Skocz do zawartości

Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"


yarrro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Post nieaktywny od dłuższego czasu , sprawa się rypła .

 

 

Ano... A mógłbyś podać szczegóły, w jaki sposób kupiłeś aparaturę? 

 

Skontaktowałem się z dealerem tego sprzętu na Ukrainie . Przez miesiąc wymienialiśmy korespondencję , co do sposobu dostarczenia towaru , było kilka opcji:

- najtańsza wysyłka na pocztę ukraińską pod polską granicę koszt ok. 40zł. ( odbiór osobisty , na Ukrpoczcie ),

- zakup przez znajomych z Ukrainy lub kogoś kto tam jeździ, ale znajomy Ukrainiec bał się przewieźć przez granicę .

- Kurier , wybrałem TNT ok. 300zł.

Strach był , bo kasę wysyłałem w całości przed wysyłką towaru , kontrahent okazał się uczciwy .Forma zapłaty do wyboru , wybrałem Western Union ( pierwsza transakcja za free - promocja!).

Przesyłka szła od 07.04. do 19.04. , towar dobrze zapakowany i oznaczony , trzeba uważać na cło ( 23%) odprawiać jako gift , były burzące ze strony naszych celników , że brak certyfikatu "CE" ( odprawiałem jako wytwór chałupniczy) , list przewozowy wskazywał , że to warnik do wody , ale celnik zachował czujność obywatelską i dociekali , że na czajnik za duże , czy jest silnik el. , czy do użytku przemysłowego ! Musiałem w formie elektronicznej przetłumaczyć list przewozowy ( przeznaczenie towaru ) , wskazałem kocioł warzelny . Później wpadłem na pomysł że może to być parnik do ziemniaków :smilies: !!!

Edytowane przez brokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest to taka beznadziejna sytuacja. Ten temat pokazał, ze jest zapotrzebowanie wśród piwowarów na taki sprzęt konstruowany przez Polaka w rozsądnej cenie. Skoro jest potencjał zakupowy (twórca z miejsca pewnie może liczyć na ok 10 zamówień), to można się spodziewać, ze niedługo jakiś konstruktor amator skonstruuje coś by zagospodarować rynek. Na to czekam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też trochę dziwi, że żaden ze sklepów nie podpisał umowy dilerskiej ze Zmevarem. Hm, może nie czytają forum, a może też współpraca ze Zmevarem wygląda podobnie, jak w naszym przypadku, czyli kompletny brak kontaktu. Może też kwestie związane z importem, o których wspominał kol. e-prezes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też trochę dziwi, że żaden ze sklepów nie podpisał umowy dilerskiej ze Zmevarem. Hm, może nie czytają forum, a może też współpraca ze Zmevarem wygląda podobnie, jak w naszym przypadku, czyli kompletny brak kontaktu. Może też kwestie związane z importem, o których wspominał kol. e-prezes.

 

Ukraina i Rosja jest poza Wspólnotą Europejską, więc wszelkie urządzenia elektryczne i mechaniczne podlegają unijnym importowym procedurom. Producent może nie mieć ciśnienia i cierpliwości, a sklep też może to mieć gdzieś, bo niby jest potencjalnych 10 klientów, ale nie wiadomo ile trzeba byłoby uruchomić gotówki na start przedsięwzięcia zanim ktoś kto kupi. Dlatego ja się nie dziwię.

 

 

Dziwne , że  w Polsce nikt nie produkuje takiego sprzętu

 

Zapewne to kwestia czasu, ale jak wiesz małe firmy nie mają u nas dobrze, więc to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapewne to kwestia czasu, ale jak wiesz małe firmy nie mają u nas dobrze, więc to trochę potrwa.

 

Do tego dochodzą jeszcze kwestie patentowe. Nie można sobie tak po prostu skopiować Braumeister'a czy BrewBossa i sprzedawać. Zrobić w domu owszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dochodzą jeszcze kwestie patentowe. Nie można sobie tak po prostu skopiować Braumeister'a czy BrewBossa i sprzedawać.

No co Ty, masz jakieś dane co niby jest w tych produktach objęte ochroną prawną (poza nazwami. markami i softem)?

(chyba, że te firmy są własnością nadgryzionego jabłka, to wtedy i okrągły kształt gara pewnie jest opatentowany :fool: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The concept of the Braumeister is protected by a patent (Patent DE 101 50 395 B4). Na stronie BrewBossa jest napisane że COFI jest opatentowane. Nie wiem co jest w patencie ale ktoś kto chce produkować powinien się zorientować aby patentu nie złamać. I nie chodzi o to że jestem za patentami. Złamanie po prostu kosztuje.

 

Szczegóły: http://www.google.com/patents/DE10150395B4?cl=en

Edytowane przez guma44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem co jest w patencie ale ktoś kto chce produkować powinien się zorientować aby patentu nie złamać.

I oczywiście :)

ale zapewne nie opatentowali zacierania słodu przez przelewanie zacieru przez słód.

reszta to szczegóły (które mają jak zawsze największe znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 
Good afternoon friends!
We apologize for the delay with reply!
The situation with international shipping for small Russian organizations is not easy.
Thanks for your interest in our products.
We got all required documents and sertificates and ready to send one brewery to one client. The total price will include price of brewery on our website (http://zmeevar.ru/pivovarni/bavaria) at the rate of the payment system, shipping cost and tax.
If someone is interested in this offer, please contact us via email info@zmeevar.ru. We'll discuss all conditions of purchasing and provide you any additional infromation.
If the deal will be finished successfully and no problems with delivery will appear, we promise to initiate a direct shipment of our breweries to Poland.
Who will be our first client? :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak się spisuje ten sprzęt, warzyłeś już na nim?

Odpuściłem. Cena za dostawę to 50% ceny kociołka, dodatkowo zamiast kupować w sklepie podpisujesz umowę kupna sprzedaży z osobą prywatną z Rosji. Jak dla mnie za duże ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.