Skocz do zawartości

eBIAB - od początku do końca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko obecnie zagwozdkę...

 

Myślę w pokrywce kociołka umieścić nierdzewną dyszę:

Dysza pełnostożkowa 490.846.1Y.CE - Lechler.

 

Ale coś czuję że taka będzie się zatykała.

Jak i przyszedł czas by zastanowić się nad chłodzeniem, i koło głowy nonstop lata wymiennik płytkowy - 30 płytek 30kW.

 

Co do pompy: Muszę jeszcze kupić Camlocki i węże sylikonowe ;)

 

Zrobię filmik z testu całego systemu :P

Edytowane przez Sadowski25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sadowski powiedz mi proszę po co Ci tyle szkła do produkcji podpiwku? A tak serio po co Ci aż tyle tego? Wystarczyłyby dwie kolby właściwie, no i te mniejsze na drożdże reszta jest właściwie zbędna. Chyba, że otwierasz bank drożdży to i tak połowa tego sprzętu nie potrzebna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na plytkach mozna przesiac zamrozone drozdze i dopiero potem do plynnej, ale nie wiem po co ;) ew z gestwy mozna odzyskac drozdze bez syfu wlasnie siejac na plytce i pozniej zbierajac je do plynnej i zamrozic, ale to chyba duzo kombinowania troche i wiecej prawdopodobienstwa ze cos moze pojsc nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na plytkach mozna przesiac zamrozone drozdze i dopiero potem do plynnej, ale nie wiem po co ;) ew z gestwy mozna odzyskac drozdze bez syfu wlasnie siejac na plytce i pozniej zbierajac je do plynnej i zamrozic, ale to chyba duzo kombinowania troche i wiecej prawdopodobienstwa ze cos moze pojsc nie tak :)

 

No właśnie tylko po co? Nikt tak nie robi bo to jest zbyt dużo zabawy i punktów infekcyjnych. Druga sprawa serio komora laminarna jeszcze do tego? :D Drugi Fermentum Mobile otwierasz? 

 

Kolega od kilku lat prowadzi bank drożdży w taki sposób z trochę lepszym sprzętem oraz dezynfekowaniem wszystkiego w garnku ciśnieniowym, zakażeń nie ma:

http://www.browar.biz/artykuly.php?id=110

 

Rozumiem szalki dla posiewów oraz mniejsze kolby, na trzymanie drożdży ale cylinderki są tu bez totalnego sensu ;) No chyba, że będzie się zajmował selekcją szczepów do podpiwków i łapaniem dzikich drożdży z powietrza to okej.

 

Sadowski weź uwarz chociaż brewkita czy z ekstraktów chmielowych, a nie kupujesz sprzętu od cholery a nie uwarzyłeś ani jednego piwa. Podpiwek się nie liczy to nie piwo.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto bogatemu zabroni? :)

 

a tak na serio to ja sobie akurat sieje i zamrazam w -80 ale to tylko dlatego ze mam takie mozliwosci, w domu czegos takiego bym nie robil.

 

A szklo akurat sie moze przydac do roznych rzeczy, wiec moze kupil na zapas do czegos "bo sie kiedys przyda" ? :) ja tym sposobem mam od groma rzeczy i wielki balagan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto bogatemu zabroni? :)

 

a tak na serio to ja sobie akurat sieje i zamrazam w -80 ale to tylko dlatego ze mam takie mozliwosci, w domu czegos takiego bym nie robil.

 

A szklo akurat sie moze przydac do roznych rzeczy, wiec moze kupil na zapas do czegos "bo sie kiedys przyda" ? :) ja tym sposobem mam od groma rzeczy i wielki balagan :D

 

Nikt nie broni jak lubi wyrzucać kasę w błoto to okej i nie wnikam ;) Tylko pytanie po co osobie, która nawet jednej warki w garze nie miała taki sprzęt? Zanim zapozna się z higieną, fermentacją i początkującymi błędami nie użyje tego sprzętu. 

 

Ja już dawno wyrosłem z "bo się przyda", zazwyczaj efekt jest taki, że nigdy się nie przydaje i zalega dopóki się nie popsuje ;) Więc wolę sprzedać/oddać komuś jeżeli miałby pożytek z tego za przysłowiowe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że zakupy na wszelki wypadek, bo się przyda okazują się często zbędne. Natomiast komentarze, które pojawiły się powyżej są niezłą bzdurą, ponieważ mógł zakupić to szkło okazyjnie, nie tylko dla siebie lub mieć taki kaprys...

 

Nie są bzdurą, Konrad na czacie się często chwali zakupami i akurat to jest pewne, że dla siebie kupował ;) Za wielu kolegów piwowarów on nie ma :P A dorobek jego też dobrze jest znany :P Ale fakt kij z tym jak lubi mieć w zapasie dużo bezsensownego sprzętu to okej, każdy robi browar jak lubi. Ja tam wolę najpierw coś uwarzyć i sprawdzić czy mam zapotrzebowanie na dany sprzęt, no a niektórzy kupują głównie dla lansu.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawdą jest, że zakupy na wszelki wypadek, bo się przyda okazują się często zbędne. Natomiast komentarze, które pojawiły się powyżej są niezłą bzdurą, ponieważ mógł zakupić to szkło okazyjnie, nie tylko dla siebie lub mieć taki kaprys...

 

 

Nie są bzdurą, Konrad na czacie się często chwali zakupami i akurat to jest pewne, że dla siebie kupował ;) Za wielu kolegów piwowarów on nie ma :P A dorobek jego też dobrze jest znany :P Ale fakt kij z tym jak lubi mieć w zapasie dużo bezsensownego sprzętu to okej, każdy robi browar jak lubi. Ja tam wolę najpierw coś uwarzyć i sprawdzić czy mam zapotrzebowanie na dany sprzęt, no a niektórzy kupują głównie dla lansu.

Pamiętam swoje zakupy przed pierwszym warzeniem... Chciałem się do tego porządnie przygotować i kupiłem masę niepotrzebnych pierdół... Nieważne! Nieważne jest również to ile czego kupił. Chciał się pochwalić, ok! Ważne są jego postępy w pracach nad makiną warzelną (zakupy z nią związane) bo każdy kto buduje / chce zbudować może się na jego błędach uczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę poczytać inne tematy, które są rozwojowe :P Tutaj od jakiś 2 miesięcy stoi wszystko w miejscu, a od jakiś 6 miesięcy non stop słyszę czego to nie kupi do browaru i czego nie zrobi ;P A efektów nie widać. Polecam te tematy:

 

http://www.piwo.org/topic/14682-moj-biab-brew-in-a-bag/

http://www.piwo.org/topic/17892-budowa-warzelni-50l-od-podstaw/

http://www.piwo.org/topic/20604-ebiab-p%C3%B3ki-co-%C5%9Brednio-udany/page-2

http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/

 

Jest więcej ciekawych informacji i były rozwojowe ;)

 

Dobra widać ja mam jakieś inne poczucie co do potrzeb w browarze, więc milczę już. Niech podpiwek będzie z wami!

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja - temat fajnie się rozpoczął... modele 3D etc. Dochodzę do wniosku, że najlepiej jest zakładać tego typu wątek gdy projekt jest na ukończeniu. Jak się zaczyna budować warzelnie i do końca nie jest się pewien w która ma iść stronę to powinno się najpierw przeczesać forum, ewentualnie jak się nie znajdzie odpowiedzi to założyć temat dotyczący swoich wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek się nazywa "eBIAB od początku do końca"

sory Undeath ale posty począwszy od tego o nadmiarze szkła są nie na miejscu, nie w temacie i w zasadzie można by je uznać jako personalną wycieczkę - ciekawe gdzie jest moderacja, która od jakiegoś czasu nas dzielnie broni przed wszelkimi off-topic-ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.