Skocz do zawartości

US-05 - czy jedna saszetka wystarczy?


księciu-niu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy na ok. 23-25 l. napowietrzonej brzeczki o Blg 16 (AIPA) wystarczy jedna saszetka uwodnionych US-05 czy trzeba zainwestować w dwie?  (fermentor będzie stał w pomieszczeniu z temp. ok 17-19 ‘C).

 

Za odpowiedzi w stylu, że płynne drożdże lepsze z góry dziękuję  ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi tylko czy przejedzą cukry czy nie. Za mała ilość drożdży może skutkować efektami ubocznym wywołanym i tym, że drożdże są "zestresowane". Ja bym dał 2, lepiej dac więcej niż mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim sensie wystarczy - żeby w ogóle przefermentowało, to może i tak, ale jaką dasz gwarancję, że nie będzie wad takich jak estry? A takowe często występują jeżeli za mało drożdży się zada. Generalnie producenci dają pewien zapas drożdży w każdej saszetce, ale nie ma co przeginać pałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na 24 litry AIPA 15,5 Blg dałem dwie saszetki. Dlaczego? Bo tak ktoś polecił mi na forum. Mam jeszcze małe doświadczenie i wolę słuchać się innych. Co z tego wyjdzie? Nie wiem. Piwo jest na burzliwej od 5 dni a fermentacja widać, że już zwalnia. Jak nie zapomnę to dam znać co z smakiem przy przelewaniu na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 24 litry AIPA 15,5 Blg dałem dwie saszetki. Dlaczego? Bo tak ktoś polecił mi na forum. Mam jeszcze małe doświadczenie i wolę słuchać się innych. Co z tego wyjdzie? Nie wiem. Piwo jest na burzliwej od 5 dni a fermentacja widać, że już zwalnia. Jak nie zapomnę to dam znać co z smakiem przy przelewaniu na cichą.

Także odpowiadam na swój post :) Po próbowaniu piwa przy przelewaniu na cichą nie wyczułem nic podejrzanego. Żadnego spalonego mleka itp. co mogłoby sugerować wpływ martwych drożdży ani nawet zwykłych drożdżowych smaków. Może jeszcze zbyt wcześnie na wnioski, ale na pewno plusem przy zadawaniu większej ilości jest krótsza fermentacja burzliwa. 6 dni i było po wszystkim.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.