Skocz do zawartości

Początek fermentacji - lager/pszeniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem pierwsze w moim życiu dwa nastawy piwa:

 

1. COOPERS EUROPEAN LAGER (z ekstraktem słodowym jasnym)

 

2. GOZDAWA PSZENICZNE (z glukozą)

 

Oba zostały wykonane w tym samym czasie z drożdżami dołączonymi do puszek. Oba stoją w temperaturze około 20-22 stopnie. 

W pszenicznym po około 8 godzinach na powierzchni pojawiła się piana, a po około 24 godzinach widoczna już jest fermentacja.

 

W lagerze natomiast nie widać żadnych zmian - ani piany, ani fermentacji. Teraz mija około 27 godzin od dodania drożdży do nastawu z lagerem.

 

 

Czy znaczy to, że ten drugi nastaw z lagerem jest zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak informacyjnie to moja pierwsza warka, właśnie na Coopersie European Lager (+ 1kg cukru), która fermentowała w ok. 20 C (według instrukcji), poszła w kanał bo była niepijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instrukcja dołączona do puszki lagera informowała o temperaturze fermentacji w przedziale 18-25 stopni. 

 

Czyli teraz radzicie przenieść całość do pomieszczenia z temperaturą około 10 stopni, czy już za późno i mogę wylać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw coopers lager ma górne drożdże, wszystko jest dobrze. Fermentacja powinna ruszyć, chyba że drożdze były w złej kondycji.

 

A ile Twoim zdaniem powinienem jeszcze poczekać, żeby stwierdzić czy coś z tego będzie? A może napowietrzyć jeszcze nastaw poprzez zakręcenie całym wiadrem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi się, że European Lager ma drożdże dolnej fermentacji...

 

https://www.coopers.com.au/coopers-forum/topic/7290/

 

Potwierdzam mój miał dolniaki, pięknie jechał w 12-13 stopniach (chłodniej nie miałem warunków), piwo po butelkowaniu długo nabierało gazu (około 4 tygodni) ale smak i nagazowanie z każdym dniem coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.