Jump to content

Browar domowy 1,5 hl

Browarzyciel
 Share

Recommended Posts

• 1 month later...
No i śrutownik jest gotowy.

Raf

no no no! Zerknąłem w galerię i jestem pod wrażeniem!

(chyba pokażę żonie, potwierdzić to co jej wmawiam - jeszcze nie zbzikowałem na punkcie browarnictwa domowego - tylko 9 warek od XI 2005 r.)

Tak. Np. kocioł zacierny będzie miał 3 grzałki o łącznej mocy około 10 kW. Każda na innej fazie. Ponieważ wszystko będzie elektryczne, łączna moc grzałek w całej instalacji = 45 kW :D

Raf.

Czy będziesz łączył te grzałki w gwiazdę lub trójkąt?

Tak. Np. kocioł zacierny będzie miał 3 grzałki o łącznej mocy około 10 kW. Każda na innej fazie. Ponieważ wszystko będzie elektryczne' date=' łączna moc grzałek w całej instalacji = 45 kW :)

Raf.[/quote']

Czy będziesz łączył te grzałki w gwiazdę lub trójkąt?

Jak możesz zobaczyć na zdjęciu, w zasadzie są to dwie oddzielne grzałki, które razem tworzą jedną opaskę. Można je oczywiście skanalizować w jedno zasilanie i sterować z jednego sterownika lub regulatora. Tak wyszło :D

Raf

No i śrutownik jest gotowy.

Raf

no no no! Zerknąłem w galerię i jestem pod wrażeniem!

(chyba pokażę żonie' date=' potwierdzić to co jej wmawiam - jeszcze nie zbzikowałem na punkcie browarnictwa domowego - tylko 9 warek od XI 2005 r.)[/quote']

Poczekaj jeszcze trochę, ha ha. W razie co służę pomocą :D

Pozdrowienia dla małżonki,

Raf.

Te grzałki są trófazowe czy jedno? Widze trzy żyły.

Połączenie w trójkąt obniży prądy więc będziesz mógł zastosować cienszy przewód.

Oczywiście, że trójfazowe. A co do prądu, to najprawdopodobniej będzie zastosowany dość zaawansowany regulator, który będzie dobierał moc grzałek do potrzeb. Oznacza to, że nie koniecznie będą musiały chodzić na 100% mocy kiedy i tak trzeba podnosić temp. 1'C / min., a nie szybciej ;)

Raf.

• 2 months later...
  • 1 month later...

Cześć,

Niestety nie idzie to tak szybko jak myślałem. Firma, która robi mi "garnki" miała trochę przestojów. W sumie nie ma tego złego co by na dobre ... W tym czasie nieco popchnąłem sprawy formalne, projekt technologiczny i załatwiłem kilka pozwoleń, etc. Chciałem zdążyć na lato, ale sam teraz nie wiem kiedy będzie wszystko gotowe. Myślę, że potrzebuję jeszcze jakieś kilka miesięcy na wykonanie tanków fermentacyjnych i leżakowych i dopięcie formalności.

Jak tylko coś ruszy bedę informował. Ruszę z pompą ;)

Pozdrawiam

Raf.

Browarzyciel, widze ze wiesz co robisz i na pewno nie potrzebujesz rady od "domowego" browarowca jak ja, ale moze ciebie to zainteresuje.

Jest to "Sabco Brew-Magic" - prosty system, od ktorego zaczeli w 1995r warzyc w Dogfish Head Brewing Co ( http://www.dogfish.com/ ) - dzisiaj jednej z najbardziej znanych "micro-browarow" w USA.

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=177&g2_serialNumber=2

Beczka w srodku jest do zacierania, po prawej do plukania zacieru, po lewej do gotowania zacieru. Wszystko z wbudowanymi termometrami i polaczone pompkami, z ogrzewaniem gazowym.

A tutaj video z CEO Dogfish Head Brewing Co. Sam Calagione, ktory opowiada jak na poczatku warzyl na tym systemie po kilka piw na raz:

Sam Coleone tez twierdzi ze do dzisiaj uzywaja tego systemu do tworzenia nowych recept i piw experymentalnych.

PS. Powodzenia z twoim projektem!

Edited by scooby_brew

No mnie szczęka opadła, jak zobaczyłem ogrom przygotowań i systematycznie rosnący browar !!!!!

A że nie za bardzo znam się na elektryce, tym bardziej są to dla mnie czary.

Ale jak patrzę na swoje "plastiki" i "emalie" to zaczynam się zastanawiać na jakie studia syna wysłać, żeby dla mnie coś tak pięknego skonstruował !!!!!!

jesteś dla mnie GURU

pozdrawiam Maciek

• 4 months later...