Skocz do zawartości

Witam i od razu pytam :]


Rekomendowane odpowiedzi

burzliwa się skończy jak się skończy, na US-5 w niedziele znaczysz tylko kożuszek piany ze skupiskami drożdży, zlewanie na cichą możesz sobie podarować (bo można ale nie zawsze trzeba) a chmiel na zimno dodać do tego wiadra w którym fermentuje. W tą niedziele nie masz tam jeszcze czego szukać :)

 

W przeźroczystym wiadrze w niedziele widział byś jak z dna podrywają się kuleczki drożdży i maluja ścianki fermentora na biało. Fermentacja niby skończona ale drożdże jeszcze coś tam sobie znajdują do roboty.

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba lipa :( Rurka nie bulka :( Uchyliłem wieko fermentora i pokazały się piękne bąble  :monster: Podobne do tych: http://www.piwo.org/gallery/image/3434-infekcja-002/

Kibel czy coś z tego będzie? Piwo pachnie wybornie chmielami.....

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna czapa drożdżowa!! Nic się nie martwić zostawić w spokoju i nic otwierać i nie ruszać. Cierpliwości!!

 

Po za tym to co dałeś na zdjęciu a to co dałeś w linku nie wygląda w żaden sposób podobnie nie ważne pod jakim kątem byś patrzył :) Lepsze okulary kupić i mniej stresu przy pierwszym piwie :P

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne do tych: http://www.piwo.org/...4-infekcja-002/Kibel czy coś z tego będzie? Piwo pachnie wybornie chmielami.....

 

 

O tak to wygląda :( Bąbelki mają kolor rozwodnionego mleka i są półprzeźroczyste

 

Ty na prawdę nie widzisz różnicy w tych fotach? :(

w tamtym to infekcja lacto chyba,

a u Ciebie ... drożdżowa jak nic :D

 

Zostaw to piwo i nie grzeb w nim.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Za szybko wsypałem ziarno i miałem problem z bryłami. Trochę mieszania i po kłopocie

Witam

Ja na załączonym zdjęciu prezentuję genialny w swej prostocie sposó na szybką likwidację brył. Trzeba tylko ostrożnie na wyższych obrotach żeby nie rozchlapać.

post-8495-0-57808000-1460037938_thumb.jpg

Edytowane przez hajclander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Za szybko wsypałem ziarno i miałem problem z bryłami. Trochę mieszania i po kłopocie

Witam

Ja na załączonym zdjęciu prezentuję genialny w swej prostocie sposó na szybką likwidację brył. Trzeba tylko ostrożnie na wyższych obrotach żeby nie rozchlapać.

 

Dobry patent ;) Ja swoją wkrętarkę pożyczyłem szwagrowi i przepadła....  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • post-8495-0-57808000-1460037938_thumb.jpużywam czegoś takiego do napowietrzania, po mojemu świetnie się sprawdza, tyle że wkrętarka innej marki ale to chyba znaczenia nie ma :D
  •  

 

Kurcze, a ja dotąd męczyłem się merdając ręcznie, mimo że nawet wkrętarkę mam tej samej firmy :) . Czas to zmienić! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązania nie jest do końca idealne. Sprawdź na sucho czy z wkrętarki żaden syf nie leci. Zakażenie najłatwiej jest złapać poprzez kurz który roznosi bakterie.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązania nie jest do końca idealne. Sprawdź na sucho czy z wkrętarki żaden syf nie leci. Zakażenie najłatwiej jest złapać poprzez kurz który roznosi bakterie.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Idealne było by pewnie podanie czystego tlenu,chociaż nie wiem czy też by nie zaszkodziło,nie ma pewnie metody idealnej,wiadomo że wkrętarka jest czysta,a nie jakaś w gruzie i pyle, odpukać "kilka" warek tak napowietrzałem i nic nie złapały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwszy zacier zakapslowany. Niestety musiałem przyspieszyć bo baba już gderała, że jej to pudło styropianowe w łazience przeszkadza ;) Wyszło mętne i to nawet bardzo ale w smaku za to WYBORNE ! Pięknie pachnie chmielem. Nie mogę się doczekać degustacji nagazowanego piwka. Teraz na 3 miesiące wywiozę do piwnicy i zobaczymy czy się wyklaruję choć troszkę. Następny zakup to duży gar, taboret gazowy i warzenie w garażu. W piwnicy fermentacja. Dla górniaków warunki idealne. Dziękuję Wszystkim, którzy pomagali mi w tym temacie radami i wskazówkami. Jedno jest jest pewne zostaję piwowarem domowym. Wypróbuję jeszcze warzenie z ekstraktów z własnym chmieleniem, ale skłaniam się ku zacieraniu.  :P  :beer:  :okey:  :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił kurier, że przywiózł zestawik z BA na bazie ekstraktów :} Dzisiaj wielkie warzenie :)

 

jaki skład?

też dzisiaj robię piwko na bazie ekstraktów niechmielonych... :) i tak:

2kg ekstraktu jasnego (profimator)

2kg ekstraktu ciemnego (profimator)

chmiele:

50g chinook (część na goryczkę)

50g citra

50g amarillo

drożdże US-05

 

przy okazji dzisiaj butelkuję brewkitowego klasztorniaka (Brewferm Abdij)! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie dzwonił kurier, że przywiózł zestawik z BA na bazie ekstraktów :} Dzisiaj wielkie warzenie :)

 

jaki skład?

też dzisiaj robię piwko na bazie ekstraktów niechmielonych... :) i tak:

2kg ekstraktu jasnego (profimator)

2kg ekstraktu ciemnego (profimator)

chmiele:

50g chinook (część na goryczkę)

50g citra

50g amarillo

drożdże US-05

 

przy okazji dzisiaj butelkuję brewkitowego klasztorniaka (Brewferm Abdij)! :)

 

Ja robię na próbę piwko z ekstraktów. A skład to 2x Bruntal 1,7 kg ciemny i jasny oraz 60 gramów chmielu lubelskiego drożdże US-04

Zobaczymy czy będzie porównywalne do smaku piwa z zacieraniem. Także przeprowadzam mały test. Piwko ma być dosyć lekkie bo to bardziej z myślą o żonie. Ja wole gorzko i chmielowo :)

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.