Skocz do zawartości

Nowy Browar Domowy WLKP


BSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Ze względu na bardzo słabą dostępność piw rzemieślniczych w moim mieście postanowiłem zostać piwowarem domowym :)

Jestem na etapie kompletowania sprzętu, palnik i gar zacierny 40l już jest :) teraz czas na zestaw startowy plus kilka dodatków ułatwiających warzenie.

Zacznę zabawę odrazu od procesu z zacieraniem, zdecydowałem się na zestaw startowy z TB - moim zdaniem jest w nim najwięcej, a do tego okazali się elastyczni i pozwolili podmienić kapslownice na Grifo :) 

Z zestawem startowym wybieram zestaw surowców "Amercina bitter" to będzie moja pierwsza warka.

Mam nadzieję że wyjdzie i mnie nie zniechęci do dalszej zabawy.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to chciałbym aby następne warki były w podobnych klimatach, nie jestem fanem bardzo intensywnych, ciemnych, przesadnie nachmielonych piw. Będę próbował eksperymentów z amerykańskimi i nowo zelandzkimi chmielami, ale w najbliższym czasie chce też ukręcić jakiegoś Belga.

Życzcie mi powodzenia i samych udanych warek, postaram dzielić się każdymi postępami jak i błędami 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Napisz dokładniej skąd jesteś, bo może masz piwowara za rogiem.

dokładniej to ze Śremu, czyli nie daleko, może organizujesz kursy dla początkujących? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno skorzystam ale przy jakiejś następnej warce, najpierw chce zrobić pierwszą warkę,żeby zobaczyć z czym jest największy problem i na co zwrócić uwagę :)

 

Dzięki, będziemy w kontakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.