Skocz do zawartości

P.I.S & Love


joe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam prosbe o weryfikacje receptury ktora układałem próbując zbliżyć sie do tego piwa.

 

Celuje w 24 BLG 15L

                                                                                                      Z cukrem

- Słód Pale Ale Weyermann 5 kg             (68%)                                                            (56%)

- Słód Melanoidynowy           0,5 kg          (6,8%)                           (5,6%)

- Słód Caraaroma                0,5 kg          (6,8%)                                                 (5,6%)

- Słód Carafa III                    0,3 kg           (4%)                           (3,4%)

- Jęczmień palony                0,25 kg         (3,4)                            (2,8%)

- Słód Whisky                       0,8 kg           (10)                                                                                       (9%)

- Cukier                                1,5 kg (opcja wtedy 24 BLG 20L)       (17%)

 

Zacieranie

67 C - 80 min

78 C - 5 min

 

Gotowanie

90'

90' - chmiel Lubelski 40 g

60' - chmiel Marynka 60g

 

Drozdze

myslalem o sucharach S-04 jak w oryginale 2 paczki (lub wczesniej jakas ipe uwarze i zadam gestwe)

 

W przepisie maja podany cukier ja go nie uwzgledniam jesli bym mial dodac to zwieksze objetosc do 20L, czy moze lepiej nie dodawac tu pytanie do was bardziej doswiadczonych.

 

Z gory dzieki i pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie który słód whisky palnujesz kupić ? Generalnie tak jak kantor pisze. Więcej whisky (30-50%), cukru mniej (do 5%). Raczej Marynka na goryczkę, Lubelski na aromat czyli odwrotnie. Wyjdzie whisky stout, czy podobny do P.I.S. to mniej istotnej, ważne żeby wyszedł smaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie podpowiedzi.

Słód pod reka mam jęczmienny Whisky Bruntal nie podaja fenolii czy lepiej zamowic i poczekac na Słód Whisky (30-45ppm) Castle Malting?

 

Co do receptury przeliczylem jeszcze raz uwzglednilem wasze uwagi i mysle nad czyms takim

24 BLG 16L(wedlug arkusza PPPP bo wedlug Brewtarget 24 BLG 18 L)

 

- Słód Pale Ale Weyermann 2 kg           (29%)                   

- Słód Melanoidynowy         0,5 kg        (7%)                    

- Słód Caraaroma              0,5 kg        (7%)                       

- Słód Carafa III                  0,3 kg         (4%)                       

- Jęczmień palony              0,25 kg       (3,6%)                       

- Słód Whisky                     3,0 kg         (43%)                      

- Cukier                              0,4 kg          (5%)

 

 

Gotowanie

90'

90' - chmiel Marynka 50 g

60' - chmiel Lubelski 50 g

 

I co o tym myslicie lepiej ?

 

pozdrawiam i przy okazji wszystkim wesolych i zdrowych swiat

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam w sobote uwarzylem wkoncu to piwo, wszystko przebieglo sprawnie drozdze ruszyly po 5 h(uwodnione 2 paczki). Po 20 h pracowaly ostro temp na fermentorze 21 C i myslalem ze wszystko ok po okolo 30h na fermentorze 25 C wynioslem za porada znajomego do piwnicy na fermentorze 21. Po 56 h bije bardzo slabo(wiem ze to nie wyznacznik) piana i drozdze opadly i tu pytanie czy mozliwe jest ze przefermentowalo w tak krotkim czasie? Dzisiaj sprawdzilem FFT wyszlo 9.5 czy powinienem zatrzec bardziej na wytrawnie czy do konca nie ufac FFT?

post-14169-0-78977400-1461085016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-04 to szybkie drożdże ale czekaj teraz spokojnie na koniec fermentacji.

Pewnie zejdzie do 9,5 nie widzę powodu aby nie ufać FFT ;)   to czy to za mało to będziesz mógł dopiero ocenić po butelkowaniu.

Bardziej bym się martwił temperaturą, bo jednak temperatura skoczyła Ci mocno, może być bardzo estrowo, w tym rozpuszczalnik.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dziwi mnie ze zeszlo tylko do 9.5 to ledwo 60% i stad moje pytanie czy to wina zacierania? A z temp juz nic nie zrobie jedynie wnioski na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.