Skocz do zawartości

eBIAB - od początku do końca


Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz, Enethion też jest z Krakowa to może go poprosisz żeby Ci pokazał jak się warzy...

Nie szalej :D Sam kompletuję sprzęt, ale dużo niżej z budżetem staram się utrzymać ;) Jeszcze muszę ogarnąć jak to zrobić w kawalerce 28m2, gdzie mieszkam z dziewczyną, szczeniakiem i dwoma myszoskoczkami (wbrew pozorom zajęły trochę miejsca). Jeśli szybko to ustalę, to pierwsza warka w tym miesiącu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co zapraszam do podwarszawskiego Milano :)

 

Sadowski, tak zupełnie poważnie: sam się przymierzam do kupna pompy. Wybór tak naprawdę sprowadza się do tej co Ty masz (Browamator ma identyczną(?) firmy Grifo, obawiam się, że jest głośna) i dwóch z Browamatora. Innych, prócz takiej na wiertarke nie znalazłem.

 

Jeżeli sprzęt na ten moment leży Ci odłogiem to może mi swoją pompę pożyczysz? Zrobiłbym szereg testów i się podzielił wnioskami na forum. Ciężko jest znaleźć jakieś sensowne informacje na ten temat... a jak bym kupił te czerwone z Browamatora, słabsza lub mocniejszą, obie(?) (potrzebuję dwóch pomp) to bym zrobił porównanie.

Edytowane przez Mechatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zastanawiam, czy tylko ja staram się nie wydawać nie wiadomo jak wielkiego majątku, na niemożliwe rozwinięty sprzęt, jeżeli dopiero będę zaczynał swoją przygodę z danym hobby i nie wiem, czy mnie wciągnie i będę to robił dalej? To trochę jak kupować sobie markowe buty do biegania za kilka tysi żeby założyć je raz, wrócić do domu i stwierdzić, że jednak wolę robić brzuszki... 

 

A z tego co widzę po komentarzach tutaj, to właśnie podobna sytuacja...

 

Serio... Wydasz kasę, urobisz się, okaże się, że to nie Twoja bajka, a potem zostanie jedynie odsprzedać. Kasy, którą włożyłeś, nie odzyskasz w 100%, a już na odrobienie robocizny w ogóle bym nie liczył. Nie lepiej spróbować na początek na możliwie najprostszym sprzęcie? 

 

to troche nie prawda, ja juz sie nauczylem zeby nie kupowac najtanszych rzeczy w danym hobby albo tymczasowych bo to i tak i tak sie zmarnuje czy zostaniesz w hobby czy nie. Raczej kupuje sprawdzone i polecane i takie ktore mozna odsprzedac z mala strata wtedy. Choc wiadomo nie kupuje nad wymiar tego co mi bedzie na poczatku niezbedne ;)

 

Swoja droga udzielacie sie wiecej w jego temacie niz on sam, zreszta on i tak na te "zaczepki" nie odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz, Enethion też jest z Krakowa to może go poprosisz żeby Ci pokazał jak się warzy...

Nie szalej :D Sam kompletuję sprzęt, ale dużo niżej z budżetem staram się utrzymać ;) Jeszcze muszę ogarnąć jak to zrobić w kawalerce 28m2, gdzie mieszkam z dziewczyną, szczeniakiem i dwoma myszoskoczkami (wbrew pozorom zajęły trochę miejsca). Jeśli szybko to ustalę, to pierwsza warka w tym miesiącu ;)
13go listopada w HoB organizujemy szkółkę dla początkujących i dopiero zaczynających.

 

Więcej info jest na FB.

 

https://www.facebook.com/events/931033740373526/?ti=as

Zapraszamy!

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to troche nie prawda, ja juz sie nauczylem zeby nie kupowac najtanszych rzeczy w danym hobby albo tymczasowych bo to i tak i tak sie zmarnuje czy zostaniesz w hobby czy nie. Raczej kupuje sprawdzone i polecane i takie ktore mozna odsprzedac z mala strata wtedy. Choc wiadomo nie kupuje nad wymiar tego co mi bedzie na poczatku niezbedne ;)

Właśnie o kupowaniu nad wymiar mówię :D Wiadomo, że co potrzebne, to lepiej kupić trwałe, ale po jaką cholerę budować mini-browar jak jeszcze się nie uwarzyło nawet jednego piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o ból d. tylko o to, że temat który założył może wprowadzać w błąd.

 

Nie nauczysz się potęgowania bez znajomości dodawania i mnożenia.

 

W piwowarstwie jest wiele zmiennych... skąd on będzie wiedział, że jego makina warzelna działa, zaciera poprawnie etc? Na bazie jakich testów będzie opierał wnioski i późniejsze testy, wprowadzanie ulepszeń?

 

Co do zakupu sprzętu, jasnym jest, że najlepiej kupować dobrej jakości. Jakby np kupił stalowy gar 30/50l to mógłby zacząć warzyć, a później go wykorzystać w swoim projekcie. A tak to zbuduje coś co jak nie raz wspomniałem, a. nie będzie wiedział czy działa prawidlowo, b. będzie ciągle przebudowywał, c. wprowadzi nieumyślne innych w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Co do rozwiązywania problemów.

Wolę je rozwiązywać od razu jak się pojawią, a póki co ich nie ma bo sprzęt jeszcze nieczynny ;P

 

Teraz zostało poskręcać to cholerstwo do kupy, a skapnąłem się że nie mam tutaj śrubek... ( po przeprowadzkowy burdel... )

 

Ig7pKl.jpg

 

I zostało jeszcze jedną dziurę w KEG zaspawać bo znajomy poprzedni wyciął całą mufę gdzie wkręca się zawór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tego wszystkiego by drwić z Ciebie. Nie chodzi mi o problemy typu przepływ wody, odpowiednie podgrzewanie czy coś w tym stylu. Jasne jest, że to da się zaobserwować. Chodzi mi o to, że nie będziesz miał skali porównawczej i nawet możesz nie wiedzieć, że coś idzie nie tak przy zacieraniu. Nie będę się tu rozwodzić na ten temat. Nie raz będąc ciekawym tego już o to pytałem. Poza tym o pewnych kwestiach i problemach przy warzeniu można pomówić gdy się parę piw zrobiło... tyle w temacie, walcz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązywania problemów.

Wolę je rozwiązywać od razu jak się pojawią, a póki co ich nie ma bo sprzęt jeszcze nieczynny ;P

Wszystko fajnie, też tak lubię robić. Tylko czy nie lepiej wiedzieć gdzie jakie problemy się pojawią i uniknąć ich wytworzenia zamiast "mnożyć byty nad potrzebę"? ;) Konstruując (niejako) na ślepo, nieświadomie dokładasz potencjalne problemy, a części nawet nie zauważysz, bo nie masz porównania. No, ale nic... Działaj! Jak wyjdzie dobry sprzęt, to dobrze, jak nie - będziesz miał co robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić nie za drogie szybkozłączki do węża 3/4" ?

 

 

Wąż i szybkozłączki wystarczą 1/2". Polecam camlocki, prawdopodobnie w najlepszej cenie do kupienia tutaj.

 

Fajny kontroler zbudowałeś, niedługo powinien pojawić się w sprzedaży gotowiec SmartPID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu nie pozwala mi na rozwijanie tematu.

 

No ale na usuwanie swojej poprzedniej działalności na forum to już miałeś czas. Brawo za konsekwencje. Nie martw się sporo osób pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dopóki potrzebował rad forumowiczów to z nich czerpał jak najwięcej (ok) . Każdy kto wychodzi poza gar i łychę ma w głowie konstrukcjąc makinę warzelną: a może to obrócić w biznes(?) Brzydkim jednak jest to, że nie chcemy się podzielić z dzielącymi... jednocześnie zacierając ślady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te rady, z których tyle czerpałem. Szczególnie Tobie @Mechatron. Wróć do tych swych postów i zastanów się co one wnoszą do dyskusji. Wg mnie Ty nawet nie wiesz o co chodzi w tym wątku, a zabierasz głos?!  Albo inaczej, czy któryś Twój wpis pomógł założycielowi wątku?

 

EDIT:

Usunąłem prywatne wycieczki  ;), bo nie tędy droga.

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.