Skocz do zawartości

Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"


yarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Forum przeglądam już od ponad roku. Zainspirowany różnymi ciekawymi projektami sam również postanowiłem wraz z kolegą zbudować urządzenie do warzenia piwa.

Jak wszyscy dobrze wiemy proces warzenia zajmuje bardzo dużo czasu, a my chcemy go zautomatyzować. Czy nie byłoby miło wybrać piwo z listy (opcja dla początkującego) lub ustawić wszystkie parametry warzenia (opcja zaawansowana) - czasy i temperatury wszystkich faz zacierania, czas i temperature wysładzania, czas gotowania i moment dodania chmielu, włożyć słody i chmiele... A potem nacisnąć magiczny przycisk START i wrócić po kilku godzinach, żeby zlać brzeczkę do fermentatora? Właśnie czegoś takiego potrzebowaliśmy i jesteśy na dobrej drodze:)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim urządzeniem możemy wrzucić jakieś zdjęcia powstającego prototypu i wysłuchać konstruktywnej krytyki.

Ale wracając do tematu wątku - Bavaria jest rozwiazaniem "jedno-komorowym" - coś takiego też jesteśmy w stanie zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Forum przeglądam już od ponad roku. Zainspirowany różnymi ciekawymi projektami sam również postanowiłem wraz z kolegą zbudować urządzenie do warzenia piwa.
Jak wszyscy dobrze wiemy proces warzenia zajmuje bardzo dużo czasu, a my chcemy go zautomatyzować. Czy nie byłoby miło wybrać piwo z listy (opcja dla początkującego) lub ustawić wszystkie parametry warzenia (opcja zaawansowana) - czasy i temperatury wszystkich faz zacierania, czas i temperature wysładzania, czas gotowania i moment dodania chmielu, włożyć słody i chmiele... A potem nacisnąć magiczny przycisk START i wrócić po kilku godzinach, żeby zlać brzeczkę do fermentatora? Właśnie czegoś takiego potrzebowaliśmy i jesteśy na dobrej drodze:)
Jeśli ktoś byłby zainteresowany takim urządzeniem możemy wrzucić jakieś zdjęcia powstającego prototypu i wysłuchać konstruktywnej krytyki.
Ale wracając do tematu wątku - Bavaria jest rozwiazaniem "jedno-komorowym" - coś takiego też jesteśmy w stanie zrobić :)

 

 

Jeszcze po wybraniu stylu przycisk  zamów surowce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bavaria jest rozwiazaniem "jedno-komorowym" - coś takiego też jesteśmy w stanie zrobić

 

To policzcie, ile by to kosztowało i może zrobicie konkurencję kolegom z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zachowania porządku na stronie stworzyłem dwa nowe tematy:

 

 

BeerMaker - automat do warzenia piwa: http://www.piwo.org/...o-warzenia-piwa

Temat o urządzeniu do utrzymywania temperatury fermentacji: http://www.piwo.org/...ry-fermentacji/

Edytowane przez gradzus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po rozmowie ze szwagrem odnośnie zorganizowania odbioru z Rosji - nie będzie problemu, aczkolwiek w chwili obecnej jest to nie możliwe bo nie ma wjazdu z transportem - embargo i brak zezwoleń. Jak puszczą zezwolenia nie będzie problemu, kwestia tylko jak to później zorganizować czyli wysyłka po Polsce, jak narazie to z odbiorem osobistym w Kozienicach i ew. w Stalowej Woli.

No to coś już wiadomo! Można rozesłać pocztą , to parę złociszy.

 

yarrro dopisz mnie do listy wezmę 50 albo 70 .

 

Ukrainiec od 3 dni nie odpowiada .

 

 

I na czym stanęło, bo sam jestem ciekaw co z tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wiadomość od kontrahenta to ta z 19 lutego. Od tamtego czasu, czyli od dobrych 10 dni, jest cisza. Najwyraźniej kolegom z Rosji nie zależy na sprzedaży. Bardzo mi się nie podoba takie pozostawienie sprawy bez odpowiedzi, w stanie zawieszenia. Nawe jeśli nie chcą sprzedać, moglibyby napisać.

 

Swoją drogą, to zakup jednego egzemplarza na próbę to dobry pomysł. Mnie osobiście radziecki językl menu nie przeszkadzałby. No ale przy ich zacięciu do handlu temat pewnie niedługo będzie nadawał się do zamknięcia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wiadomość od kontrahenta to ta z 19 lutego. Od tamtego czasu, czyli od dobrych 10 dni, jest cisza. Najwyraźniej kolegom z Rosji nie zależy na sprzedaży. Bardzo mi się nie podoba takie pozostawienie sprawy bez odpowiedzi, w stanie zawieszenia. Nawe jeśli nie chcą sprzedać, moglibyby napisać.

 

Swoją drogą, to zakup jednego egzemplarza na próbę to dobry pomysł. Mnie osobiście radziecki językl menu nie przeszkadzałby. No ale przy ich zacięciu do handlu temat pewnie niedługo będzie nadawał się do zamknięcia :]

 

Pisałeś , że jesteś ( jesteśmy) zainteresowany zakupem większej liczby z odbiorem w Kaliningradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałeś , że jesteś ( jesteśmy) zainteresowany zakupem większej liczby z odbiorem w Kaliningradzie?

 

Tak. Wczoraj, w sumie trochę wbrew sobie, "pingnąłem" sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z ciekawości, bo cała akcja wg. mnie ma wiele słabych punktów, ale skoro wszystko przewidziałeś i postanowiłeś pośredniczyć to nie wtrącałem się za bardzo.

Zatem może dobrze, że na tym się skończyło, bo przynajmniej nikt nie stracił.

 

A teraz wyjaśnię dlaczego...

 

Nie znam takiej formuły, aby firma kurierska (jako przewoźnik) przygotowywała dokumenty celne. Oni sami uczestniczą w odprawie celnej, ale dokumenty przygotowuje eksporter na wniosek importera a po stronie UE to importer jest za to odpowiedzialny.

Towar przekracza wartość 300 € i jest w ilości handlowej, więc powinien wjechać przez przejście towarowe z dokumentem T1 (tranzyt) - tak będzie prościej dla przewoźnika. Na granicy w agencji celnej powinien być sporządzony ów dokument oraz należy złożyć zabezpieczenie finansowe w tranzycie. I tu zaczynają się schody, bo taki towar podlega systemowi oceny zgodności i jako urządzenie elektryczne niespełniającej warunków dopuszczenia do obrotu w UE może zostać zawrócone z granicy do eksportera. Nie wiem czy ów sprzęt posiada znak CE i spełnia te wymagania, ale częstą praktyką jest, że to importer bez wydanej już kasy buja się dalej z eksporterem, by spełnić te wymagania. Firma nie wygląda na taką co często współpracuje z kontrahentami z UE, więc nie musi mieć przygotowanych procedur. W praktyce odzyskanie tych pieniędzy potem jest mocno problematyczne.

 

Sam parę lat temu chciałem coś sprowadzić i przebadałem temat więcej niż pobieżnie. Co osoba, co urząd to inna opinia, ale napisałem jak winno być. A jak będzie to tak jak ze sprowadzaniem smarftonów z Chin... nie wszyscy mają różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się z zakupami. Właśnie kończę projekt warzelni w wersji ekonomicznej. Moją warzelnię opisałem tutaj: http://www.piwo.org/topic/15432-warzelnia-60-litrow/

Niestety koszty produkcji wyszły dość wysokie.

Nowa wersja będzie dostępna w wersjach 25l, 50l. Całość będzie składała się z dwóch garów. Jeden będzie umieszczony na górze na stojaku, a drugi bezpośrednio pod nim. Do drugiego (dolnego) będzie dołączona pompa obiegowa ze zbiornikiem pośredniczącym ( 2-3 litry). Zbiornik pośredniczący będzie służył do automatycznego przepompowania filtratu ponownie do górnego gara. 

Gorny gar będzie wyposażony w mieszadło z silnikiem i będzie pełnił funkcję zacierno-warzelną jako główną. Będzie też pełnił funkcję dodatkową ale szczegóły później. Dolny gar będze pełnił rolę filtratora (będzie wyposażony w sito wycinane laserem) oraz rolę osadnika przy separacji osadow gorących i chmielu.

Szacunkowy koszt to około 3000-3500zł w wersji 25l. Dla 50l wzrośnie tylko o koszt materiału.

Myślę że do 2 miesięcy skończę prototyp i wtedy do seryjnej produkcji.

Zasada będzie taka:

Grzejemy wodę w garze zacierno-warzelnym z mieszadłem. Wsypujemy słud ześrutowany. Sterownik pilnuje temperatury a mieszadło miesza.

Po zatarciu grawitacyjne przepompowanie do gara filtracyjno -osadowego. Następnie pompa obiegowa za pomocą dodatkowego zbiorniczka przelewowego z czujnikami przepompowuje filtrat do gara zacierno-warzelnego (oczywiście gar wcześniej trzeba umyć). Gotujemy razem z chmielem a następnie po ugotowaniu spuszczamy ponownie do gara filtracyjno-osadowego (grawitacyjnie). Gar ma dwa wyjścia- jedno po środku i jedno przy ściance. Po zrobieniu "wirpola -ręcznie chochlą" i odczekaniu kilkunastu minut, otwieramy zawór z wyjściem przy ściance i za pomocą pompy kierujemy gorącą brzeczkę na wymiennik płytowy. Po przejściu przez wymiennik płytowy kierujemy schłodzoną brzeczkę bezpośrednio do fermentora. 

W przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia projektu. Później zabieramy się za produkcję.

Będzie to półautomatyczny sprzęt. Dużo lepszy niż braumeister i dostępny za rozsądną cenę. Sterownik też będzie automatyczny z wyświetlaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się z zakupami. Właśnie kończę projekt warzelni w wersji ekonomicznej. Moją warzelnię opisałem tutaj: http://www.piwo.org/topic/15432-warzelnia-60-litrow/

Będzie to półautomatyczny sprzęt. Dużo lepszy niż braumeister i dostępny za rozsądną cenę. Sterownik też będzie automatyczny z wyświetlaczem. 

Raczej w domowym zaciszu się z tym nie zmieszczę a nawet gdyby to żona :monster: i :ble: i tak dalej wypad z baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wstrzymajcie się z zakupami. Właśnie kończę projekt warzelni w wersji ekonomicznej. Moją warzelnię opisałem tutaj: http://www.piwo.org/topic/15432-warzelnia-60-litrow/

Będzie to półautomatyczny sprzęt. Dużo lepszy niż braumeister i dostępny za rozsądną cenę. Sterownik też będzie automatyczny z wyświetlaczem. 

Raczej w domowym zaciszu się z tym nie zmieszczę a nawet gdyby to żona :monster: i :ble: i tak dalej wypad z baru.

 

Nowy sprzęt po złożeniu zajme powierzchnię (szer x gł x wys)50x50 x70 cm. Więc zmieścisz go gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że po zatarciu (w górnym garze), całość - młóto i brzeczka są przelewane do dolnego gara, wyposażonego w sito?

Tak. Otwierasz zawór i całość leci w dół. " młóto i brzeczka" to dopiero po oddzieleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy dobrze rozumiem, że po zatarciu (w górnym garze), całość - młóto i brzeczka są przelewane do dolnego gara, wyposażonego w sito?

" młóto i brzeczka" to dopiero po oddzieleniu.

 

 

No tak. Powinienem był napisać "zacier".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będzie to półautomatyczny sprzęt. Dużo lepszy niż braumeister i dostępny za rozsądną cenę. Sterownik też będzie automatyczny z wyświetlaczem.

 

Bardzo interesujący projekt. Największym minusem braumeistera jest to, że nie można uzyskać brzeczki o wysokim BLG. Jak będzie w tym przypadku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych kolegów!

Post nieaktywny od dłuższego czasu , sprawa się rypła :( .

 

Z braku laku , ogólnej napałki na  kociołek ZMEVAR , kierowany lenistwem oraz chęcią uniknięcia nużącego stania i mieszania w garze kupiłem sobie takie cudo :

 

 

 

Kociołek ma 62 l pojemności , robota solidna , korpus nierdzewka spożywcza ok. 1,5 mm , pokrywa 2mm , spawy gładkie jak pupa noworodka , fałszywe dno , pompa , cyrkulacja brzeczki wewnątrz kotła . Menu sterownika bardzo rozbudowane , można grzebać do woli w ustawieniach: moc grzałki i czasy poszczególnych przerw , wydajność pompy , zobrazowanie graficzne procesów , komendy i sygnały dźwiękowe o mających nastąpić czynnościach , dużo tego , pilot!  Menu na razie w języku rosyjskim , do ogarnięcia dla roczników piwowarów szkół podstawowych w latach 80 tych. Czekam na polskie menu sterownika . Dzisiaj dostałem paczkę :) . Pierwsza warka z tego kotła planowana za jakiś tydzień , dwa. Założenie producenta min. wybicie ok 25l. max. 40-45l.

Załączone zdjęcie ze strony sklepu , fabrycznie mam założony inny spust.

post-10940-0-40174800-1461099115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.