Skocz do zawartości

RIS - do ilu powinien zejść


danbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych piwowarów.

Wiem, że o RIS-ach napisano już kilka postów ale żaden z nich nie za bardzo był w stanie mi pomóc. Uwarzyłem RIS-a, 29 BLG, zacieranie 67 - 60min, 75- 10 min, drożdże Wyeast 1056,starter 4L, wlany do 16 litrów brzeczki, napowietrzenie - 10 minut pompką akwariową. Fermentacja 4 tygodnie, w temperaturze wzrastającej od 14,5 do 22 niezbyt burzliwa, raczej spokojna (22 stopnie, ostatni tydzień). Dziś chciałem przelać na cichą, mierzę i okazuje się, że mam 10,5 BLG. Czy to oznacza niedofermentowanie i czy mam kombinować (dodawać drożdże np?), zaplanowałem podnieść temperaturę do 24 stopni i odczekać jeszcze tydzień. Warto? Robić coś z tym czy po prostu na cichą zlać w nadziei, że dofermentuje?

Z góry dziękuję za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucić jakiś inny, mocniejszy szczep na dofermentowanie, nigdy się w to nie bawiłem, ale z tego co kojarzę winne Bayanusy się do tego nadają? Generalnie 1056 mają tolerancję alkoholu wg producenta do 11%, w twoim piwie ten próg został lekko przekroczony.

 

No i jeśli chcesz w tym piwie jakiekolwiek bąbelki to gęstwa do rozlewu będzie raczej niezbędna.

Edytowane przez Jasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli chcesz w tym piwie jakiekolwiek bąbelki to gęstwa do rozlewu będzie raczej niezbędna.

 

Jak to jest z tą gęstwą do rozlewu, wyliczacie jakoś wymaganą ilość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucić jakiś inny, mocniejszy szczep na dofermentowanie, nigdy się w to nie bawiłem, ale z tego co kojarzę winne Bayanusy się do tego nadają? Generalnie 1056 mają tolerancję alkoholu wg producenta do 11%, w twoim piwie ten próg został lekko przekroczony.

 

No i jeśli chcesz w tym piwie jakiekolwiek bąbelki to gęstwa do rozlewu będzie raczej niezbędna.

 

zamierzam podczas rozlewu dodać 2-3g drożdży suchych oraz niewielką ilość cukru, jakieś 30-35 gram glukozy na 15 litrów gotowego piwa. Ale butelkować 10BLG? Trochę strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to bezsensowne zacieranie, tym bardziej że to nie 19Blg tylko 29.

No może i tak, ale w smaku nie jest bardzo słodkie, bo porządnie nachmielone, balans moim zdaniem jest ok, nawet przy tych 10 BLG. Pytanie, czy jeśli na cichej mi nie zejdzie, to czy można to bezpiecznie zabutelkować i leżakować z 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że balans teraz jest ok, nie oznacza, że będzie za rok jak piwo będzie zdatne do picia. Goryczka z czasem w piwie maleje a akcenty słodkie się uwypuklają.

 

Ja bym na Twoim miejscu zabutelkował, co jakiś czas otwierał i kontrolował, ale czy jest na 100% bezpiecznie to nikt Ci nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że balans teraz jest ok, nie oznacza, że będzie za rok jak piwo będzie zdatne do picia. Goryczka z czasem w piwie maleje a akcenty słodkie się uwypuklają.

 

Ja bym na Twoim miejscu zabutelkował, co jakiś czas otwierał i kontrolował, ale czy jest na 100% bezpiecznie to nikt Ci nie powie.

No tak, następnego zatrę na wytrawnie :-), po prostu bałem się, że wyjdzie za duży alko.A z drugiej strony wszelkie przepisy jakie znalazłem sugerowały 66-67 stopni właśnie.

Edytowane przez danbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma w piwowarstwie domowym czegoś takiego " u mnie zeszło od x do y, zabutelkowałem i wszystko jest okej po roku" ale u mnie tak jest :D Gdzie x to 27 blg, a y to 11blg. A piwo po roku jest świetne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma w piwowarstwie domowym czegoś takiego " u mnie zeszło od x do y, zabutelkowałem i wszystko jest okej po roku" ale u mnie tak jest :D Gdzie x to 27 blg, a y to 11blg. A piwo po roku jest świetne :)

Czyli jest nadzieja...dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podzielić warkę na połowę , jedną zabutelkować a do drugiej dodać drożdży i poczekać aż blg zejdzie niżej. Co z tego wyjdzie to pytanie do wróżki ale wiedzy na przyszłość dwa razy więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.