Skocz do zawartości

wyciąg z mięty do cydru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robił ktoś kiedyś ekstrakt z mięty żeby dodać do cydru przy butelkowaniu? Ostatnio wrzuciłem do butelek po 4 liścia świeżej mięty i efekt był rewelacyjny! Jednak liście przeszkadzają i przy wylewaniu z butelki źle to wygląda poza tym przy otwarciu butelki od razu wulkan ( w butelkach bez mięty tego nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

myślę, że teraz wycisnę jakoś sok z mięty (mam jej całą łąkę) albo wygotuje jakąś esencję i dodam w różnych proporcjach, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Poszukaj kogoś z wyciskarką śrubową do owoców. Sok wyciska nawet z pieprzu :-). Tylko pewnie potem trzeba będzie to przegotować dla pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę dodać miętę na cichą do cydru jabłkowego kartonikowego lecz nie mam pojęcia w jakiej proporcji. Nigdy tego nie robiłem a chciałbym aby mięta była wyczuwalna ale nie dominująca nad jabłkami. Myślałem o moczeniu posiekanej świeżej mięty cukrowej  w małej ilości wódki i potem dodanie jej na cichą.

Ktoś może mnie wspomóc doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem mięty do witków. 15g suszonej mięty na 29l witka dla mnie jest optymalne przy dodawaniu n 3 min. gotowania.

 

Mówiono mi, że świeża mięta wnosi posmaki łodygowe, a suszona nie.

Może wystarczy Ci zwykły napar z suszonej mięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia odnośnie posmaków. Też skłaniam się ku suszonej bo łatwiej to też będzie odkazić i przygotować. Myślałem aby zrobić miętowy syrop glukozowy i dodać to już tuż przed butelkowaniem. Co do proporcji to zrobię chyba sobie testy na świeżym soku ale przynajmniej mam już jakiś punkt odniesienia. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu nastawiłem cydr. 25 l i osobno 3 l. Do 25l dodam 120 ml syropu z mięty (sam robiłem, cukier woda mięta cytryna i zagotować. Wyszedł idealny) chcę to dać na ostatnie 3 dni fermentacji. Mam pytanie czy nie za późno będę dawałten syrop? Jest w nim cukier wiec pewnie będzie musiał odfermentować też. Może lepiej dać na tydzień albo na dwa? Ttzylitrowy nastaw chce zrobić podobnie tylko z syropem z kwiatu bzu teżrobionym przeze mnie. Coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nastawiłem cydr. 25 l i osobno 3 l. Do 25l dodam 120 ml syropu z mięty (sam robiłem, cukier woda mięta cytryna i zagotować. Wyszedł idealny) chcę to dać na ostatnie 3 dni fermentacji. Mam pytanie czy nie za późno będę dawałten syrop? Jest w nim cukier wiec pewnie będzie musiał odfermentować też. Może lepiej dać na tydzień albo na dwa? Ttzylitrowy nastaw chce zrobić podobnie tylko z syropem z kwiatu bzu teżrobionym przeze mnie. Coś podpowiecie?

Jakie proporcje dałeś na ten syropik.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.