Skocz do zawartości

pytanie o recepture


Radek.M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar uwarzyć piwo które znalazłem w ofercie Browamatora tylko ze jest ono z extraktow  http://www.browamator.pl/ba-zimowe-mocne-16-8-zestaw-na-20-l-piwa-z-ekst,3,32,966. piłem je u kolegi i nawet mi smakowało i z tego tytułu chciał bym je uwarzyć ale prawilnie czyli ze słodów a ze jestem zielony w temacie  proszę o pomoc jakie słody i ile ich na 20l piwa. Jeśli chodzi o drożdże mam zamiar użyć us-05 a z chmielem jeszcze nie wiem.  Z góry dziękuje za odpowiedz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o drożdże mam zamiar użyć us-05 a z chmielem jeszcze nie wiem.

I co wówczas będzie to miało wspólnego z piwem kolegi?

 

że będzie mocne :) bo to chyba główne kryterium coś mnie się zdaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5% i mocne? Miejmy jakieś standardy!  Zwykłe piwo pełne. W knajpie też mnie taki afront spotkał, proszę o jakieś mocniejsze, a ten mi daje Dr Brew AIPA-piwo dwułykowe 6,2%. Świat się kończy. Na głupiej Warce też piszą pstrong, a zamiast mieć 7,8%, to ma 6,5%. To jakaś mania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W link'u jest wszystko czarne na białym. Smakowało Ci od kolegi, to kup ten sam zestaw i uwarz.

Sek w tym ze nie chce warzyć go z ekstraktów tylko prawilnie ze słodów. 2 sprawa jest taka ze mam dopiero na koncie dwie warki i nie znam się za bardzo jakie słody dobrać do tego typu piwa dlatego proszę o pomoc   

 

 

Jeśli chodzi o drożdże mam zamiar użyć us-05 a z chmielem jeszcze nie wiem.

I co wówczas będzie to miało wspólnego z piwem kolegi?

 

Co do drożdży to z us-05 mam jakieś doświadczenie i jak narazie nie che kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie chcesz powtórzyć piwa kolegi, tylko zrobić coś całkiem innego:

- zmieniasz drożdże z lekko przyprawowych, belgijskich T-58 na neutralne, amerykańskie US-05;

- rezygnujesz z najprostszego chmielenia Marynka i Lubelski na rzecz "z chmielami jeszcze nie wiem";

- ekstrakt zastępujesz słodami - co akurat jest bardzo sensowne.

 

Powiem tak.

20 l o 17 BLG możesz osiągnąć zacierając około 6 kilogramów słodów podstawowych. To wyliczenie dla wydajności 75% - domyślnie ustawionej w Qbrew. Słody podstawowe: pilzneński, pale ale, monachijski, wiedeński - w dowolnej konfiguracji. Ja zrobiłbym 100% monachijskiego albo na pół monachijski i pale ale. Nie dawałbym żadnych karmelowych. Zacieranie - przy trzeciej warce jak piszesz, najlepiej jednotemperaturowo, bez kombinacji. 65-66°C przez godzinę i już.

Chmieliłbym 30-40 IBU, zostawiłbym duet Marynka - Lubelski, albo Marynka - Sybilla. W każdym razie po polsku i po taniości. 15-20 g Marynki na 60 minut, 30-40 g Lubelskiego/ Sybilli w połowie gotowania, 50-60 g na wyłączenie palnika.

Drożdże zostawiłbym T-58 - będziesz miał punkt wspólny z piwem kolegi do porównań.

Ale to będzie inne piwo, zbieżne ekstraktem początkowym, ew. chmieleniem i ew. drożdżami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie chcesz powtórzyć piwa kolegi, tylko zrobić coś całkiem innego:

- zmieniasz drożdże z lekko przyprawowych, belgijskich T-58 na neutralne, amerykańskie US-05;

- rezygnujesz z najprostszego chmielenia Marynka i Lubelski na rzecz "z chmielami jeszcze nie wiem";

- ekstrakt zastępujesz słodami - co akurat jest bardzo sensowne.

 

Powiem tak.

20 l o 17 BLG możesz osiągnąć zacierając około 6 kilogramów słodów podstawowych. To wyliczenie dla wydajności 75% - domyślnie ustawionej w Qbrew. Słody podstawowe: pilzneński, pale ale, monachijski, wiedeński - w dowolnej konfiguracji. Ja zrobiłbym 100% monachijskiego albo na pół monachijski i pale ale. Nie dawałbym żadnych karmelowych. Zacieranie - przy trzeciej warce jak piszesz, najlepiej jednotemperaturowo, bez kombinacji. 65-66°C przez godzinę i już.

Chmieliłbym 30-40 IBU, zostawiłbym duet Marynka - Lubelski, albo Marynka - Sybilla. W każdym razie po polsku i po taniości. 15-20 g Marynki na 60 minut, 30-40 g Lubelskiego/ Sybilli w połowie gotowania, 50-60 g na wyłączenie palnika.

Drożdże zostawiłbym T-58 - będziesz miał punkt wspólny z piwem kolegi do porównań.

Ale to będzie inne piwo, zbieżne ekstraktem początkowym, ew. chmieleniem i ew. drożdżami.

Dzięki za rzeczowa odpowiedz.

Mam już pogląd i pomysł na te warkę a mianowicie:

 

1. zasyp 3.kg  Słód Pale Ale (Strzegom) i 3.kg Słód Monachijski typ I (Strzegom) 

bądź 

2. 3.kg  Słód Pale Ale (Strzegom), 2.kg Słód Monachijski typ I (Strzegom) i Słód Pilzneński (Strzegom) 

 

co do chmielenia dal bym na 60 min Magnat 30g i na 5 Sybilla 50g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.