Jump to content
Sign in to follow this  
Mihalskas

wyciąg z mięty do cydru

Recommended Posts

Witam, robił ktoś kiedyś ekstrakt z mięty żeby dodać do cydru przy butelkowaniu? Ostatnio wrzuciłem do butelek po 4 liścia świeżej mięty i efekt był rewelacyjny! Jednak liście przeszkadzają i przy wylewaniu z butelki źle to wygląda poza tym przy otwarciu butelki od razu wulkan ( w butelkach bez mięty tego nie było)

myślę, że teraz wycisnę jakoś sok z mięty (mam jej całą łąkę) albo wygotuje jakąś esencję i dodam w różnych proporcjach, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Daj na cichą a efekt będzie rewelacyjny

myślę, że teraz wycisnę jakoś sok z mięty (mam jej całą łąkę) albo wygotuje jakąś esencję i dodam w różnych proporcjach, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Poszukaj kogoś z wyciskarką śrubową do owoców. Sok wyciska nawet z pieprzu :-). Tylko pewnie potem trzeba będzie to przegotować dla pewności

Ja dawałem suche i było dobrze.Kto pił ten wie. :)

Chcę dodać miętę na cichą do cydru jabłkowego kartonikowego lecz nie mam pojęcia w jakiej proporcji. Nigdy tego nie robiłem a chciałbym aby mięta była wyczuwalna ale nie dominująca nad jabłkami. Myślałem o moczeniu posiekanej świeżej mięty cukrowej  w małej ilości wódki i potem dodanie jej na cichą.

Ktoś może mnie wspomóc doświadczeniem?

Używałem mięty do witków. 15g suszonej mięty na 29l witka dla mnie jest optymalne przy dodawaniu n 3 min. gotowania.

Mówiono mi, że świeża mięta wnosi posmaki łodygowe, a suszona nie.

Może wystarczy Ci zwykły napar z suszonej mięty?

Ciekawe spostrzeżenia odnośnie posmaków. Też skłaniam się ku suszonej bo łatwiej to też będzie odkazić i przygotować. Myślałem aby zrobić miętowy syrop glukozowy i dodać to już tuż przed butelkowaniem. Co do proporcji to zrobię chyba sobie testy na świeżym soku ale przynajmniej mam już jakiś punkt odniesienia. Dzięki.

W końcu nastawiłem cydr. 25 l i osobno 3 l. Do 25l dodam 120 ml syropu z mięty (sam robiłem, cukier woda mięta cytryna i zagotować. Wyszedł idealny) chcę to dać na ostatnie 3 dni fermentacji. Mam pytanie czy nie za późno będę dawałten syrop? Jest w nim cukier wiec pewnie będzie musiał odfermentować też. Może lepiej dać na tydzień albo na dwa? Ttzylitrowy nastaw chce zrobić podobnie tylko z syropem z kwiatu bzu teżrobionym przeze mnie. Coś podpowiecie?

W końcu nastawiłem cydr. 25 l i osobno 3 l. Do 25l dodam 120 ml syropu z mięty (sam robiłem, cukier woda mięta cytryna i zagotować. Wyszedł idealny) chcę to dać na ostatnie 3 dni fermentacji. Mam pytanie czy nie za późno będę dawałten syrop? Jest w nim cukier wiec pewnie będzie musiał odfermentować też. Może lepiej dać na tydzień albo na dwa? Ttzylitrowy nastaw chce zrobić podobnie tylko z syropem z kwiatu bzu teżrobionym przeze mnie. Coś podpowiecie?

Jakie proporcje dałeś na ten syropik.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

A ja ten syrop dałbym na refermentację uwzględniając ile jest już w nim cukru i ewentualnie dodał do niego cukru.

Edited by szwagier

Syrop z mięty 2l wody 0,5 kg cukru i syropu wyszło jakies 1,8 l czyli w 120 ml powinno być jakieś35 g cukru. Czyli na refermentację zamiast 160 g cukru to dać 125 g i syrop 120 ml? Może tak by było najlepiej?

Czyli na refermentację zamiast 160 g cukru to dać 125 g i syrop 120 ml? Może tak by było najlepiej?

Nie wiem czy najlepiej, ale ja właśnie bym tak zrobił :) Wydaje mi się to wygodniejsze niż dodawanie do cichej.