Skocz do zawartości

Reduktor osadów


kamilg20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie montowania reduktora osadów. Wiem, że otwór powinien być skierowany przeciwnie do osadów. Przy lagerze miałem otwór u góry. Czy przy ALE powinien być na dole jeśli drożdżowy osad pozostaje na powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. I życzę niektórym, żeby cofnęli się pamięcią o kilka lat wstecz jak to zaczynali przygodę z warzeniem i jakie mieli wtedy wątpliwości i pytania :) Można odnieść wrażenie, że to forum jest tylko dla zaawansowanych piwowarów, a początkujących uważa się za troli.

Edytowane przez kamilg20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. I życzę niektórym, żeby cofnęli się pamięcią o kilka lat wstecz jak to zaczynali przygodę z warzeniem i jakie mieli wtedy wątpliwości i pytania :) Można odnieść wrażenie, że to forum jest tylko dla zaawansowanych piwowarów, a początkujących uważa się za troli.

Drogi Kamilu - skoro brałeś się za dolniaki wywnioskowałem że jesteś na tyle zaawansowanym piwowarem żeby ale mieć w małym palcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź. I życzę niektórym, żeby cofnęli się pamięcią o kilka lat wstecz jak to zaczynali przygodę z warzeniem i jakie mieli wtedy wątpliwości i pytania :) Można odnieść wrażenie, że to forum jest tylko dla zaawansowanych piwowarów, a początkujących uważa się za troli.

Drogi Kamilu - skoro brałeś się za dolniaki wywnioskowałem że jesteś na tyle zaawansowanym piwowarem żeby ale mieć w małym palcu ;)

 

Brałem się za dolniaki, zgadza się. Wiem, że piwko bardziej wymagające, ale nie doczytałem się nigdzie, że zabronione jest warzenie dolniaków dla początkujących, a piwo wyszło super. Może to po prostu szczęście? Nie wiem. Tak czy inaczej teraz będziesz pamiętał, że ktoś o nicku "kamilg20" jest początkujący i czasem zadaje proste pytania, przynajmniej na razie. Z drugiej strony to jakoś inni forumowicze odpowiadają konkretnie na pytania i służą pomocą. Niektórzy są łowcami troli. To też rozumiem także dziękuję za czujność "bez komentarza" :D Tym razem na trola nie trafiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kamilu - skoro brałeś się za dolniaki wywnioskowałem że jesteś na tyle zaawansowanym piwowarem żeby ale mieć w małym palcu

A niby dlaczego?

Wcale nie uważam tego za mega trudne i wymagające. 

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilg20 ciesz się, że tego pytania nie zadałeś na browar bizie :D Ja na tamtym forum umieściłem jeden post, a właściwie to dwa. Pierwszy i ostatni :D

Na browar.biz przede wszystkim ciężko cokolwiek znaleźć nie mówiąc już o ich sklepie bo tam to jest jakiś sajgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montowania reduktora osadów.

Reduktor osadów to ślepa uliczka w ewolucji piwowarstwa :P

 

Fermentor z kranikiem jedynie do rozlewu. 

Fermentacje prowadzisz w tych bez - mniej miejsc trudnych do utrzymania w czystości.

 

Czytając odpowiadających Ci, wiem dlaczego miałem postanowienia noworoczne. 

... ot słaba "silna wola"  :/

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.