Skocz do zawartości

Brak napowietrzania


Rivski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po wczorajszym warzeniu przypomniało mi się dopiero dziś rano, że nie napowietrzyłem brzeczki. Drożdże zadałem tak z ~12h temu, coś tak słabo startowało i teraz mi się przypomniało, że zapomniałem o tym kroku. 

 

Co można teraz zrobić? Bo jak na razie wyciągnąłem rurkę fermentacyjną i solidnie potrząsnąłem całym fermentorem kilkadziesiąt razy (co jakiś czas uchylając lekko pokrywę), ale nie wiem czy takie działanie wystarczy.

 

Jakie mogą być skutki braku/słabego napowietrzania? Jest się czym martwić?

Piwko to black IPA, blg 16 wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

po wczorajszym warzeniu przypomniało mi się dopiero dziś rano, że nie napowietrzyłem brzeczki. Drożdże zadałem tak z ~12h temu, coś tak słabo startowało i teraz mi się przypomniało, że zapomniałem o tym kroku. 

 

Co można teraz zrobić? Bo jak na razie wyciągnąłem rurkę fermentacyjną i solidnie potrząsnąłem całym fermentorem kilkadziesiąt razy (co jakiś czas uchylając lekko pokrywę), ale nie wiem czy takie działanie wystarczy.

 

Jakie mogą być skutki braku/słabego napowietrzania? Jest się czym martwić?

 

Piwko to black IPA, blg 16 wyszło.

 

Pominięcie napowietrzenia to nie jest jakiś ogromny błąd jeżeli zadałeś dobrą ilość drożdży. Ogólnie po przelewaniu brzeczka też dostaje tlenu więc ogólnie nie masz co kombinować, zostaw wiadro w spokoju i czekaj. 

 

Ile drożdży zadałeś? Mam nadzieje że nie jedną paczkę na takie blg... Bo raczej z małą ilością drożdży bym wiązał późny start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safale US-05, suche, 11g. No właśnie przelewając brzeczkę jakoś mega ostrożnie to robiłem, żeby "nie napowietrzyć przypadkiem". Rano do mnie doszło, że to na cichej, a teraz na odwrót powinno być.

Edytowane przez Rivski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safale S-05, suche, 11g. No właśnie przelewając brzeczkę jakoś mega ostrożnie to robiłem, żeby "nie napowietrzyć przypadkiem". Rano do mnie doszło, że to na cichej, a teraz na odwrót powinno być.

 

Trochę mało drożdży jak na 16 blg :P 11 g sucharów to odpowiednia ilość dla 12 blg -równych 20 litrów więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dadzą rady? Bo jest szansa, że byłbym w stanie ekspresowo dokupić paczkę jeszcze. Warka 20l.

 

Dadzą ale to potrwa, z tym że mają stres i nie zdziw się w piwie jakimś aldehydem albo czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą ale to potrwa, z tym że mają stres i nie zdziw się w piwie jakimś aldehydem albo czymś innym.

 

Hm, czy w takim razie rozwiązanie typu "na gwałt dorzucić drożdży" jest tutaj ok? Czy raczej ryzykować, bo aż tak źle nie będzie? Niby coś mi współlokator mówił, że rano zaczęło delikatnie pykać coś, ale żadnej piany na razie nie ma (i czy w ogóle opcja dorzucania teraz jeszcze jednej saszetki nie jest problemem?). Jechać do sklepu mogę, kwestia tego czy rzeczywiście warto.

 

(i jak odpowiadając usunąć cytat własnego posta? ;x)

 

      * usunięte. (Łukasz)

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dadzą ale to potrwa, z tym że mają stres i nie zdziw się w piwie jakimś aldehydem albo czymś innym.

 

Hm, czy w takim razie rozwiązanie typu "na gwałt dorzucić drożdży" jest tutaj ok? Czy raczej ryzykować, bo aż tak źle nie będzie? Niby coś mi współlokator mówił, że rano zaczęło delikatnie pykać coś, ale żadnej piany na razie nie ma (i czy w ogóle opcja dorzucania teraz jeszcze jednej saszetki nie jest problemem?). Jechać do sklepu mogę, kwestia tego czy rzeczywiście warto.

 

(i jak odpowiadając usunąć cytat własnego posta? ;x)

 

      * usunięte. (Łukasz)

 

 

Nie warto jak już coś się dzieje to znaczy, że powoli startują. Mówiłem na początku zostawić w spokoju, zrelaksować się i zapomnieć teraz o wiadrze na 2 tygodnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.