Jump to content
Sign in to follow this  
GastroArt

[Giełda] garnek 100 L z kranem garnki z kranikiem stal nierdzewna

Recommended Posts

Garnek 100 l stal nierdzewna z kranem

Produkt niemiecki

Doskonale nadaje się do wszelakiego zastosowania na kuchniach gazowych, elektrycznych, oraz taboretach gazowych

Materiał z jakiego jest wykonany to stal nierdzewna.

Garnek nadaje się także do mycia w zmywarkach.

Wymiary garnka to: 50 x 50 cm

Oferta atrakcyjna cenowo, dostępność zamawianego towaru, bardzo szybka i bezpieczna wysyłka.

Nasza oferta to dobre gatunkowo produkty w korzystnych cenach!!!

W cenie zawarty jest kranik 3/4 cala z usługą montażu

​możliwość zostawienia gwintu w środku garnka 1 cal

kontakt : biuro@dumanella.pl tel. 664 04 55 33

50_l__1_jpg_1_-_kopia.jpg.thumb_150x116.jpgDSCF5294.JPG.thumb_150x84.jpgDSCF5298.JPG.thumb_150x84.jpg

Sposób dostawy: Kurier

Koszt dostawy: 25

Stan: nowy

Oceń stan: 5

Twoje "niemieckie" garnki można kupić za stówe mniej na alledrogo, a mosiężna mufa i tak go dyskwalifikuje z piwowarstwa

Produkt niemiecki
Doskonale nadaje się do wszelakiego zastosowania na kuchniach gazowych, elektrycznych, oraz taboretach gazowych

Oferta atrakcyjna cenowo, dostępność zamawianego towaru, bardzo szybka i bezpieczna wysyłka.

50_l__1_jpg_1_-_kopia.jpg.thumb_150x116.DSCF5294.JPG.thumb_150x84.jpgDSCF5298.JPG.thumb_150x84.jpg

Twoje "niemieckie" garnki można kupić za stówe mniej na alledrogo, a mosiężna mufa i tak go dyskwalifikuje z piwowarstwa

Produkt niemiecki

50_l__1_jpg_1_-_kopia.jpg.thumb_150x116.DSCF5294.JPG.thumb_150x84.jpgDSCF5298.JPG.thumb_150x84.jpg

Produkt niemiecki

Andre356 jeśli się o czymś pisze to trzeba to robić adekwatnie do posiadanej wiedzy.

Garnek o którym piszesz o 100zł tańszy na alledrogo jest oczywiście również przez nas sprzedawany, ale trochę się różni od tego tutaj a mianowicie nie posiada ani kranu ani otworu. 

Usługa wstawienia kranu to u nas 100zł może to dużo może to mało a może w sam raz - nie mi to oceniać. To jest oferta i jedni z niej skorzystają a inni nie, to jest wolny rynek. Jednak wprowadzanie ludzi w błąd pisaniem takich kłamliwych ocen czy komentarzy nie mających nic wspólnego z prawdą to już zupełnie inna sprawa i ocenę takiego zachowania  pozostawiam innym czytającym ten tekst.

Co do mosiężnej mufy to są ludzie którzy takowe używają co widoczne jest również niejednokrotnie na zdjęciach galerii tego portalu. Jak widać nie wszystkim to przeszkadza.

Jeśli twoim zdaniem mosiężna mufa nie nadaje się do piwowarstwa to podaj proszę merytoryczne uzasadnienie takiej wypowiedzi. 

Jeśli twoim zdaniem mosiężna mufa nie nadaje się do piwowarstwa to podaj proszę merytoryczne uzasadnienie takiej wypowiedzi. 

Odpowiem za siebie - mosiądz może zawierać takie dodatki jak ołów, aluminium (czyli glin) czy chrom. Jak jest z mufami, które Państwo wykorzystujecie? Jest gwarancja, że nie znajduje się tam domieszka wyżej wspomnianych pierwiastków? Szkodliwość można sobie wygooglować, a nawet się powinno w tym przypadku ale podpowiem, że jest wysoka szczególnie w przypadku ołowiu czy chromu (VI).

Serwus, jak ktoś się boi mosiądzu, to może zrobić coś takiego:

Usuwanie powierzchowne ołowiu

Uzdatnianie mosiądzu (powierzchniowe usuwanie ołowiu)
Powierzchniowy ołów może być łatwo usunięty z mosiądzu przez zanurzenie elementów w
roztworze octu i wody utlenionej (do kupienia w warzywniaku i aptece). Można użyć octu
spirytusowego lub winnego. Ważne, aby był 5% (w razie potrzeby rozcieńczyć wodą). Woda
utleniona powinna być 3%. Należy je zmieszać w proporcji 2:1 (dwie części 5% octu i jedna część
3% wody utlenionej). Po zatopieniu oczyszczonych mechanicznie elementów w roztworze należy
obserwować zmiany ich koloru. Proces trwa zwykle kilka minut, aż powierzchnia będzie czysta i
lśniąca. Kolor mosiądzu, po usunięciu ołowiu, zmieni się na jasnozłoty (org. buttery yellow-gold).
Roztwór trawiący powinien pozostać bez zmian koloru (przejrzysty, jeżeli zastosowany był ocet
spirytusowy). Jeżeli roztwór zacznie zielenieć lub zmieniać kolor na niebieski i (lub) mosiądz
zacznie ciemnieć, znaczy to, że kąpiel trwała zbyt długo, do roztworu zaczęła przechodzić miedź i
ołów będący pod powierzchnią został odkryty. W takim wypadku należy elementy wyjąć, umyć,
przygotować nowy roztwór i proces powtórzyć, oczywiście skracając jego czas. Proces ten jest
jednokrotny i tak przygotowujemy elementy mosiężne tylko przed pierwszym uruchomieniem."
Edited by gary1966

Jednak wprowadzanie ludzi w błąd pisaniem takich kłamliwych ocen czy komentarzy nie mających nic wspólnego z prawdą to już zupełnie inna sprawa i ocenę takiego zachowania pozostawiam innym czytającym ten tekst.

nie wiem co Ty bierzesz.

Co do pisania prawdy to jestem pewien że te gary niemieckie nie są, tylko klepane w chinach i to nie ja wciskam ludziom kit tylko Ty

Garnki są jak najbardziej w porządku, kolega Andre356 najwidoczniej ich nie widział na oczy. Posiadam dwie sztuki więc wiem co mówię. Inni też takich garów używają i sobie chwalą.

Moim zdaniem 100zł za wstawienie kranu to nie jest dużo. Robiąc to na własną rękę możemy oszczędzić około 30zł i nie będzie gwarancji szczelności.

Co do mosiądzu to uważam, że taka malutka mufa jest całkowicie nieszkodliwa. Nie popadajcie w paranoję.

Edited by maciek1221

koledzy nie ma co bronić mosiądzu bo jest to zły materiał dla człowieka. Tak w skrócie starego typu mosiądz był mosiądzem ołowiowym i dziś raczej nie występuje dziś używa się mosiądzu aluminiowego (ołów rakotwórczy/szkodliwy został zastąpiony glinem/aluminum). Problem polega tylko w tym że ten aluminiowy też posiada ołów w niewielkich ilościach co jednak ma wpływ na człowieka. Zaraz ktoś powie, że skoro jest szkodliwy to czemu nie wycofają, usuną z rynku tego stopu. Odpowiedz jest prosta nie przekracza norm dopuszczalnych o zawartości ołowiu i dlatego jest często stosowany w hydraulice sanitarnej. Swojego czasu (na studiach) badałem stopy mosiądzu i każdy z nich miał ołów w różnych stężeniach oczywiście. Swojego czasu czytałem również jakoś artykuł w prasie technicznej, że po wyniku badań związanych z ołowicą postanowiono wycofać z rynku klucze do zamków wykonane z mosiądzu. Konkluzją miało być iż 3-y sekundowy kontakt z kluczem dostarczał organizmowi dzienną dawkę na ołów a każde następne chwile były już nadmiarem. Ja i wiele innych kolegów mam zdanie, iż mosiądz ma swoje zalety jak i wady, a jedną z nich jest ołów, który jednak wpływa na organizm człowieka. 

PS. Co do gara, kranu i otworu to jak ktoś niema wiertła 1/2" - to wydanie 30 zł za otwór i gwarancja wykonania go poprawnie chyba warta ceny. Jedyne me zastrzeżenie do nakrętki ale mnie to nie boli bo ja takich problemów nie posiadam (po prostu nie posiadam niczego co posiada ołów w swojej instalacji i nie przewiduje). 

PS2_MERITUM

Odpowiem za siebie - mosiądz może zawierać takie dodatki jak ołów, aluminium (czyli glin) czy chrom. Jak jest z mufami, które Państwo wykorzystujecie? Jest gwarancja, że nie znajduje się tam domieszka wyżej wspomnianych pierwiastków? Szkodliwość można sobie wygooglować, a nawet się powinno w tym przypadku ale podpowiem, że jest wysoka szczególnie w przypadku ołowiu czy chromu (VI).

Ciężko nie zgodzić się z oczywistą oczywistością jak to mawiał klasyk. Masz u mnie udarr Bro za szerzenie mądrych i prawdziwych informacji. 

Garnki są jak najbardziej w porządku, kolega Andre356 najwidoczniej ich nie widział na oczy. Posiadam dwie sztuki więc wiem co mówię. Inni też takich garów używają i sobie chwalą. Moim zdaniem 100zł za wstawienie kranu to nie jest dużo. Robiąc to na własną rękę możemy oszczędzić około 30zł i nie będzie gwarancji szczelności. Co do mosiądzu to uważam, że taka malutka mufa jest całkowicie nieszkodliwa. Nie popadajcie w paranoję.

Sam się zastanów czy warto to trzymać bo koszt wymiany na KO jest niewielki a i stopień komplikacji zerowy. Ja bym to po po prostu wymienił a i koledze F.H.U. Elis co sprzedaje te gary radził by wycofał te nakrętki i zastąpił je czymś uczciwym np KO 316 lub KO 304 przynajmniej nikt nie będzie się czepiał o ołów. 

Ja akurat mam nierdzewkę,ale mam gdzies w calej instalacji trojnik mosiezny, nie przeszkadza mi;).

Dodać do tego ołów z soków owocowych które czasem przekraczają normy(szczególnie te ze szklanych butelek), a już rekordzistami są konserwy rybne, jak się boicie mosiężnej nakrętki w 100l garze to tuńczyka nigdy nie powinniście jeść.

Dodać do tego ołów z soków owocowych które czasem przekraczają normy(szczególnie te ze szklanych butelek), a już rekordzistami są konserwy rybne, jak się boicie mosiężnej nakrętki w 100l garze to tuńczyka nigdy nie powinniście jeść.
 Rozwiń proszę te myśl bo nie bardzo rozumiem to przesłanie. 

nie chodzi o puszkę tylko o samego tuńczyka który jest rybą drapieżną i kumuluje w sobie rtęć i ołów ze zjadanych ryb.

nie chodzi o puszkę tylko o samego tuńczyka który jest rybą drapieżną i kumuluje w sobie rtęć i ołów ze zjadanych ryb.

Owszem i do tego żyje jakoś długo

http://laboratorium.arso-polanski.pl/praca-badawcza/zawartosc-niektorych-metali-ciezkich-w-wybranych-gatunkach-ryb-morskich/

To zdanie mi wpadło i chyba jest wymowne:W przedstawionych badaniach ołów występował jedynie w mięsie łososia oraz w małży. Zawartości te nie przekraczały jednak ilości dopuszczalnych wskazanych w Rozporządzeniu (Dz. Ust. Nr 37, poz. 325 i 326). W pozostałych próbkach zawartości ołowiu były mniejsze od granicy oznaczalności LOQ ≥ 0,03 (tab. 1). Staszowska i in. w swoich badaniach wskazują przeciętną zawartość ołowiu w mięsie analizowanych gatunków ryb na poziomie od 0,0429 do 0,2349 mg·kg–1 świeżej masy. Wykazano, że mięśnie ryb dziko żyjących (morskich i słodkowodnych) charakteryzowały się istotnie wyższym stężeniem ołowiu, w porównaniu do mięsa ryb pochodzących z akwakultury. Istotnie najwięcej ołowiu zawierały mięśnie śledzi i płoci (odpowiednio 0,2349 i 0,2145 mg·kg–1 świeżej masy), następnie dorszy i okoni (odpowiednio 0,1171 i 0,1030 mg·kg–1 świeżej masy), najmniej natomiast pstrągów tęczowych i karpi (około 0,043 mg·kg–1 świeżej masy).

Edited by Brzytwiarz

To zdanie mi wpadło i chyba jest wymowne:W przedstawionych badaniach ołów występował jedynie w mięsie łososia oraz w małży.

Jak jesteś taki skrupulatny w przedstawianiu kontr-argumentów to wyłuszcz również swoje argumenty, ile z mufy mosiężnej ołowiu się przedostaje?

Negować wszystko jest łatwo, ale mieć konkretne dane to inna bajka. ;)

EDIT

Tu mowa o tuńczykach była, a nie o tych Twoich jakichś tam z nie wiadomo skąd ;)

Przedstaw wyniki badań tuńczyka.

Edited by Dr2