Skocz do zawartości

Usprawnienia browaru- mieszadło bez spawania


Rekomendowane odpowiedzi

co z tego że bez spawania jak nie będzie spełniało swojego zadania . Brzeczka powinna cyrkulować a lego nie osiągniesz takim mieszadłem Łopaty powinny być pod kontem . Materiał to główny koszt takiego mieszadła. Podjedź sobie do spawacza zapłać te 30-40 zł i nie kombinuj Jak byś mieszkał gdzieś bliżej to mógłbym Ci po kosztach pospawać za jakieś 20 zł I po co Ci taki napęd na warki do 50 l spokojnie daje radę zwykły silniczek od wycieraczek a za taki silnik z motoreduktorem spokojnie byś zrobił sobie z 5 mieszadeł spawanych

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło na dziś - mieszadlo kotwicowe / ramowe

 

ale to co kolega zrobił to nie jest  mieszadło ramowe ani kotwicowe   Sam używam mieszadła ramowego A wygląda ono tak : 

DSC 0083

tu też ramiona są pod kątem 
tzn obecnie mam mieszadło bez dokładki na samym dole i dłuższe 
Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he tak się składa że ja używam dokładnie tego na zdjęciu.

Ale kolega ma fajny pomysł sam długo myślałem jak coś takiego zrobić.

Myślę ze gdyby dołożyć jeszcze dwa takie poziomy i dwa pionowe płaskowniki to wyszło by z tego mieszadło ramowe i zdało by egzamin mieszania. a że koszty były by podobne do kosztów zrobienia spawanego mieszadła więc co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawuje robiłem już z nim pierwszą warkę.

Z plexi drobiłem do niego coś w stylu pokrywki na garnek i do tego plexi przykręciłem ten pręt na termometr, przy małych zasypach jednak termometr byłby za wysoko.

Niestety przez te płytę plexi całości podniosła się o 2 mm i rurka mogła by być dłuższa ale to są minimalne szczegóły jestem jak najbardziej zadowolony i polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że bez spawania jak nie będzie spełniało swojego zadania . Brzeczka powinna cyrkulować a lego nie osiągniesz takim mieszadłem Łopaty powinny być pod kontem . Materiał to główny koszt takiego mieszadła. Podjedź sobie do spawacza zapłać te 30-40 zł i nie kombinuj Jak byś mieszkał gdzieś bliżej to mógłbym Ci po kosztach pospawać za jakieś 20 zł I po co Ci taki napęd na warki do 50 l spokojnie daje radę zwykły silniczek od wycieraczek a za taki silnik z motoreduktorem spokojnie byś zrobił sobie z 5 mieszadeł spawanych

Kolego piwowarze,

 

Spawam sam Tigiem (to co potrzebuję przy swoim skidzie do piwa), a chodziło o to żeby pokazać komuś kto będzie szukał ścieżkę inną niż reszta. Każdy (prawie) ma wiertarkę, a nie każdy spawarkę.

 

Po co mi taki napęd? bo mi się podoba.

 

Co to typów mieszadeł, można zapoznać się tak na przykład z normą branżową BN-63/2221-04 "Mieszadła wirnikowe. Wirniki stalowe otwarte D = 300 - 500 mm". Takie też są stosowane w przemyśle chemicznym.Należy pomyśleć tylko w kadzi zaciernej o przegrodach zakłócających tworzący się wir mieszaniny. Lub o przegrodach spiralnych- jak na kominach.

 

A tak w ogóle- w zaciszu domowym mówię o pojemnościach 40ltr, a nie hektolitrach- warunki brzegowe mają znikomy wpływ.

 

Pozdrawiam z królewskiego miasta.

Edytowane przez piastun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawam sam Tigiem (to co potrzebuję przy swoim skidzie do piwa), a chodziło o to żeby pokazać komuś kto będzie szukał ścieżkę inną niż reszta. Każdy (prawie) ma wiertarkę, a nie każdy spawarkę.

 

Spoko 

Nadal jednak uważam że lepiej dać te perę zł za pospawanie i nie dlatego żebym miał w tym interes 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konstrukcja jak z Maszuno-hurtu, tylko dreblinek pewnie nie dostałeś ;)

 

Kurka wodna... A z myciem tego cuda nie ma problemu? Sporo zakamarków

Edytowane przez Reverses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konstrukcja jak z Maszuno-hurtu, tylko dreblinek pewnie nie dostałeś ;)

Kurka wodna... A z myciem tego cuda nie ma problemu? Sporo zakamarków

 

 

30 sekund i wszystko jest rozłożone na czynniki pierwsze :)

20160317_161817.jpg

20160317_161826.jpg

20160317_161839.jpg

20160317_161852.jpg

20160317_162008.jpg

 

Dodatkowo można regulować wysokość i długość całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@@lgorek, Genialne. Powiedz, proszę, jak zabezpieczyłeś łopatki przed obracaniem się i wkręcaniem na gwincie pręta będącego osią.. Chodzi mi o to czy i jak, pod oporem gęstego zacieru, zespawane nakrętki [będące gniazdami łopatek] nie obracają się na osi mieszadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lgorek, Genialne. Powiedz, proszę, jak zabezpieczyłeś łopatki przed obracaniem się i wkręcaniem na gwincie pręta będącego osią.. Chodzi mi o to czy i jak, pod oporem gęstego zacieru, zespawane nakrętki [będące gniazdami łopatek] nie obracają się na osi mieszadła.

Na tym zdjęciu http://bufu.pl/piwo.org/sprzet/20150925_143411.jpgwidać jak łopatka jest dociśnięta do nakrętki od kolejnej łopatki. Przez co łopatka nie przekręca się a śruba na końcu każdej łopatki jest tak dociśnięta że łopatka jest lekko ugięta działa to jak kontra. 

 

Co do osi to zastosowałem prosty element drugą nakrętkę jako kontra, dzięki czemu mogę ustawiać wysokość jak mi się podoba. Wystarczy popuścić nakrętki, ustawić wysokość i docisnąć kontrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.