 4.5 kg słodu Pale Ale Strzegom
  • 500 g słodu pszenicznego jasnego

Zacieranie: Jako że będzie to moje pierwsze własnoręcznie robione piwo rozumiem, że najlepszą opcją póki co będzie zacieranie w jednej temperaturze?

60' w 66-67 C i później 15' w 72 ?

 

Chmiele: tutaj mam największą zagwozdkę :) Opierając się na własnych doznaniach sensorycznych oraz opisie chmieli w internecie, myślałem o użyciu następujących chmieli:(oczywiście część chciałbym wrzucić na cichą)

  • Nelson Sauvin (NZ) - 11,2%
  • Galaxy (AU) - 14,5 %
  • Stella/Ella (AU) - 15.1 %
  • Rakau (NZ) - 10,7 %
  • opcjonalnie, chmiel amerykański Palisade (6,1%), który ponoć dodaje fajne nuty morelowe

Drożdże: US-05. Z ciekawości: czy dużą różnice zrobiłoby użycie np takich ? : http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/fermentum-mobile/1570-fm52-amerykanski-sen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody - ok, dużo osób totalnie pomija karmele przy APA/IPA.

Zacieranie - ok, możesz ewentualnie trochę wyżej (68C), żeby przy 12 blg nie okazało się zanadto wodniste.

Chmiele - jakie sobie życzysz, byle nie za mało na aromat, jeśli ma być mocno (ja daję do APA 100g w proporcji np. 30g hopstand, 70g na zimno).

Drożdże - generalnie różnice będą niewielkie, zakładając poprawne użycie, jeśli nie chcesz robić startera to koniecznie US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czytając jeszcze co nieco przepisów rozważam także dodanie Mosaica. Sporo osób zarówno tutaj jak i na anglojęzycznych forach poleca tzw. chmielenie whirpoolowe. Poprawcie mnie jeśli to opacznie zrozumiałem ale polega ono na dodaniu chmielu już po wyłączeniu palnika, czy jest więc równoznaczne z wrzucaniem chmielu na 0' jak to pojawia się w przepisach na forum ? Czy w takim razie powinienem odczekać jakiś czas zanim zacznę chłodzić brzeczkę - np. 30 minut ? Zapomniałem wspomnieć że nie mam chłodnicy, i temperaturę zbijać będę w wannie.

 

Zakładając że chmiel na 0' oznacza właśnie chmielenie whirpoolowe oto jak prezentowałby się mój sposób chmielenia:

 

15g Nelson Sauvin 11.2 - 60' 

15g Mosaica 12 - 30'

po 20g NS,Mosaica i Galaxy 14,5 (60g w sumie) - 0'

 

i taka sama porcja po 20g każdego chmielu na 4 dni na cichą fermentację.

 

W sumie użyte 3 paczki po 50g 

 

Temperaturę zacierania za radą Jasia, zwiększyłbym do 68C

Edytowane przez Honou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Mam pytanie odnośnie mojej receptury 

Nelson Sauvin Single Hop. Co zmienić, co dodać?  Jakieś wskazówki? Z góry dzięki za odpowiedź.

Celuję w 27l 14BLG.

 

Słody:

Słód Pale Ale Weyermann 1kg

Słód Pilzneński Weyermann 5kg

Płatki Owsiane Górskie 0,2kg

 

 

Chmiele:

Nelson Sauvin (2020) 200g

 

 

Drożdże: Gęstwa z APA

( US-05 - IV użycie )

 

Zacieranie:

66st. 60min

Mash out 78st. 10min

 

Chmielenie (60 min.)

5g Nelson Sauvin na 50 minut

10g Nelson Sauvin na 15 minut

15g Nelson Sauvin na 10 minut

20g Nelson Sauvin na 5 minut

40g Nelson Sauvin na koniec gotowania

 

 

Chmielenie na zimno

Pozostały chmiel (110g) – na ostatnie 4 dni fermentacji cichej

 

Fermentacja w temp. ok. 17 - 19 st. 

Burzliwa 12dni

Cicha 9dni

Edytowane przez smerf08365
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smerf08365 napisał(a):

Co zmienić, co dodać? 

Zależy w jaki efekt końcowy celujesz?

Na ten moment mogę Ci jedynie napisać, że szkoda zabawy w dorzucanie chmielu co 5 minut. Dawka na ostatnie 15min i wyłączenie palnika wystarczy.

Jak chłodzisz brzeczkę?

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wizi napisał(a):

Zależy w jaki efekt końcowy celujesz?

Na ten moment mogę Ci jedynie napisać, że szkoda zabawy w dorzucanie chmielu co 5 minut. Dawka na ostatnie 15min i wyłączenie palnika wystarczy.

Jak chłodzisz brzeczkę?

Nie chciałbym żeby była za duża gorycz ale też nie za mała🤣,  stąd na początek małe porcje chmielu. Czyli na 15 minut rzucić 40g i pozniej na wyłączenie palnika?

Chłodnica przeciwbieżna Grainfather.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smerf08365 napisał(a):

Czyli na 15 minut rzucić 40g i pozniej na wyłączenie palnika?

Chłodnica przeciwbieżna Grainfather.

Jak przeciwbieżną to nie schładzasz całej brzeczki na raz. Sugeruję więc mniej na końcowe 15 minut a więcej na koniec. Wrzuciłbym 20g na ostatnie 15 min i resztę na 0 min.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wizi napisał(a):

Jak przeciwbieżną to nie schładzasz całej brzeczki na raz. Sugeruję więc mniej na końcowe 15 minut a więcej na koniec. Wrzuciłbym 20g na ostatnie 15 min i resztę na 0 min.

Ok, dzięki za podpowiedź. Spróbuję tak zrobić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wizi napisał(a):

Jak przeciwbieżną to nie schładzasz całej brzeczki na raz

Da się. Po wyłączeniu palnika zawraca schłodzoną brzeczkę do kotła i obserwuje temperaturę. Zejście do 80C trwa dosłownie chwilę. Potem wsypać chmiel, łychę na wiertarkę, pokręcić chwilę, odczekać 15 min i można chłodzić dalej już do fermentatora. 

Polecam ustawić końcówkę węża chłodnicy nad hopstoperem grainfathera (nad lustrem brzeczki), co pomaga utrzymać resztki chmielu z daleka od wylewu i nie szaleć z prędkością przepływu, bo potrafi się przytkać od chmielin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.