Skocz do zawartości

Proporcje roztworów chemii


czara6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem na allegrosie wiadro po jakimś koncentracie zapachowym i mam problem z pozbyciem się zapachu. Próbowałem już szklankę ace na 30l (wiadro tyle ma pojemności) przez dwa dni ale nic to nie dało. Zastanawiam się nad kretem ale nie wiem jakie proporcje dać. Co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad chemią bym sie zastanowił. Czy nie zostanie zapach np. po ace. Jak wymyłeś porządnie gorącą wodą z płynem do mycia naczyń to zalej pojemnik wodą i zostaw na kilka dni. Po śledziach ta metoda pomagała. Aha jeszcze przelewałem wrzątkiem. 2 litry polewasz na ścianki i tak ze trzy razy. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad chemią bym sie zastanowił. Czy nie zostanie zapach np. po ace. Jak wymyłeś porządnie gorącą wodą z płynem do mycia naczyń to zalej pojemnik wodą i zostaw na kilka dni. Po śledziach ta metoda pomagała. Aha jeszcze przelewałem wrzątkiem. 2 litry polewasz na ścianki i tak ze trzy razy. Powinno pomóc.

Wodą, lub pozostawić jakiś czas do wywietrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przelać wrzątkiem i potem do ciepłej wody (50-60°C ) dodać kreta. Jak to nie pomoże możesz spróbować przetrzeć spirytusem lub benzyną kosmetyczną ( choć benzyny nie polecam). Nie używaj tylko acetonu (zmywacza do paznokci) bo może rozpuścić wiadro ;) . Trzeba próbować w czym ten koncentrat się rozpuszcza. Ze śledziami jest prościej bo substancje zapachowe rozpuszczają się w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka miał konsystencje - wiadro było umyte. Spróbuje dzisiaj z kretem (NaOH). Wiadro już myłem kilka krotnie ludwikiem potem włączyłem w akcje ace a teraz zobaczę co wyjdzie z zastosowania kreta.

Hopie wyciepej te kible (wiadra) na hasiok (śmietnik) bo jak policzysz te wszystkie chemikalia ,woda, czas, energia, nerwy to mioł byś

nówki niy śmigane i bez smrodu :smilies::D :D

Bo zanim w tych smrodlawych zaczniesz warzyć to czas na lagery sie skończy :P:beer: :beer: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.