Skocz do zawartości

Pierwszy dolniak i cicha w wyższej temperaturze


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do znawców tematu piw dolnej fermentacji. Robię przymiarki do pierwszego pilsa. Warunki mam, mogę wstawić wiadro (robię warki 11L) do lodówki kuchennej. Korzystam z niej np. przy cold crash. Rzecz w tym, że nie chciałbym jej blokować na miesiąc, także myślę nad tym, żeby fermentację burzliwą przeprowadzić w lodówce, natomiast na cichą przenieść piwo do piwnicy, gdzie mam 16C. I teraz pytanie, czy cicha w wyższej temperaturze niesie ze sobą zagrożenia efektów, które nie przystają dolniakom? :)

post-5875-0-90535800-1455394842_thumb.jpg

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie, będę w takim razie próbował :).

 

 

 

Santa, widzę, że kupujesz w sklepie z kropkami... Radamera, dobry jest :)

Mam pod chatą, więc wpadam tam dość często, także po promocyjnego Urquella :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę z podobnym w sumie pytaniem.

Dolniak - koźlak, 18 BLG.

Po ponad dwóch tygodniach w T=10°C zaliczyliśmy awarię prądu i przez kilka dni T w lodówce wynosiła 5°C.

Wydaje mi się, że 2-2,5 tygodnia dla takiego BLG to za mało, a po tej przygodzie drożdże imho mogły "usnąć"

Na następny tydzień chcę podnieść do 15 żeby (1) obudzić drożdże, (2) zrobić w ten sposób przerwę dwuacetylową.

Fermentory bez kraników więc nie sprawdzałem BLG, w przyszły weekend po raz pierwszy otworzę.

 

Myślę dobrze, czy bzdurzę bez sensu?

edit: http://www.piwo.org/topic/2788-diacetyl-i-przerwa-diacetylowa/
I jak zawsze zagadnienie kończy się na pytaniu czy mierzyłem BLG ;)

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mi wychodzi że ta lodówka grzała

Tak. Lodówka stoi w nieogrzewanym budynku gospodarskim, nie działa sama z siebie, służy za pojemnik na fermentory, ma włożoną grzałkę do szaf elektrycznych.

Jak grzałka padła T się wyrównało z otoczeniem.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozważ kolońskie, jak mówią niektórzy "pseudo-lager". W tych temp. otrzymasz b.dobre piwo pod warunkiem zastosowania dedykowanych drożdży.

To też jest dobra myśl. Od wczoraj czytam o Safale K-97 , są opinie, że nadadzą się do Kolońskiego. Jakieś alternatywy w temacie sucharów? Czy uderzać w drożdże płynne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.