Skocz do zawartości

eBIAB - od początku do końca


Rekomendowane odpowiedzi

PiwoLab: dziękuję za rady... Zastanowię się zarówno nad sensem swych wypowiedzi jak i nad tym komu w wariacji, chwili (G) oddaje prawa ortografii. Ty natomiast jak możesz, masz ku temu wolę - odpowiadaj na zadane Ci pytania, a nie klucząc wymijasz odpowiedzi na proste pytania :/

Edytowane przez Mechatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiwoLab: powiem tak: uważam (dopuszczam błąd w rozumowaniu), że postąpiłeś jak klasyczna mendoszka... Po co usuałeś swoje posty? Jak nie jesteś w stanie pojąć podstawowych praw związku przyczynowo skutkowo przyczynowych to Ci to objaśnie (wtórne) na przykładzie: chcąc zbudować silnik odrzucony a. musisz znać podstawy fizyki, chemi, biologi, matematyki etc BA! Kwadratowa koła będzie Ci potrzebna (przenośnia co byś się słówek nie czepiał) ; b. tysiące testów, ciągłej analizy...

Edytowane przez Mechatron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiwoLab: powiem tak: uważam (dopuszczam błąd w rozumowaniu), że postąpiłeś jak klasyczna mendoszka... Po co usuałeś swoje posty? Jak nie jesteś w stanie pojąć podstawowych praw związku przyczynowo skutkowo przyczynowych to Ci to objaśnie (wtórne) na przykładzie: chcąc zbudować silnik odrzucony a. musisz znać podstawy fizyki, chemi, biologi, matematyki etc BA! Kwadratowa koła będzie Ci potrzebna (przenośnia co byś się słówek nie czepiał) ; b. tysiące testów, ciągłej analizy...

Brawo Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Bawi mnie gdy ktoś zaczyna rzeźbić w g i staje Fidiaszem tego materiału... Gość zaczął od projektowania makiny w CADzie nie znając procesu warzenia i coś czuję,że skończy się to na złomie.

 

Powinieneś poszczególne elementy zaprojektować i zlecić ich wykonanie lub kupić stalowy gar 50-70l. W drugim wariancie mógłbyś wykonać wiele testów w tym podczas kompletowania sprzętu, zacząć warzyć. Wiedział byś, również, że w przypadku produkcji piwa nie ma potrzeby spawania. Nie ma tu ciśnienia jakie występuje podczas destylacji...

 

Ciekaw jestem czy będzie taki moment w którym stwierdzisz, że gdzieś tam nie masz racji i działanie na totalny oślep jest bezsensu. Walcz! Bardzo chciałbym spróbować Twoje pierwsze lub pierwsze piwo uwarzone na tym sprzęcie. Musisz to nagrać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma postawa bohatera tematu do partactwa spawacza? Osobiście wolę zapytać, czy ten mistrz nie jest przypadkiem kimś poleconym przez tutejszy półswiatek, lub nawet jego aktywny uczestnik. No i ważniejsze: czy da się to uratować.

Mi kega spierniczył spawacz który ma wzięcie u bimbrowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopocz: zgadzam się w 100%! Powiem więcej, ja mu bardzo kibicuję, ponieważ tego typu wątki / projekta pozwalają i ułatwiają innym pracę. Rozchodzi się tylko o to, że w tym co robi, pisze w oparciu o stan jego (nie)wiedzy jest wiele rozbieżności... To trochę tak jakby abiturient stwierdził, że miał lekcje biologii i jak skompletuje odpowiednie narzędzia będzie mógł przeprowadzać operacje. Wiem! Porównanie lekko przesadzone, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi się rozchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.