Skocz do zawartości

Chmielenie pod przykryciem garnka


Rekomendowane odpowiedzi

kilka warek już zrobiłem i mam pytanie czy próbowaliście chmielenie zrobić po przykryciem bo za każdym razem taką saune robie że po ścianie piwnicy aż leci woda, wiem że jest to nie zalecane no ale może niektórzy tak robią prosze o spostrzeżenia

 

Gotowanie pod całkowitym przykryciem to kiepski pomysł ponieważ podczas gotowania odparowuje DMS i jeżeli przykryjesz i nie pozwolisz mu odparować to możesz się później przykro zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kilka warek już zrobiłem i mam pytanie czy próbowaliście chmielenie zrobić po przykryciem bo za każdym razem taką saune robie że po ścianie piwnicy aż leci woda, wiem że jest to nie zalecane no ale może niektórzy tak robią prosze o spostrzeżenia

Gotowanie pod całkowitym przykryciem to kiepski pomysł ponieważ podczas gotowania odparowuje DMS i jeżeli przykryjesz i nie pozwolisz mu odparować to możesz się później przykro zaskoczyć.

DMS to mit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z uwagi na wyższszą wydajność słodow ze Strzegomia nie zależy na mocnym odparowaniu. Jedni uważają, ze powinno sie intensywnie gotować, inni że wystarczy jak powoli bulka. Kiedyś też mialem saunę- w lidlu albo się ostro gotowalo albo wogóle więc ocieplilem ten garnek karimatą do środka wrzucam nurka (chyba 750 Wat), przykrywam starym deklem z fermentora żeby ciepło nie uciekało ale jest szczelina bo opiera się na wężach chlodnicy i pięknie się powoli gotuje. Pary jest dużo mniej, jednakże jeżeli możesz zadbaj o wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kilka warek już zrobiłem i mam pytanie czy próbowaliście chmielenie zrobić po przykryciem bo za każdym razem taką saune robie że po ścianie piwnicy aż leci woda, wiem że jest to nie zalecane no ale może niektórzy tak robią prosze o spostrzeżenia

Gotowanie pod całkowitym przykryciem to kiepski pomysł ponieważ podczas gotowania odparowuje DMS i jeżeli przykryjesz i nie pozwolisz mu odparować to możesz się później przykro zaskoczyć.

DMS to mit

 

Co masz na myśli? Kiedy ja się tu uczyłem, dużo czytałem to było na wprost napisane aby gotować odkryte bo DMS da posmak nieciekawy (warzywny?). Mi też okna parują i nieraz myślałem żeby warzyć odkryte. Póki co robię tak, że do momentu wrzenia jest przykryte, a później troche przykrywam częsciowo, trochę całkowicie odkrywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pogotować odkryte z 15 minut i potem już kontynuować z pokrywką, powinno wystarczyć. Uskuteczniłem kilka razy krótkie gotowanie brzeczki na kwasy i nie było śladu DMSu w gotowym produkcie. Jeżeli stanowi to taki duży problem to stestuj i zobaczysz czy wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale może jest tak że dms odparowywuje dość szybko np. w chwili zagotowania brzeczki albo pare minut póżniej, i nie jest konieczne dalsze odkrycie gara, skoro wystarczy delikatne uchylenie to może nie jest go tam tak dużo


równocześnie napisaliśmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale może jest tak że dms odparowywuje dość szybko np. w chwili zagotowania brzeczki albo pare minut póżniej, i nie jest konieczne dalsze odkrycie gara, skoro wystarczy delikatne uchylenie to może nie jest go tam tak dużo

To zależy od zasypu i od tego ile masz S-metylometioniny w słodzie, która jest prekursorem DMSu. Nie sądzę, żeby dla piwa o zasypie 100% słód pilzneński wystarczyło 15 minut gotowania bez przykrycia. Nie bez powodu często przedłuża się gotowanie piw o takim zasypie do przynajmniej 90 minut. Zależy też jeszcze od paru zmiennych takich jak intensywność gotowania i jakość słodu.

 

Co masz na myśli? Kiedy ja się tu uczyłem, dużo czytałem to było na wprost napisane aby gotować odkryte bo DMS da posmak nieciekawy (warzywny?). Mi też okna parują i nieraz myślałem żeby warzyć odkryte. Póki co robię tak, że do momentu wrzenia jest przykryte, a później troche przykrywam częsciowo, trochę całkowicie odkrywam :)

Dobrze się uczyłeś. DMS to nie mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

A jak będziesz gotował pod przykrywką to nawet pale ale da Ci dms

 

A niby skąd, skoro prekursory DMS występują w słodzie pilzneńskim? Z drugiej strony należy pamiętać, że DMS to również infekcja i tutaj doszukiwałbym się głównych przyczyn kukurydziano-warzywnych posmaków w domowych piwach, a nie gotowania pod przykryciem czy bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby skąd, skoro prekursory DMS występują w słodzie pilzneńskim?

Prekursory DMS występują w każdym słodzie, tylko ich zawartość maleje przy obróbce pod wpływem temperatury, przez co im ciemniejszy słód tym ich mniej. Pamiętajmy, że słód słodowi nierówny i są takie lepszej i gorszej jakości. Jak słód Pale Ale jest taki sobie jakościowo i jest gotowany pod przykrywką to jak najbardziej może dać DMS.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prekursory DMS występują w każdym słodzie, tylko ich zawartość maleje przy obróbce pod wpływem temperatury, przez co im ciemniejszy słód tym ich mniej

 

Idąc tym tropem ilość prekursorów DMS w gotowym produkcie zależy również od odmiany jęczmienia i sposobu słodowania przez słodownie, zbyt wysoka temperatura kiełkowania słodu, nieprawidłowa wilgotność, suszenie. Generalnie jeżeli słód ma za dużo kiełków to będzie bogatszy w prekursory DMS, bo właśnie kiełki mają go najwięcej.

Kupując słody z renomowanych słodowni, które kontrolują słód który wypuszczają na rynek problem DMSu praktycznie nie istnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prekursory DMS występują w każdym słodzie, tylko ich zawartość maleje przy obróbce pod wpływem temperatury, przez co im ciemniejszy słód tym ich mniej. Pamiętajmy, że słód słodowi nierówny i są takie lepszej i gorszej jakości. Jak słód Pale Ale jest taki sobie jakościowo i jest gotowany pod przykrywką to jak najbardziej może dać DMS.

 

Święte słowa. Ciemne wychodziły mi zawsze, natomiast jasne to jak Bóg dal.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.