Skocz do zawartości

Sita do kolona Braumeister


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

sita są identyczne od strony brzeczki zrób podłużne nacięcia od drugiej mogą być okrągłe. Zewnętrzne muszą być grube w Twoim przypadku (50l) tym bardziej bo na tym dolnym cały ciężar  spoczywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kociołek 100 litrów średnica 59 cm ,ktoś na forum pisał że cylinder powinien mieć ok 80 % pojemności kotła to u mnie wychodzi wtedy średnica cylindra 50cm wysokość 40 cm .

 

sita są identyczne od strony brzeczki zrób podłużne nacięcia od drugiej mogą być okrągłe. Zewnętrzne muszą być grube w Twoim przypadku (50l) tym bardziej bo na tym dolnym cały ciężar  spoczywa

Pepe11 chyba nie do końca    zrozumiałem , czyli dolne ma być z nacięciami a górne z otworami tak ? i dodatkowo trzeba dać jakąś siatkę od strony słodu ?czyli od środka tak ?

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dole cylindra i na górze są po 2 sita. od strony słodu mają być z nacięciami jak w FD, od zewnątrz mogą mieć okrągłe otwory. zewnętrzne - czyli te z otworami - muszą być grube ze względu na ciężar słodu.

 

tak ja to zrozumiałem...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają być po dwa sita?

Rozumiem, że producent tak zastosował, ale czy to ma jakiś konkretny cel?

No bo skoro będą robione pod wymiar to i odpowiednie otwory/nacięcia idzie zrobić i nie ma potrzeby dawać jednocześnie sita i siatki. No chyba, że to ma jakieś uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać jak jest wkładane dolne sito i ma doczepiony jakiś materiał   od środka ,zobaczcie od 2:57  a przy 6:20 widać jak jest wyciągane górne sito i nic tam nie ma doczepionego samo sito

Na stronie producenta Spidel-Braumeister można dokupić akcesoria i są tam te siatki dodatkowe ale tylko do 10 , 20 i 50 litrowych do 200 l chyba tego już się nie stosuje ,proszę zobaczyć :

http://shop.speidels-braumeister.de/en/accessories/spare-parts

Edytowane przez siwy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać jak jest wkładane dolne sito i ma doczepiony jakiś materiał   od środka ,zobaczcie od 2:57  a przy 6:20 widać jak jest wyciągane górne sito i nic tam nie ma doczepionego samo sito

Na stronie producenta Spidel-Braumeister można dokupić akcesoria i są tam te siatki dodatkowe ale tylko do 10 , 20 i 50 litrowych do 200 l chyba tego już się nie stosuje ,proszę zobaczyć :

http://shop.speidels-braumeister.de/en/accessories/spare-parts

 

 

stare modele miały płótno , później była siatka która się strzępi i rozłazi możesz spróbować dać po jednym na dole i na górze było pytanie jak jest w oryginale więc napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stare modele miały płótno

Mam stary model i jestem zdesperowany, żeby to płótno zamienić sitem :)

Czy te się rozłażą?

http://shop.speidels-braumeister.de/en/fine-mesh-sieve-20-litre-braumeister

 

Korzystając z okazji, może jest tutaj ktoś, kto za odpowiednią opłatą jest w stanie wykonać dla mnie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stare modele miały płótno

Mam stary model i jestem zdesperowany, żeby to płótno zamienić sitem :)

Czy te się rozłażą?

http://shop.speidels-braumeister.de/en/fine-mesh-sieve-20-litre-braumeister

 

Korzystając z okazji, może jest tutaj ktoś, kto za odpowiednią opłatą jest w stanie wykonać dla mnie coś takiego?

 

ktoś z forum mi laserem wycinał nie mogę doszukać kto , ja nie miałem płótna a siatkę i też słabo się sprawowało . jutro zobaczę w pracy w mailach jak znajdę dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pepe11 grubość blachy 0,7 mm średnica 265mmnajbardziej mnie interesują wymiary szczeliny i odległość między nimi .

Mi się wydaje, że 0,7 to szerokość szczeliny a nie grubość blachy,  bo ta musi mieć pewnie minimum 1,5-2mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pepe11 grubość blachy 0,7 mm średnica 265mmnajbardziej mnie interesują wymiary szczeliny i odległość między nimi .

Mi się wydaje, że 0,7 to szerokość szczeliny a nie grubość blachy,  bo ta musi mieć pewnie minimum 1,5-2mm 

 

 

 

sito może być 0,7mm bo ono służy tylko jako filtr , na dole leży na sicie z otworami a u góry jest pod sitem z otworami i pepe go używa zamiast tej drobnej siateczki ,tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.