Skocz do zawartości

Depozyt Zbeera!


Voitas

Rekomendowane odpowiedzi

Depozyt Zbeera!
 
Piwowarki i Piwowarzy!
 
Zgodnie z życzeniem Mistrzów Piwowarstwa, którzy spotkali się w Dobrym Zbeerze na początku marca, mamy zaszczyt ogłosić powstanie “Depozytu Piwnego w Dobrym Zbeerze” nazywanego w skrócie “Depozytem Zbeera”!
 
Czym jest “Depozyt Zbeera”: Jest to skrzynka umieszczona w naszej piwnicy, którą wypełniacie piwami własnej roboty. Jeśli chcecie skosztować piwa innego piwowara i pochwalić się swoim piwem możecie zostawić w depozycie swoje piwo i w zamian wziąć piwo innego piwowara.
 
Zasady są proste:
- 1 za 1 - lub więcej za 1 jeśli macie chęć powiększyć depozyt
- wpisujecie w wątku depozytu co wzięliście i co zostawiliście (lub aktualny stan skrzynki po wymianie)
- po wypiciu piwa opisujecie wrażenia z degustacji
- piwa muszą być identyfikowalne - wymagane minimum to: kto i co
 
Zalety:
- nie każdy ma możliwości być w konkretnym miejscu w konkretnym czasie (tj. na spotkaniu piwowarów domowych, a tak możecie podjechać w dogodnym momencie i dokonać wymiany - możliwość degustacji na spokojnie w zaciszu domowym np. jako pierwsze piwo
 
Pamiętajcie! Depozyt należy do Was i Wy go tworzycie. Dobry Zbeer nie ingeruje w jego działanie. Dobry Zbeer tylko użycza piwnicy jako dogodnego miejsca wymiany, także pielęgnujcie depozyt aby rósł w siłę!
 
Zapraszamy do korzystania!

 


Aktualny stan:

Imperial Stout 16,5 BLG- Łukasz Szczurowski
RIS - Michał Flasiński
Saison - Michał Flasińksi
Amber Ale - Andrzej Niziołek
American Wheat - Bronks Crafter

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jestem po degustacji dwóch piw. Moja opinia jest bardzo obiektywna gdyż jestem piwowarem a nie sensorykiem.

 

Gose - Andrzej Niziołek

Aromat: W aromacie czułem dominujące goździki i lekki kwasek cytrynowy. Delikatny aromat ziołowy.
Smak: W smaku czuć słodycz przez którą próbuje przebić się słoność. Do tego dominują aromaty goździka. Lekka kwasowość.
Piana: Niewysoka, średnio zbudowana, szybko opada. Delikatnie oblepia szkło.
Kolor: Jasno-złoty - mętny
Goryczka: Bardzo delikatna, prawie niewyczuwalna.

 

Altbier - Olek Warkocz

Aromat: Słodki aromat karmelu. Przypomina mi "dobry" słodki syrop z dzieciństwa. Nuty słodowe.
Smak: W smaku wręcz odwrotnie. Piwo nie jest słodkie a wytrawne. Czuć nuty słodowe oraz delikatnie przebijający sie alkohol.
W ślepym teście dałbym więcej niż 12BLG. Piwo ma charakter.
Piana: Szybko się buduje lecz równie szybko opada ale ładnie oblepia szkło.
Kolor: Bursztynowe, lekko opalizujące. Zauważyłem jakieś latające farfocle.
Goryczka: Niezalegająca. Zaznaczona ale nie dominująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zabrałem dzisiaj Coffee Outmeal Porter i Summer Ale, zostawiłem American Rye Stouta i AIPĘ. Jakby ktoś się skusił to polecam poczekać po otwarciu trochę, bo je przegazowałem jak na styl, wiele zyskują po wygazowaniu. Co do wziętych piw - niedługo napiszę jak mi smakowało (chociaż porter bym poleżakował, na butelce jednak nie ma żadnej informacji z kiedy jest warka :) ).Jak mi tutaj autor nie odpisze to najwyżej na maila będę pisał z pytaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszedł czas na degustację. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na doublepost, ale dla obserwujących po edycji powiadomienia by pewnie nie przyszły.

Summer ale degustowany jakieś 2 tygodnie temu, porter piję własnie teraz. Również nie jestem sensorykiem, a samego piwowarstwa dopiero się uczę (6 warek za mną).

 
summer ale 12blg Sławek Zakrzewski @hophead
 Aromat: głównie cytrusowy, mam też wrażenie, że czuję goździki i banany
 Smak: piwo wydaje mi się odrobinę słodkie, trochę wyczuwalny karmel. Delikatne, ogólnie pije się przyjemnie i ma ochotę na następny łyk :)
 Piana: trwała, drobnopęcherzykowa, bardzo ładna. Wysycenie ładnie widać w unoszących się bąbelkach, średnio-wysokie, w tym piwie mi pasuje
 Kolor: złocisty przechodzący w bursztynowy, po pierwszym przelaniu klarowny, potem musiałem wlać niewidoczny osad bo się metniej zrobiło
 Goryczka: wyczuwalna, niezalegająca, przyjemna. Mogłaby być większa, ale ja lubię nachmielone piwa, więc nie ma się co sugerować.
 
 coffe oatmeal porter 15blg @mflasinski
 Po otworzeniu piwa zaczela mi uciekac z butelki i nei chciala przestac dopoki nie przelalem polowy piwa do szklanki, nie wiem czy jakas infekcja, nie wyczuwam, ale nie znam się. Po przelaniu bardzo kremowa, po 2 minutach opadła do minimalnej zawiesiny. Piwo mocno nagazowane, za mocno, ale te co ja zostawiłem nie są lepsze, więc wybaczam :)
 Smak i aromat zdominowane przez kawę i gorzką czekoladę. Piwo delikatnie kwaśne, zdominowane przez czekoladową, paloną gorycz. Ta mogłaby dla mnie być mniejsza. Chmielu za bardzo nie czuć. Owies / płatki dały robotę, w piwie jest dużo "ciała".
 Kolor ciemny, nieprzejrzysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.