Skocz do zawartości

Warsztaty piwowarskie. Piwowar Łukasz Leoniuk uczy jak robić piwo jałowcowe!


Referee

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że za bardzo nie ma gdzie wrzucić tej wiadomości. 

 

 

 

Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu zaprasza na pierwsze warsztaty piwowarskie z Łukaszem Leoniukiem!

Termin zajęć: 
start: 3.04.16 (niedziela), godz. 11.00
koniec: 3.04.16(niedziela), godz. 14.00
miejsce: CPL SOKOLE
Koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi jedynie 50 zł 
(uwzględnia koszt materiałów, prowadzącego).
Pieniądze prosimy wpłacać na konto GOK w Michałowie:
11 8060 0004 0550 0114 2000 0010 
z dopiskiem: "Warsztaty piwowarskie".
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na cpl@cplsokole.pl oraz telefonicznie pod numerem 508403228.
Zapisy do 1.04.15r. Ilość miejsc ograniczona!

Piwowar Łukasz Leoniuk uczy jak robić piwo jałowcowe! 

Poniżej kilka słów od prowadzącego:
" Na warsztatach pokażę jak uwarzyć piwo z dodatkiem jałowca. Zaprezentuję też starą technikę filtracji piwa przez gałązki jałowca. Dzięki temu smak i aromat piwa jest jeszcze bardziej intensywnie żywiczny. Na koniec każdy uczestnik warsztatów będzie mógł własnoręcznie zabutelkować i zabrać do domu swoje piwo

Moje pierwsze piwo zrobiłem w 2006 roku. Intensywnie piwowarstwem zajmuję się od stycznia 2014 roku. Od tego czasu zrobiłem około 60 warek. Zawsze interesowała mnie lokalna historia, także ta kulinarna. W ubiegłym roku zacząłem eksperymentować z piwem jałowcowym. Było ono bardzo popularne na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego, gdzie tego surowca z uwagi na ogromne ilości lasów było pod dostatkiem. Do dziś białoruski browar „Alivaryja” co pewien czas warzy okolicznościowe piwo „Hraf Czapskij” z dodatkiem jałowca.
W przeciwieństwie do „piwa jełowcowego” – tradycyjnego napoju Kurpiów – piwo jałowcowe miało od 5 do 7 procent mocunku. Jałowiec występował w nim w postaci niewielkiego dodatku jagód do gotowania lub zacierania. Przez ten niewielki dodatek piwowarzy starali się uzyskać żywiczny smak i aromat jałowca".

Zapraszam! Łukasz Leoniuk

 

źródło: https://www.facebook.com/events/598751283620633/

 

oraz tutaj: http://cplsokole.pl/wydarzenia/warsztaty-piwowarskie/

 

Czy ktoś się wybiera na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.