Skocz do zawartości

Pacific Pale Ale z browaru Artezan - podrabiamy


Stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pije butelkę za butelką tego piwa i się zastanawiam czy by nie spróbować zrobić przynajmniej coś podobnego. Może ktoś próbował uwarzyć albo ma jakieś sugestie?

Znalazłem dane na temat tego piwa w necie:
Ekstrakt 12,5 Blg , 5% alko
Skład: woda, słody - pale ale, pilzneński, karmelowy
Chmiele: Amarillo, Cascade, Chinook, Pacific Jade, drożdże
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem podrobić i piwo było dobre, szwagier na tamten moment uważał je za moje najlepsze piwo ale na pewno nie był to klon. Moja receptura:

 

5kg pilsa

0.7kg płatków pszenicznych (to w sumie się nie zgadza)

0.25kg carahell

50g amarillo, cascade, pacific jade

20g chinook

1x US-05

 

Zacieranie 1:3, 65-66st.C.

Gotowanie 60'

20g chinook 60'

15' Amarillo 25g + łyżeczka mchu

5' Cascade 25g

0' Pacific Jade 25g

38 IBU/ reszta chmielu na zimno 4dni

Do fermentora poszło 25l 12blg. Fermentacja wtedy jeszcze niestety bez lodówki, w temp otoczenia 17st.C.

 

Co bym zmienił? Lekko podbił treściwość, może zacieranie w nieco wyższej temperaturze, może niewielki dodatek jakiegoś karmelu ciemniejszego od carahell (artezanowskie na pewno było nieco ciemniejsze) a może wystarczy rzucić pale ale zamiast pilsa lub 50/50. Potem niższa temp fermentacji. Podbił bym też aromat i smak chmielowy, mało tego było. Z obecnymi doświadczeniami przesunąłbym wszystkie aromatyczne na 0' i dodatkowo rzucił coś na whirpool, możliwe też nieco więcej na zimno. Przesterowałbym też ilości chmieli na większy udział tych najbardziej cytrusowych. Ogólnie klonowanie na podstawie samego składu z etykietki to dla mnie bardzo trudna sprawa wymagająca pewnie zrobienia co najmniej kilku warek żeby chociaż się zbliżyć do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat wręcz chciałem założyć temat z identycznym pytaniem. 

Osobiście też bardzo chętnie spróbowałbym zrobić takie orzeźwiające pale ale jak Pacifik do picia na lato. 

Czekam na odpowiedzi bardziej doświadczonych osób. 

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.