Skocz do zawartości

Witam i od razu pytam :]


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj tylko, żeby wziąć poprawkę, że w fermentorze szczególnie na początku fermentacji jest wyższa temperatura. Ja wrzuciłem najtańszy term. cyfrowy z allegro przez uszczelkę do rurki, przyblokowałem rurką. Teraz zamówiłem sobie do sterownika czujnik w gilzie z przepustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij sobie wg wymiarów co ci podałem to będziesz mógł bez wyjmowania wkładać. Z 6 petów wejdzie bez problemu.

Termometr szukaj z rozdzielczością 0,1 nie w całych stopniach bo aktualnie mecze się z termometrem z ikei i nie wiem czy wzrasta czy maleje czy dokładać pet czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie w Piwnym Krafcie poszło :D Jestem najarany jak arab na kurs pilotażu :D Jutro odbieram graty. 

Zapomniałem kupić jodowy wskaźnik skrobi czy płyn lugola z apteki nadaje się?

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem Piwnego Kraftu, że jeśli zrobię w/g instrukcji to nie potrzebuje lugola :) Graty mam, czekam jeszcze na termometr z allegro do skrzynki styropianowej i lecimy z zacieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFFFF! Brzeczka się chłodzi. Podłoga się lepi... Wrażenia? Zobaczymy jak będzie smakował browar. Jestem zmęczony na maxa. Drożdże zadam rano bo już nie mam siły ;) Jak mi się wda jakaś infekcja to będę miał załamkę. Jestem pełen podziwu dla Was. To jest ciężki kawałek chleba.... Dobranoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFFFF! Brzeczka się chłodzi. Podłoga się lepi... Wrażenia? Zobaczymy jak będzie smakował browar. Jestem zmęczony na maxa. Drożdże zadam rano bo już nie mam siły ;) Jak mi się wda jakaś infekcja to będę miał załamkę. Jestem pełen podziwu dla Was. To jest ciężki kawałek chleba.... Dobranoc !!!!

Gratulacje. Choć dopiero pięć warek za mną widzę już zdecydowanie swój postęp. Pierwsza moja warka wyglądała podobnie - cała kuchnia uwalona brzeczką i ogólny bajzel. Biegałem od kociołka, do stopera cały czas sprawdzając w necie czy czegoś nie robię źle... oczywiście i tak udało mi sie poknocić czasy dodawania chmielu. No i kompletnie nie zakumałem co to i po co w ogóle hop-stoper. Chmieliny oddzielałem lejąc przez sitko - koszmar.

Niemniej piwo wyszło dobre i już spite ;)

Teraz po warce kuchnia jest czystsza niż przed - wiadro z mopem pod ręką jest nieocenione.

 

Do pierwszej warki podszedłem bardzo ambitnie i chciałem jak najlepiej wyposażyć się w sprzęt. Zacierałem w Lidlu+mieszadło+zewnętrzny termostat.+dodatkowa izolacja termiczna.

Na dziś piąta warka i uważam, ze Lidl jest całkiem spoko do zacierania, ale do gotowania jest za mały. 25litrów wchodzi już prawie 2 cm pod rant, i przenoszenie czy podnoszenie z zawartością jest ryzykowne.

 

Powodzenia i nie zrażaj się. ;)

Edytowane przez Reverses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże zadane. Fermentor w lodówie z butelkami. 

 

Powodzenia i nie zrażaj się.

dzięki za dobre słowo. Gorzej z żoną. Minę miała trochę nie-teges :D :D :D

Błędy, które popełniłem ( i jestem ich świadomy :P )

1. Za bardzo przegrzałem zacier (doszło do 72 stopni) Mieszanie, zdjęcie z palnika ustabilizowało temperaturę. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi.

2. Za szybko wsypałem ziarno i miałem problem z bryłami. Trochę mieszania i po kłopocie.

3. Przygotowałem za mało wody do wysładzania, dlatego dosyć dużo czasu kosztowała mnie ta procedura ;)

4. Wypiłem za dużo piwek przy robocie i poparzyłem się w gębę podczas zassania brzeczki po gotowaniu :P Żona, biegnąca mi na ratunek dostała postrzał brzeczkowy z wężyka po nodze :D

Ogólnie było wesoło ;)

Mam pytanko. Bo kurczę rano zapomniałem napowietrzyć brzeczkę. Zrobiłem to dopiero po jakiejś 1,5h od zadania drożdży. Będzie ok?

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.