Skocz do zawartości

[Docent] Debiut Miesiąca – luty 2016


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Luty to najspokojniejszy miesiąc w Polskim Crafcie. Mniejsza ilość dni przekłada się od razu na mniejszą liczbę premier, poza tym to ostatni miesiąc odpoczynku przed startem sezonu. Potem już zaczynają się piwne festiwale, gdzie zawsze jest mnóstwo nowości. W lutym oficjalnie wystartował tylko jeden browar – restauracyjny Stary Maneż z Gdańska-Wrzeszcza, na szczęście miałem okazję wizytować  i przedpremierowo próbować piw Browaru Zakładowego z Poniatowej. Za to kontraktowców mocny wysyp – w lutym pojawiło się aż siedem inicjatyw! A do kogo idzie tytuł Debiutu Miesiąca?

Artezan – Droga na Ostrołękę

Droga

Żytnie IPA 15° Blg, 6,5 % alk.

Pewnie nie tylko mnie krew zalewa jak takie piwa zdobywają miano najlepszej nowości. Dlaczego? Bo praktycznie było nieuchwytne. Przez warszawskie lokale przemknęło z prędkością zdecydowanie szybszą niż wiślany statek wycieczkowy. A o butelkach to w ogóle nie ma co wspominać. Jednak imponująca intensywność i świeżość aromatu plus fantastyczna pijalność tak wryły mi się w pamięć, że wybrałem to piwo jako najlepsze, mimo że spędziłem przy nim tylko jeden wieczór. Cóż, spieszmy się pić takie piwa, gdyż zbyt szybko odchodzą :P

Ocena piwa tutaj

A co ciekawego zasłużyło na wyróżnienie? Same cymesy – z kumkwatem, pieprzem, grejpfrutowym zestem, z drożdżami brettanomyces, w końcu pięćdrupel leżakowany w beczce po czerwonym winie!

Bednary/Sketch – Kumkwat Ale

KumkwatAleOcena piwa

Fabrica RARA (Cieszyński Browar Mieszczański) – Pepper APA

FRPepperOcena piwa

Jan Olbracht Rzemieślniczy – Kord Red Wine BA

KordRWOcena piwa

Piwne Podziemie – Holy Citrus

HolyCitrusOcena piwa

Profesja/Jabeerwocky – Basista

BasistaOcena piwa

 

Nowe browary:

StaryManez

Nowe inicjatywy kontraktowe:

 

 Arcybrowar                           BeerStory                        Brewera

Jakis                           Piwojad                        Wislany

BHCB

 

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.