Jump to content

Depozyt Zbeera!

Voitas
 Share

Recommended Posts

Depozyt Zbeera!

Piwowarki i Piwowarzy!

Zgodnie z życzeniem Mistrzów Piwowarstwa, którzy spotkali się w Dobrym Zbeerze na początku marca, mamy zaszczyt ogłosić powstanie “Depozytu Piwnego w Dobrym Zbeerze” nazywanego w skrócie “Depozytem Zbeera”!

Czym jest “Depozyt Zbeera”: Jest to skrzynka umieszczona w naszej piwnicy, którą wypełniacie piwami własnej roboty. Jeśli chcecie skosztować piwa innego piwowara i pochwalić się swoim piwem możecie zostawić w depozycie swoje piwo i w zamian wziąć piwo innego piwowara.

Zasady są proste:
- 1 za 1 - lub więcej za 1 jeśli macie chęć powiększyć depozyt
- wpisujecie w wątku depozytu co wzięliście i co zostawiliście (lub aktualny stan skrzynki po wymianie)
- po wypiciu piwa opisujecie wrażenia z degustacji
- piwa muszą być identyfikowalne - wymagane minimum to: kto i co

Zalety:
- nie każdy ma możliwości być w konkretnym miejscu w konkretnym czasie (tj. na spotkaniu piwowarów domowych, a tak możecie podjechać w dogodnym momencie i dokonać wymiany - możliwość degustacji na spokojnie w zaciszu domowym np. jako pierwsze piwo

Pamiętajcie! Depozyt należy do Was i Wy go tworzycie. Dobry Zbeer nie ingeruje w jego działanie. Dobry Zbeer tylko użycza piwnicy jako dogodnego miejsca wymiany, także pielęgnujcie depozyt aby rósł w siłę!

Zapraszamy do korzystania!

Aktualny stan:

Imperial Stout 16,5 BLG- Łukasz Szczurowski
RIS - Michał Flasiński
Saison - Michał Flasińksi
Amber Ale - Andrzej Niziołek
American Wheat - Bronks Crafter

Edited by Voitas

• 3 weeks later...
  • 2 months later...

Jestem po degustacji dwóch piw. Moja opinia jest bardzo obiektywna gdyż jestem piwowarem a nie sensorykiem.

Gose - Andrzej Niziołek

Aromat: W aromacie czułem dominujące goździki i lekki kwasek cytrynowy. Delikatny aromat ziołowy.
Smak: W smaku czuć słodycz przez którą próbuje przebić się słoność. Do tego dominują aromaty goździka. Lekka kwasowość.
Piana: Niewysoka, średnio zbudowana, szybko opada. Delikatnie oblepia szkło.
Kolor: Jasno-złoty - mętny
Goryczka: Bardzo delikatna, prawie niewyczuwalna.

Altbier - Olek Warkocz

Aromat: Słodki aromat karmelu. Przypomina mi "dobry" słodki syrop z dzieciństwa. Nuty słodowe.
Smak: W smaku wręcz odwrotnie. Piwo nie jest słodkie a wytrawne. Czuć nuty słodowe oraz delikatnie przebijający sie alkohol.
W ślepym teście dałbym więcej niż 12BLG. Piwo ma charakter.
Piana: Szybko się buduje lecz równie szybko opada ale ładnie oblepia szkło.
Kolor: Bursztynowe, lekko opalizujące. Zauważyłem jakieś latające farfocle.
Goryczka: Niezalegająca. Zaznaczona ale nie dominująca.

• 1 month later...

Zabrałem dzisiaj Coffee Outmeal Porter i Summer Ale, zostawiłem American Rye Stouta i AIPĘ. Jakby ktoś się skusił to polecam poczekać po otwarciu trochę, bo je przegazowałem jak na styl, wiele zyskują po wygazowaniu. Co do wziętych piw - niedługo napiszę jak mi smakowało (chociaż porter bym poleżakował, na butelce jednak nie ma żadnej informacji z kiedy jest warka :) ).Jak mi tutaj autor nie odpisze to najwyżej na maila będę pisał z pytaniem :D

• 3 weeks later...

Przyszedł czas na degustację. Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na doublepost, ale dla obserwujących po edycji powiadomienia by pewnie nie przyszły.

Summer ale degustowany jakieś 2 tygodnie temu, porter piję własnie teraz. Również nie jestem sensorykiem, a samego piwowarstwa dopiero się uczę (6 warek za mną).

summer ale 12blg Sławek Zakrzewski @hophead
 Aromat: głównie cytrusowy, mam też wrażenie, że czuję goździki i banany
 Smak: piwo wydaje mi się odrobinę słodkie, trochę wyczuwalny karmel. Delikatne, ogólnie pije się przyjemnie i ma ochotę na następny łyk :)
 Piana: trwała, drobnopęcherzykowa, bardzo ładna. Wysycenie ładnie widać w unoszących się bąbelkach, średnio-wysokie, w tym piwie mi pasuje
 Kolor: złocisty przechodzący w bursztynowy, po pierwszym przelaniu klarowny, potem musiałem wlać niewidoczny osad bo się metniej zrobiło
 Goryczka: wyczuwalna, niezalegająca, przyjemna. Mogłaby być większa, ale ja lubię nachmielone piwa, więc nie ma się co sugerować.

coffe oatmeal porter 15blg @mflasinski
 Po otworzeniu piwa zaczela mi uciekac z butelki i nei chciala przestac dopoki nie przelalem polowy piwa do szklanki, nie wiem czy jakas infekcja, nie wyczuwam, ale nie znam się. Po przelaniu bardzo kremowa, po 2 minutach opadła do minimalnej zawiesiny. Piwo mocno nagazowane, za mocno, ale te co ja zostawiłem nie są lepsze, więc wybaczam :)
 Smak i aromat zdominowane przez kawę i gorzką czekoladę. Piwo delikatnie kwaśne, zdominowane przez czekoladową, paloną gorycz. Ta mogłaby dla mnie być mniejsza. Chmielu za bardzo nie czuć. Owies / płatki dały robotę, w piwie jest dużo "ciała".
 Kolor ciemny, nieprzejrzysty.

• 5 months later...
  • 4 weeks later...