Skocz do zawartości

White Labs - WLP545 Belgian Strong Ale Yeast


Rekomendowane odpowiedzi

WLP545 Belgian Strong Ale Yeast

From the Ardennes region of Belgium, this classic yeast strain produces moderate levels of ester and spicy phenolic character. Typically results in a dry, but balanced finish. This yeast is well suited for Belgian dark strongs, Abbey Ales, and Christmas beers.

Attenuation: 78-85%

Flocculation: Medium

Optimal Fermentation Temperature: 66-72F

Alcohol Tolerance: High

 

WLP545 Belgian Strong Ale Yeast

Pochodzą z belgijskiego regionu Ardennes, ten klasyczny szczep drożdży produkuje umiarkowany poziom estrów i przyprawowych fenolowych cech. Najczęściej powoduje to wytrawny ale zbalansowany finisz. Te drożdże dobrze nadają się do Belgian dark strong, Abbey Ale i piw świątecznych.

Odfermentowanie: 78-85%

Flokulacja: Średnia.

Temperatura fermentacji: 19-22°C.

Tolerancja na alkohol: Wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zrobiłem na nich 4 piwa: pale ale, IPA, tripel, quadrupel.

 

Nie mają tendencji do wychodzenia z fermentatora (słyszałem że niektóre Ardensy lubią wyjść na spacer). Miałem wrażenie że szybkość fermentacji mocno zależy od temperatury. Gdy spadała w okolice 18-19°C to fermentacja wyraźnie się ślimaczyła, nawet w samym środku burzliwej (oceniam po ilości produkowanego CO2). Z kolei gdy podciągnąłem do 22-23°C to rozpędzały się tak, że nie mogłem nad nimi zapanować i potrafiły w kilka godzin podnieść sobie temperaturę o kolejne 5°C.

 

Schodzą głęboko, fermentację kończyły w okolicach 1 blg (z wyjątkiem tripa przy którym spławik pokazał mniej niż zero). Piwa wychodzą wytrawne, więc oczywiście bardziej nadają się do mocnych piw. Przy moim pale ale 1/3 zasypu stanowił Red X dzięki czemu wyszło z miarę zbalansowane.

 

Profil zgodnie z opisem - umiarkowane estry i fenole.

 

Z efektów jestem zadowolony, ale z pełną oceną się wstrzymuję. Muszę najpierw poczekać na ułożenie się quadrupla i przetestować inne szczepy belgijskie żeby mieć jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem gęstwę od adamsky'go

 

zrobiłem na nich piwo świąteczne.

20Blg -> 1Blg

 

Belgia wyczuwalna ale nie nachalna, można powiedzieć subtelna

 

U mnie Fermentowały długo w temperaturze otoczenia około 19-21C przez prawie miesiąc ( bez cichej )

Refermentacja była dość powolna po miesiąc było bez gazu - po około 6 tyg miło zaskoczyłem się otwierając butelkę z gazem :)

 

Piwo mimo takiego odfermentowania nie jest puste - ale to chyba przez zasyp.

Wyszło sporo owoców ( pomarańcza ) mimo braku takiej przyprawy.

 

Piwo zgłosiłem do Mikołajkowego - zobaczymy co o nim napiszą sędziowie :)

 

mam już za chłodno na nie, ale wrócę do nich w lecie :)

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.