Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaj, czekaj - a ty jesteś wyrocznią co do wyspiarskich stylów? 

Jeśli tak to odszczekuje wszystko co napisałem!

Dzięki!

Nie jestem i na szczęście nikt mnie tak nie traktuje, ale widzę że wiele osób tak traktuje BJCP, które np. jeszcze niedawno twierdziło że szkockie górniaki powinny być "peated". Na tej podstawie śmiem twierdzić, że o wyspiarskich piwach ci ludzie nic nie wiedzą.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam definicję słowa "arbitralnie". Ty stwierdziłeś że, cytuję "Zacząłbym ciut niżej, ale i to [17 stopni, przypis DG] lepsze niż 20°C. Poczytaj trochę o temperaturach fermentacji."

 

Odpiszę tylko tyle: nie mam więcej pytań. Przeczytaj całość rozmowy od początku. Ja swoje słowa interpretuję nieco inaczej, a na pewno lepiej niż Ty, bo wiem, co chciałem przekazać.

 

Takie okreslenie temperatury jest czysto arbitralne jeśli nie wiadomo o jakim szczepie mówimy. Równie dobrze 17 stopni może być lepiej niż "ciut niżej", albo i 20.

 

To ja znam w takim razie inną definicję/interpretację tego słowa.

 

17 stopni jest wystarczające jesli np. stosujesz Nottinghamy?

 

Co mają z tym wspólnego Notki? Czytałeś co napisałem? Napisałem gdzieś "każde drożdże" czy użyłem stwierdzenia: "(...)w przypadku wielu szczepów temperatura odgrywa ogromną rolę przy czym również w dużej większości z nich(...)"Weź przeczytaj jeszcze raz, bo naprawdę jak czytam Twoje wywody to dochodzę do wniosku, że szkoda mi czasu na odpowiadanie Ci na Twoje interpretacje.

 

 

 

do tego trzeba sobie zdać sprawę że BJCP to nie jest wyrocznia ani prawda objawiona.

 

I znowu to samo - gdzieś ktoś coś takiego napisał czy zasugerował? Chyba normalne, że nie jest to wyrocznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę tylko tyle: nie mam więcej pytań. Przeczytaj całość rozmowy od początku. Ja swoje słowa interpretuję nieco inaczej, a na pewno lepiej niż Ty, bo wiem, co chciałem przekazać.

No przykro mi, ja nie studiowałem hermeneutyki i widzę tylko to, co jest napisane, a napisałeś że czyściej jest lepiej, co jest stwierdzeniem co najmniej bardzo kategorycznym jeśli nawet nie wiadomo o jakich drożdżach mowa.

Nottinghamy były przykładem drożdży, które akurat przy "17 stopniach lub ciut mniej" nie dają niemal żadnych estrów, więc są dobrym kontrprzykładem względem tego co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk, pisząc krótko - mylisz się.

Ile razy robiłeś bittera/pale ale?

 

Powiem Ci tak - mój najlepszy mild wyszedł na us-05 i był fermentowany od 15 do 18°C. Ilość estrów była odpowiednia do stylu - fajnie się komponowały i nie było ich zbyt dużo.

 

Więcej piwa a mniej teorii - i do tego trochę pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.