Skocz do zawartości

Pszeniczne WES - tuning pytanie początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przymierzam się do mojej II warki

(I - Stout copersa)


Ponieważ bardzo lubię przenniczaki chciałbym puszkowca lekko lub i mocnej poprawić.

Mianowicie bardzo cenie sobie aby piwo pszeniczne było naprawdę pszeniczne czyli miało w sobie wyczuwalny w większym stopniu posmak tego zboża.
A zarazem nie było wodniste tylko pełne i rześkie nie musi być przesadnie nagazowane.


Nie interesują mnie również pożądane nuty goździków i bananów gdyż akurat za tym nie przepadam.

Chciałbym w tym wypadku poeksperymentować i zobaczyć czy uda mi się w brewkicie poprawić faktycznie intensywność smaku na faktyczny posmak pszenicy



prosiłbym o pomoc co mógłbym zmodyfikować i poprawić


W tej chwili jestem w posiadaniu puchy słodu 1.7KG WES

Chwiałbym dodać do mojej mikstury zboża pszenicy (jeszcze nie wiem czy mam to gotować w odp temperaturze i dodać do brzeczki czy może użyć płatków o ile takowe dostanę gdzieś chyba, że sam zrobię smile.gif

Druga sprawa czy podmiana drożdy na takie których efektem ubocznym nie będą goździki i banady coś poprawi i czy jest wogóle szansa takowe dobrać ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chwiałbym dodać do mojej mikstury zboża pszenicy (jeszcze nie wiem czy mam to gotować w odp temperaturze i dodać do brzeczki czy może użyć płatków o ile takowe dostanę gdzieś chyba, że sam zrobię

1. czytałeś kiedyś co to zacieranie, alfa-amylaza, beta-amylaza i takie tam inne pierdoły?

2. jeśli nie to poczytaj

3. jeśli tak to poczytaj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwiałbym dodać do mojej mikstury zboża pszenicy (jeszcze nie wiem czy mam to gotować w odp temperaturze i dodać do brzeczki czy może użyć płatków o ile takowe dostanę gdzieś chyba, że sam zrobię

1. czytałeś kiedyś co to zacieranie, alfa-amylaza, beta-amylaza i takie tam inne pierdoły?

2. jeśli nie to poczytaj

3. jeśli tak to poczytaj jeszcze raz

 

Za zacieranie jeszcze się nie brałem oczywiście doczytam z tym, że chciałem uprzedzić bo może nie uzupełniłem posta do końca.

 

Jestem w posiadaniu ekstraktu słodowego WES-a  wiem ze jest to tzw"puszka" ale mimo wszystko chciałbym to spożytkować ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mianowicie bardzo cenie sobie aby piwo pszeniczne było naprawdę pszeniczne czyli miało w sobie wyczuwalny w większym stopniu posmak tego zboża.

 

Nie interesują mnie również pożądane nuty goździków i bananów gdyż akurat za tym nie przepadam.
 

american wheat ?

 

 

jestem w posiadaniu puchy słodu 1.7KG WES

jak się domyślam puchy są metalowe, a w środku nie ma słodu tylko ekstrakt i nawet się nie pokusiłeś napisać jaki

było kupić sobie pszeniczny i po problemie byś miał  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Wes jasny czy pszeniczny? Jeśli jasny to kup puchę Coopers Wheat Beer i zrób z przepisu. Drożdże które są w zestawie zrobią ci piwo bardzo neutralne prawie bez zauważalny posmakować bananów i goździków.

Jeśli masz Wes pszeniczny to dokup Wes jasny (lub drugi pszeniczny jeśli chcesz mieć mocno pszeniczny smak), chmiel Lubelski 30g i drożdże wb-06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.