Skocz do zawartości

Browar domowy 1,5 hl


Browarzyciel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Np. kocioł zacierny będzie miał 3 grzałki o łącznej mocy około 10 kW. Każda na innej fazie. Ponieważ wszystko będzie elektryczne, łączna moc grzałek w całej instalacji = 45 kW ;)

 

Do tego silniki (mieszadło, śrutownik, pompy) i reszta ... hmmm - w okolicy nie będzie prądu

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak. Np. kocioł zacierny będzie miał 3 grzałki o łącznej mocy około 10 kW. Każda na innej fazie. Ponieważ wszystko będzie elektryczne, łączna moc grzałek w całej instalacji = 45 kW :D

Raf.

Czy będziesz łączył te grzałki w gwiazdę lub trójkąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np. kocioł zacierny będzie miał 3 grzałki o łącznej mocy około 10 kW. Każda na innej fazie. Ponieważ wszystko będzie elektryczne' date=' łączna moc grzałek w całej instalacji = 45 kW :)

Raf.[/quote']

Czy będziesz łączył te grzałki w gwiazdę lub trójkąt?

Jak możesz zobaczyć na zdjęciu, w zasadzie są to dwie oddzielne grzałki, które razem tworzą jedną opaskę. Można je oczywiście skanalizować w jedno zasilanie i sterować z jednego sterownika lub regulatora. Tak wyszło :D

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i śrutownik jest gotowy.

Raf

no no no! Zerknąłem w galerię i jestem pod wrażeniem!

(chyba pokażę żonie' date=' potwierdzić to co jej wmawiam - jeszcze nie zbzikowałem na punkcie browarnictwa domowego - tylko 9 warek od XI 2005 r.)[/quote']

Poczekaj jeszcze trochę, ha ha. W razie co służę pomocą :D

Pozdrowienia dla małżonki,

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grzałki są trófazowe czy jedno? Widze trzy żyły.

 

Połączenie w trójkąt obniży prądy więc będziesz mógł zastosować cienszy przewód.

Oczywiście, że trójfazowe. A co do prądu, to najprawdopodobniej będzie zastosowany dość zaawansowany regulator, który będzie dobierał moc grzałek do potrzeb. Oznacza to, że nie koniecznie będą musiały chodzić na 100% mocy kiedy i tak trzeba podnosić temp. 1'C / min., a nie szybciej ;)

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Niestety nie idzie to tak szybko jak myślałem. Firma, która robi mi "garnki" miała trochę przestojów. W sumie nie ma tego złego co by na dobre ... W tym czasie nieco popchnąłem sprawy formalne, projekt technologiczny i załatwiłem kilka pozwoleń, etc. Chciałem zdążyć na lato, ale sam teraz nie wiem kiedy będzie wszystko gotowe. Myślę, że potrzebuję jeszcze jakieś kilka miesięcy na wykonanie tanków fermentacyjnych i leżakowych i dopięcie formalności.

 

Jak tylko coś ruszy bedę informował. Ruszę z pompą ;)

 

Pozdrawiam

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarzyciel, widze ze wiesz co robisz i na pewno nie potrzebujesz rady od "domowego" browarowca jak ja, ale moze ciebie to zainteresuje.

Jest to "Sabco Brew-Magic" - prosty system, od ktorego zaczeli w 1995r warzyc w Dogfish Head Brewing Co ( http://www.dogfish.com/ ) - dzisiaj jednej z najbardziej znanych "micro-browarow" w USA.

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=177&g2_serialNumber=2

 

Beczka w srodku jest do zacierania, po prawej do plukania zacieru, po lewej do gotowania zacieru. Wszystko z wbudowanymi termometrami i polaczone pompkami, z ogrzewaniem gazowym.

 

A tutaj video z CEO Dogfish Head Brewing Co. Sam Calagione, ktory opowiada jak na poczatku warzyl na tym systemie po kilka piw na raz:

 

 

Sam Coleone tez twierdzi ze do dzisiaj uzywaja tego systemu do tworzenia nowych recept i piw experymentalnych.

 

PS. Powodzenia z twoim projektem!

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie szczęka opadła, jak zobaczyłem ogrom przygotowań i systematycznie rosnący browar !!!!!

A że nie za bardzo znam się na elektryce, tym bardziej są to dla mnie czary.

Ale jak patrzę na swoje "plastiki" i "emalie" to zaczynam się zastanawiać na jakie studia syna wysłać, żeby dla mnie coś tak pięknego skonstruował !!!!!!

 

jesteś dla mnie GURU

 

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.