Skocz do zawartości

Chmielenie na zimno problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie chmielenia na zimno. Ostatnio wrzuciłem 50g świeżego granulatu cascade do 20 litrów ryżowej IPY. Chmielenie trwało 4 dni. Piwo 2 tygodnie po zabutelkowaniu i chmiel jest wyczuwalny na granicy percepcji. Moje pytanie to: czy piwo trzeba mieszać przy chmieleniu na zimno gdyż chmiel unosi się na jego powierzchni ? Czy wpłynie to na polepszenie aromatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie trzeba mieszać. Najpewniej aromat chmielu został przykryty fermentacją, lub zasypem. Obstawiam to pierwsze. Tego chmielu to też tak na cichą rzuciłeś średnio, można było trochę więcej to może on by zdominował aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to co masz na myśli przez świeży granulat? Świeżo otwarty,czy z świeżego zbioru (2015). Bo jak wiadomo chmiel z czasem traci na właściwości. 

 

Myślę, że 50 g na IPĘ to troszkę za mało. Nie ma co też przesadzać bo z chmieleniem na zimno może przejść sporo elementów niechcianych.  100 g na cichą to chyba bezpieczna i zadowalająca ilość jeśli chodzi o efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze.

Jak na razie 3 piwa chmieliłem na zimno. 

Dwa chmielone starymi chmielami nie porywały coś tam czuć, ale słabo(w jedno poszło 30 gram, w drugie 100). 

Ostatnio zrobiłem APA na samej citrze (zbiór 2015) i na zimno wrzuciłem 50 gram Citry na 25 litrów 5 dni przed rozlewem, warka ostatni tydzień stała w temperaturze około 20 stopni. 

Efekt po 2 tygodniach aromat super intensywny, nawet się nie spodziewałem takiej mocy. 

Prawdopodbnie za tydzień będę robił singlehop'a na amarillo, i też na zimno planuję 40 lub 50 gram wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie na zimno w temperaturze 15C przez 4 dni daje lepsze efekty od chmielenia w temp 21C przez 3 dni. Zauważyłem iż drugie piwo nie zmienia swojego aromatu ani smaku już po pierwszym dniu od wrzucenia chmielu. Nie próbowałem niestety codziennie piwa które stało w lodówce. Temperatura chmielenia wpływa również na smak! Piwo leżakujące w temperaturze 21C wydaje się być bardziej goryczkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.