Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie AIPA


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

Będę warzyć piwo na bazie słodu pale ale z dodatkiem niesłodowanych płatków i chmielone na aromat amerykańskimi chmielami. Chciałbym uzyskać efekt pełnego w smaku piwa z mocnymi aromatami cytrusów i owoców tropikalnych. Poniekąd taka kopia Pan IPAni z browaru trzech kumpli :) Proszę Was o zerknięcie na przepis i czy macie jakieś uwagi. Zasyp na 23-24 litry, 15-16 Blg, 40-45 IBU :

 

4,0 kg Pale Ale

0,5 kg Carapils

0,5 kg Monachijski II

1,0 kg płatki pszenne

0,5 kg płatki owsiane

 

Zacieranie:

68°C 60'

76°C 10'

 

40 g Perle 60'

25 g Citra 15'

25 g Mosaic 5'

25 g Amarillo 1'

Chmielenie na zimno ostatnie 3 dni cichej: 75 g (Citra, Mosaic, Amarillo) - po 25 g każdego.

 

Drożdże US-05

 

Nie zależy mi na idealnym celowaniu w styl. Robię bardziej pod siebie, czyli nieprzesadzona goryczka, płytkie odfermentowanie, mocny aromat chmieli.

Czekam na Wasze opinie, w szczególności co do chmielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp:

5,0 - 6,0 kg Pale Ale

0,5 kg Monachijski I

 

Zacieranie:

68°C 60'

76°C 10'

 

55 - 60 g Perle 60'

25 g Mosaic 5'

25 g Amarillo + 25g Citra 0'

 

Chmielenie na zimno ostatnie 5 - 7 dni cichej: 75 g (Citra, Mosaic, Amarillo) - po 25 g każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMO są nie potrzebne. Ale jak chcesz możesz dodać. Na bank nie zaszkodzi :) Daj 0,5 owsianych. Będzie Oatmeal IPA :)

akurat może zaszkodzić bo mu pianę spierdo** przez zawartość tłuszczy w owsianych :)

 

Przyznam, że nie słyszałem o tym chociaż czytałem sporo o dodawaniu surowców niesłodowanych. Teraz nie wiem co mam myśleć o owsianych, bo np. w tym wątku jeden z piwowarów stwierdza, że jest zupełnie na odwrót: http://www.piwo.org/topic/11973-platki-jeczmienne-owsiane-itp-w-jakim-celu-i-jak-stosowac/page-2 To jak w końcu jest z tym owsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO są nie potrzebne. Ale jak chcesz możesz dodać. Na bank nie zaszkodzi :) Daj 0,5 owsianych. Będzie Oatmeal IPA :)

A carapils? Fatygować się z tym słodem czy nic mi on nie da? Bo w Twojej propozycji go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod własny temat żeby nie śmiecić :) Piwo mam na burzliwej. Po zakończonej fermentacji chciałbym zebrać gęstwę i użyć jej po tygodniu lub dwóch do single hop'a na galaxy z ekstraktem 14-15. Czy drożdże nie będą zbyt osłabione po tym pierwszym piwie, które miało 15,5 Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.