Jump to content

sadzonki chmielu


Marcin KL
 Share

Recommended Posts

Mam kilka pytań. Zamówiłem niedawno sadzonki Marynki i Sybilli na allegro. Przyszły przed samymi świętami i nie miałem za bardzo czasu się nimi zająć, a do tego wyjeżdżałem na święta. Lekko je więc podlałem i zostawiłem w ciepłym pokoju (choć rolety były zsunięte, więc było dość ciemno). Wyglądały one tak:

http://postimg.org/image/b3ydpxk6b/

Dziś po powrocie do domu zobaczyłem coś takiego:

http://postimg.org/image/z30w3tl8p/

 

Moje pytanie jest takie. Co z tym zrobić? Da się jakoś spowolnić ich rośnięcie jak już się puściły? Planowałem je wsadzić do ziemi na początku maja (jak już przymrozków nie będzie), a boję się, że do tego czasu te sadzonki będą miały po dwa metry :) . Pewnie jakby je wsadzić do ziemi od razu po otrzymaniu przesyłki, to dziś one by sobie jeszcze "spały".

 

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy można je wsadzić do dużych donic (np. 60 litrowych) i czy będę miał z tego dobre rezultaty? Jak "szeroko" one się w rozrastają w ziemi? Takie 60 cm średnicy w donicy wystarczy? Chmiel ten będzie rósł u rodziny i boję się trochę, że jak im się rozrośnie, to się go potem nie pozbędą, a tak ograniczyłbym jego rozrost donicą.

Link to comment
Share on other sites

Takie pytanie bardziej się nadaje do działu uprawa chmielu :) Ja też posadziłem w doniczkach około litra, a jak przesadzałem do ogródka to miały prawie metr. Może delikatnie przesadź do tych dużych donic. 60 litrów to przesada, myślę że nawet 15-20 się nada, niektórzy nawet w wiadrach sadzą z tego co wiem i też rośnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.