Skocz do zawartości

Receptura NZ (Pacific) Pale Ale


destrakt

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem uwarzyć lekkie piwo z nowozelandzkim zacięciem ;)

 

Proszę o ocenę receptury i ew. uwagi:
 

Słody:

 

  • 3 KG - Pilsneński
  • 1 KG - Pszeniczny

Chmiele:

  • Pacific Gem 50 g
  • Simcoe 25 g 

Drożdze:

  • US - 05

Zacieranie:

Myślę, że na lenia przy temp 74 stopni przy wrzuceniu słodów i utrzymywanie w temp 67/68 stopni przez 60 min

 

Gotowanie (60 min.):

25 g Simcoe na 30 min przed końcem gotowania,

25 g Pacific Gem po wyłączeniu palnika,
10 g Pacific Gem na whirpool,


Chmielenie na zimno (5 dni przed butelkowaniem):
 

20 g Pacific Gem
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę bezsensu 

 

Pacific Gem ( jak i spora część chmieli z antypodów ) jest chmielem o wysokim AA 'tworzony' na zamówienie koncernu. On ma słaby aromat. Jest to chmiel goryczkowy ( który przypadkiem nie ma złego, choć niezbyt intensywnego aromatu ).

*źródło w linku poniżej

https://www.hopunion.com/new-zealand-pacific-gem/

 

Simco dla mnie to Berserker wśród chmieli pod względem aromatu - niedość, że silny to jeszcze bardzo charakterystyczny.

Ty dajesz chmiel goryczkowy na aromat a aromatyczny na goryczkę - bez sensu, szkoda kasy ( zwłaszcza jeśli chodzi o simco na goryczkę - jeśli można powiedzieć że 30' to na goryczkę )

 

 

Z chmieli pacyficznych które dobrze gadają to Galaxy ( zależy od rocznika ), Nelson Sauvin ( jak ktoś go lubi ) , Motueka, Pacific Jade, Wakatu, ( choć to jest już niższa liga w kategorii aromatu ) . Jest jeszcze Dr. Rudi - niby ma papiery na dobry aromat ale nie znalazłem sprawdzonych informacji na tem temat jeszcze. 

 

 

A teraz, żeby napisać coś bardziej pozytywnego - wszystko można, może nawet cały świat się myli a ty masz racje. Różne ludzie rzeczy robią, dawniej dodawano Lulek Czarny ( Szalej czarny ) do piwa, teraz dają płatki bukowe z terrarium od węża, marihuane, a nawet tytoń.

Rób co chcesz ale najważniejsze wyciągaj lekcje z tego co robisz i zaakceptuj ewentualną porażkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 25 g na zimno PG zamien z simcoe i dluzej pogotuj albo wrzuć na chmielenie brzeczki przedniej- ostatnie 3 warki tak nachmielilem I jestem mega zadowolony. Chmielilem kiedys nzpa na zimno 50g PG I aromat był slabiutki. Pilnuj tez temperatury fermentacji aby była możliwie jak najniższa dla tych drożdży.

Edytowane przez kokos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.