Skocz do zawartości

sadzonki chmielu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań. Zamówiłem niedawno sadzonki Marynki i Sybilli na allegro. Przyszły przed samymi świętami i nie miałem za bardzo czasu się nimi zająć, a do tego wyjeżdżałem na święta. Lekko je więc podlałem i zostawiłem w ciepłym pokoju (choć rolety były zsunięte, więc było dość ciemno). Wyglądały one tak:

http://postimg.org/image/b3ydpxk6b/

Dziś po powrocie do domu zobaczyłem coś takiego:

http://postimg.org/image/z30w3tl8p/

 

Moje pytanie jest takie. Co z tym zrobić? Da się jakoś spowolnić ich rośnięcie jak już się puściły? Planowałem je wsadzić do ziemi na początku maja (jak już przymrozków nie będzie), a boję się, że do tego czasu te sadzonki będą miały po dwa metry :) . Pewnie jakby je wsadzić do ziemi od razu po otrzymaniu przesyłki, to dziś one by sobie jeszcze "spały".

 

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy można je wsadzić do dużych donic (np. 60 litrowych) i czy będę miał z tego dobre rezultaty? Jak "szeroko" one się w rozrastają w ziemi? Takie 60 cm średnicy w donicy wystarczy? Chmiel ten będzie rósł u rodziny i boję się trochę, że jak im się rozrośnie, to się go potem nie pozbędą, a tak ograniczyłbym jego rozrost donicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie bardziej się nadaje do działu uprawa chmielu :) Ja też posadziłem w doniczkach około litra, a jak przesadzałem do ogródka to miały prawie metr. Może delikatnie przesadź do tych dużych donic. 60 litrów to przesada, myślę że nawet 15-20 się nada, niektórzy nawet w wiadrach sadzą z tego co wiem i też rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.