Skocz do zawartości

Gozdawa Golden Ale - pierwsze piwo świta


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem trzy przepisy na piwo typu dunkel. Porównałem  i ułożyłem taką recepturę na 20 l :

słody

monachijski 2,5 kg.

pilzneński 1,5 kg

karmelowy jasny 0,2

karmelowy ciemny 0,3

 

chmiele

marynka 30g

lubelski 15g

 

drożdże

safale wb 06

 

 

Co o tym sądzicie co byście zmienili ewentualnie czy połowa tego zasypu umożliwi wykonanie 10 litrów warki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałeś trzy i pół strony problemów z piwem z brewkitu i na drugą warkę recepturę układasz?

Zamów sobie gotowy zestaw i zacieraj jak piszą w instrukcji. 

O recepturach pomyślisz jak już nie będziesz miał o co pytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switala przeczytaj dokładnie wiki czyli www.wiki.piwo.org tam znajdziesz najważniejsze informacje o warzeniu piwa. A więc czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj.

Na pierwsze piwo z zacieranie polecam coś prostego co ciężko zepsuć czyli Stout apa lub polskie ale. Od pszenicy bym się trzymał z daleka bo z nią są problemy z filtracja.

Lagera teraz nie zrobisz - chyba że masz lodówkę na fermentacje i lager owanie. Powinien on fermentowac w temperaturze ok 10C a potem długo lagerowac w temperaturze plusowej jak najbliższej zera.

Jak widać jeszcze czeka cię długa praca w zdobywaniu wiedzy i praktyki. Życzę powodzenia i jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciał bym uwarzyć pierwsze piwo. Padło na puchę Gozdawy. Zamiast cukru chcę dodać ekstrakt słodowy jasny 1kg w proszku także Gozdawa.

Pierwsze piwo chcę uwarzyć w balonie od wina. Jeżeli będzie dobre piwo to zakupię fermentator.

Chciał bym się tylko dowiedzieć ile tego ekstraktu wsypać?

Postanowiłem zrobić nie 23 tylko 20 litrów ponieważ czytałem że wyjdzie lepszy smak.

Co możecie doradzić.

Witam.

Gozdawa jest slabym brewkitem i nie polecam go na piwerwszy raz ani na raz setny.Robilem go 3 razy i 3 razy wyszly kiepsko.Polecam Coopers'a ,ktory jest wysokiej jakosci a po odpowiednim tuningu(chmielenie na goryczke,chmielenie na zimno,dodatki owocow) przybiera charakter zacieranca.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.