Skocz do zawartości

Altbier i biscuit


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem początkujący, ale mam nadzieję, że nie dostanie mi się za delikatne eksperymentowanie z modyfikacją gotowych zestawów :) Zamierzam za 1-2 tygodnie uwarzyć alta z tego zestawu http://www.alepiwo.pl/?produkty/zestawy-surowcow/piwa-swiata/alt-bier.html Z drugiej strony bardzo intryguje mnie słód biscuit. Nigdy nie miałem z nim do czynienia, ale zaciekawiły mnie opisy jego właściwości aromatycznych. Teraz pytanie. Czy warto dodać do tego alta nieco słodu biscuit? Czy lepiej połączyć go z innym zestawem? Jeżeli warto to w jakich ilościach go użyć żeby nie przekombinować?

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi zaproponować ile dać caramunich i biscuit? Może sam sobie zestaw zrobię. I może jeszcze instrukcję warzenia jakbyś mógł :) Jeżeli ten caramunich w tej ilości ma zepsuć piwo to wolałbym na własną rękę działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzony caramunich oznacza więcej karmelu w piwie? Jak mniej więcej wyjdzie to smakowo?

To zależy jaka infekcję złapiesz  :D

 

Caramunich w tej ilości oznacza, że da się to pić po dłuższym czasie,karmel to cukier przypalony, jak to będzie smakowało nietrudno sobie to wyobrazić,po jakimś czasie smak łagodnieje,układa się,szlachetnieje.

Jak już chcesz tak bardzo karmelowe,to daj  tego caramunich 200 g, 200  biscuit i będzie dobrze, ja bym pewnie dał 200-300 g caramunich i tyle z karmelów,do dodanie koloru  pewnie z 50 g jakiegoś palonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w tym sklepie czy można wprowadzać modyfikacje w zestawach. Dostałem odpowiedź, że nie ma problemu. Także mam teraz pytanie, czy taki skład będzie ok:

Pilzneński 1 kg

Monachijski 3 kg

Caramunich II 0,25 kg

Biscuit 0,25 kg

Chmiel Magnum 20 g

S-33

Wyczytałem, że biscuit jest nieaktywny enzymatycznie. W związku z tym, czy warto dorzucić 0,25 kg pszenicznego dla pienistości czy uzupełnić monachijskim?

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytam o te drożdże. Czytałem różne opinie. Jedne pozytywne inne negatywne. Ponoć dość płytko odfermentowują (4 Blg). Brać je czy zastąpić innymi? Znalazłem drożdże dedykowane do tego stylu Gozdawa Old German Altbier 9. Jakieś rady co do drożdży?

Proponowałeś też jakiś palony słód na kolor. Może 50 g czekoladowego?

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponowałeś też jakiś palony słód na kolor. Może 50 g czekoladowego

No,zapomniałem o tym,wyliczeń wychodzi ,ze oryginalny zasyp ze sklepu jest na granicy stylu  dolnym zakresie, po modyfikacji jeszcze jaśniejszy,wiec trzeba dać jakiś  palony,może być czekoladowy ,jak na 20 l to 50-70 g powinno być doborze,tylko ten ciemny 1200 EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.