Skocz do zawartości

Tripel odfermentował do 0 BLG?


Karp

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - czy mój tripel miał prawo tak odfermentować?

Zasyp:

5 kg pilzneński Strzegom

0,5 kg monachijski I Strzegom

0,1 kg carapils

1 kg cukier biały

 

Zacierałem przez godzinę w temperaturze ok. 64C, fermentowałem drożdżami MJ M31 Belgian Tripel. Zeszło z 18,5 do ok. 0,5 BLG w ciągu niecałych 4 tygodni; w smaku (jeszcze nie butelkowałem) piwo nie sprawia wrażenia zainfekowanego itd. - jest nawet lekko słodkie i zgodnie ze stylem przyprawowe. Niepokoi mnie tylko tak mocne odfermentowanie, wg informacji producenta powinno ono wynosić 82-88%, czyli teoretycznie BLG powinno zejść max do 2. Mógł mieć na to wpływ 15% udział cukru?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli teoretycznie BLG powinno zejść max do 2

i pewnie tak zeszło :)

tylko Ty nie uwzględniasz, że spławik Cię okłamuje bo w roztworze jest też już alkohol i to w nie małej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spławik też przekłamuje wynik przy alkoholu? Myślałem że korekcję robi się tylko dla refraktometru

Przekłamuje, bo alkohol jest lżejszy niż woda.

 

Miałem kiedyś tripla który zszedł poniżej 0, do minus 1 blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mam też RIS-a, który zszedł z 27 do 8. Jest jakaś metoda przeliczania ekstraktu dla spławika tak, jak w przypadku refraktometru?

 

I jaka będzie najlepsza metoda sprawdzania BLG? W tej chwili wnioskuję, że użycie refraktometru i skorzystanie z wzoru korekty?

Edytowane przez Karp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że my zawsze mówiąc o odfermentowaniu mówimy o ekstrakcie pozornym, więc mówienie że spławik przekłamuje jest bez sensu.

 

Nie znam tych drożdży, ale jest parę szczepów potrafiących osiągać takie wartości, a 1kg cukru bardzo zwiększa odfermentowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś metoda przeliczania ekstraktu dla spławika tak, jak w przypadku refraktometru?

możesz zacząć tu http://www.winiarze.pl/artykuly/pozostale/cukromierz-areometr-pomiar-cukru-w-moszczu-i-winie

 

Przy okazji doprecyzuję, że moje stwierdzenie "spławik Cię okłamuje" nie mijało się z prawdą bo tak faktycznie jest i służyć miało pobudzeniu wyobraźni, żeby wiedzieć co na prawdę nam ten przyrząd pokazuje w konkretnych sytuacjach :smilies:

Nie mając takich rzeczy w świadomości niejeden właśnie się dziwi po odczycie wskazania.

 

EDIT

to, że posługujemy się pojęciem ekstraktu pozornego i tak właściwie z reguły korekta jest nie potrzebna jest zupełnie inną sprawą ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz balingometr z biowinu to zobacz czy w zimnej wodzie (20 C) pokazuje zero ;-)

 

Lubi się w nich obsunąć w środku ten papierek ze skalą - przez co kiedys moja pszenica miała ujemny ekstrakt.

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jeszcze gwoli ścisłości - ujemny odczyt nie musi oznaczać, że z areometrem jest coś nie tak, bo ekstrakt rzeczywisty > ekstrakt pozorny, a są szczepy, które mogą zejść tak nisko.

 

Zgadzam się.

Jakkolwiek balingometr zawsze warto sprawdzić w wodzie, tak aby odeszła jedna zmienna.

W moim przypadku wiedziałem że WB06 są żarłoczne i nie zdziwił mnie wówczas niski ekstrakt.

Nie ja jeden miałem już podobny problem, dlatego też tylko chciałem napomknąć ;-)

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.