Skocz do zawartości

Browar Bara-Baran -Quba16


Rekomendowane odpowiedzi

Żebym ja też mógł pojechać trochę Twoje piwa publicznie zakładam Ci temat :D 


 


AIPA


 


Wygląd: Klarowne, herbaciane, piana ładna, drobne pęcherzyki, długo się utrzymuje. Ładnie zdobi szkło. 


Aromat: Jak to w AIPA, ameryka, ameryka, ameryka. 


Smak: Średnio-wytrawne, lekkie karmele,  nagazownie wysokie, w smaku głównie chmiele, goryczka średnia, zalegająca, lekko piołunowa, ziołowa. 


Podsumowanie: Jak dla mnie niezłe piwo, ale goryczka, a zwłaszcza finish do poprawy  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Wheat 

 

Wygląd: Mętne jak weizen, kolor bawarki, piana średnia, drobne pęcherzyki, pozostaje niewysoki kożuszek.

Aromat: Chmiele amerykańskie, lekki diacetyl, trochę karmelu.

Smak: Dość pełne, wytrawne, goryczka niska, lekko zalegająca, trochę piołunowa, pszenica w smaku lekko wyczuwalna, cytrusowości/żwiczności brakuje. Wysycenie dość wysokie.

Podsumowanie: Akurat trafiłeś z piwami lekkimi na kogoś kto słabo lubi Amerykańskie chmiele. Goryczka podobnie jak wcześniej lekko zalegająca. Poprawić goryczkę i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EISBOCK tak jak chciałeś

 

Wygląd: Brunatne, klarowne, piany trochę było, zeszła do zera. Nawet obrączka nie została.

Aromat: Melanoidy, karmel alkohol lekki. 

Smak: Słodkie, nasycenie średnie, goryczka głównie alkoholowa, niska, trochę grzeje w przełyk.

Podsumowanie: Niezłe piwo, pije się dość lekko, stawiam, że poczuję jak dokończę :D

 

EDIT: Im dłużej piję tym lepsze, pojawiają się smaczki, trochę fig, trochę śliwki suszonej (nie wędzonej).

Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Saison

 

Wygląd: mętne, bursztynowe, piana świetna, ładna fraktura.

Aromat: Z butelki typowy kwas był, gorzej niż z lambica, po nalaniu znika, nie wiem dlaczego tak było. Lekkie owoce, trochę kwaśności, niezbyt intensywny.

Smak: Dość słodkie, dość pełne, trochę puste smakowo, bardziej jak pale ale smakuje, lekkie owocki, goryczka niska, wysycenie dość wysokie.

Podsumowanie: Butelka niedolana, prawdopodobnie stąd ta kwaśność, poza tym pijalne ale bez szału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to niechcący musiałem ci wziąć niepełną butelkę i nie zauważyłem. Sorka. Z tą butelką musiało być coś nie tak bo teraz sobie nalałem saisona i jest klarowne. Z butelki też jakoś kwach nie bije. No cóż, bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lager

 

Wygląd: Bursztynowe, klarowne,  piana średnia, opada do kilku wysepek.

Aromat: Czysty, słodowy, lekko chmielowy bym powiedział, fajny :)

Smak: Średnio słodkie, goryczka niska, nagazowanie średnie. Fajne słodowe, lekko chmielowe na finiszu. Zyskało uznanie Agaty czyli musi być kobiece :D

Podsumowanie:Pijalne, fajne piwo nie wymagające myślenia. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Pale Ale

 

Wygląd: Bursztynowe, klarowne, piana niezła, opada do cienkiego kożuszka. 

Aromat: głównie słodowy, lekkie owoce, 

Smak:Odczucie jakby było żyto w tym piwie, lekko kisielowate, goryczka niska, zalegająca, średnio-wytrawne, nagazowanie średnie. Lekkie owoce w smaku, ale nie jest to dominujący smak.

Podsumowanie: Jakbym nie wiedział, że to jest belgian pale ale to bym powiedział, że to jest zwykłe pale ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koźlak 

 

Tutaj od razu uprzedzam, że nienawidzę koźlaków :D

 

Wygląd: Prawie czarne, jakiś lekki stout by się barwy nie powstydził na pewno, klarowne, piana ładna, drobne pęcherze, układa się kożuszek :)

Aromat: Lekkie karmele, trochę melanoidyn, słodowość, lekka paloność.

Smak:Lekko karmelowe, trochę jakby kawy zbożowej, średniowytrawne,  kurde nie powiedziałbym, że koźlak może być aż tak wodnisty, na finiszu taki karmel przepalankowy,  goryczka fajna, lekko alkoholowa ale prawie niewyczuwalna, dobrze współgra z całością, nasycenie też bardzo dobre.

Podsumowanie: Nie mam jak ponarzekać bo mi smakowało :D więc pewnie nie w stylu jest :D dzięki za fajne piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Imperialny Porter Bałtycki

 

Wygląd: Czarne, klarowne, brunatne refleksy, piana jak na coli. 

Aromat: Bardzo fajny, ciemne owoce, wiśnie w likierze, trochę mniej suszonej śliwki, lekka paloność, alkohol.

Smak: Owoce w smaku podobnie jak w aromacie chociaż tutaj więcej śliwki suszonej, lekka czekolada mleczna, trochę jak kakao z wodą, bardzo ciekawe. Nagazowanie niskie, bardzo pasuje. Goryczki prawie brak, powiedziałbym, że pochodzi głównie od alkoholu, który grzeje po przełyku ale nie jest bardzo nachalny. 

Podsumowanie: Bardzo fajne piwo, chociaż wolałbym je pić jednak w zimie niż w lecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple IPA

 

Wygląd: Mętne jak kałuża albo gorzej, ciemnobursztynowe, piana dość ładna, piwo przegazowane.

Aromat:  Lekko chmielowy, w sumie trochę posiedziało u mnie więc mogło stracić w tym aspekcie, mocno karmelowy, słodki.

Smak: W sumie smak słaby, piwo wodniste,  a ma 20 blg. Jak dla mnie czuć tylko goryczkę chmielową i alkoholową. 

Podsumowanie: Chyba mnie ostrzegałeś, że nie jesteś zadowolony z piwa.  Już wiem dlaczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk

 

Wygląd: Czarne, klarowne, piana ładna, pozostaje mała obrączka.

Aromat: Głownie czekolada mleczna, trochę kawy, trochę likieru czekoladowego.

Smak: Czekolada, troszkę kawy w stylu jakiegoś latte, nagazowanie średnie, pasuje, goryczka niska, alkohol ładnie ukryty.

Podsumowanie: Portery możesz mi wysyłać :D bardzo dobre piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter 

Wygląd: Czarne, lekko zamglone, piana tworzy tylko obrączkę.

Aromat:  Lekka czekolada, trochę kawy, likier czekoladowy, aromat wosku pszczelego.

Smak: Również smak wosku pszczelego, w sumie nie wiem skąd to ale jak dla mnie bardzo fajne, poza tym lekkie śliwki, trochę czekolady.

Podsumowanie:  W sumie ciekawe piwo, jak dla mnie bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.