Skocz do zawartości

Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"


yarrro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na stronie: http://zmeevar.ru/pi...ja-vopros-otvetsą umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć. Podana jest np. ilość piwa jaką można uzyskać na danym kociołku i maksymalna zalecana wielkość zasypu i tak: Bavaria 30l - 10-12 litrów piwa, a zasyp to 2,5 kg słodów, Bavaria 50l - 25 litrów piwa, a zasyp to 7 kg słodów Bavaria 70l - 45-50 litrów piwa, a zasyp to 11 kg słodów.

 

To urządzenie to klon braumeistera , ma swoje ograniczenia , np. minimalna ilość warki i max. to ta sama liczba , zmiana kosza na mniejszy faktycznie może rozwiązać częściowo problem z warką 20l w Bavarii 70l .

Obecnie prowadzę rozmowy dot. sprowadzenia takiego kociołka na 62 litry http://samgoni.com.u...juju_pivovarnju

Kocioł ma pełną automatykę , za 30 papiera oferują polski język sterownika , bardzo dużo szczegółowych ustawień , można zapisać 18 przepisów , moc 3kw , zasyp na max daje warkę 40-47litrów , minimalnie 25 litrów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie prowadzę rozmowy dot. sprowadzenia takiego kociołka na 62 litry http://samgoni.com.u...juju_pivovarnjuKocioł ma pełną automatykę , za 30 papiera oferują polski język sterownika
 

 

Mógłbyś podać jakieś szczegóły? W sensie czy wysyłają do Polski, jaki koszt wysyłki, itd. Co masz na myśli pisząc "za 30 papiera"?

 

Na marginesie - od zmeevar.ru póki co nie przyszła żadna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz na myśli pisząc "za 30 papiera"?

30$ :D

 

a przy okazji to sterownik (na podstawie ich filmiku) bije na głowę i szyję wszystkie te Brau... itp.

zwłaszcza wyświetlacz i dostęp przez http://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co masz na myśli pisząc "za 30 papiera"?

30$ :D

 

a przy okazji to sterownik (na podstawie ich filmiku) bije na głowę i szyję wszystkie te Brau... itp.

zwłaszcza wyświetlacz i dostęp przez http://

 

Właśnie !

Moim zdaniem brak kosza jest dużym plusem ( dowolność warki ) , sam sterownik jest bardzo rozbudowany , można dłubać przy mocy grzałki na każdym etapie itp.

tutaj film z warzenia :

Mam zamiar kupić ten kocioł , obecnie omawiam koszt wysyłki. Może ktoś jeździ na Ukrainę ? Wysyłają za pobraniem ale tylko na terenie Ukrainy , mogą podesłać na wybraną ukraińską pocztę przy polskiej granicy koszt 10 papiera ($ :) ) , za pobraniem nie wysyłają za granicę , obecnie ustalam z ukraińskim TNT koszt dostawy do Kołobrzegu , wychodzi jakieś 90 papiera .  Sprzedający mieszka w Odessie , nadal omawiam z nim szczegóły transakcji .

Do zmevar ru też pisałem tydzień temu i odpisali mi podobnie jak koledze , że operator nie miał uprawnień a później , że 10 sztuk i mogą spolszczyć sterownik , 100% przedpłaty.

Moim zdaniem ukraiński wyrób jest ciekawszy.

Edytowane przez brokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz przetransportować przesyłkę z ukraińskiej poczty na naszą stronę?

Ta wersja raczej odpada bo nie mam tam żadnych znajomych , którzy odebraliby paczkę i przywieźli do Polski. w oddziale TNT w Odessie ustaliłem , że koszt dowozu pod dom to ok 90 papiera.

Najlepiej byłoby znaleźć kogoś kto jeździ w tamte strony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań ta ostatnia maszynka jest z Ukrainy. Jeżeli tak to ja dam odpowiedź w najbliższym czasie ponieważ znam kogoś kto tam bywa. Tylko nie wiem czy będzie miał jak przewieźć większą ilość.

Mają to w Odessie. Mogą podwieźć do granicy . Ktoś zaufany mógłby wtedy im zapłacić i przewieźć do Polski.

Edytowane przez brokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz przetransportować przesyłkę z ukraińskiej poczty na naszą stronę?

 

 

No tak, właśnie zdałem sobie sprawę, że na Ukrainę wjeżdża się bez wizy. Na dobrą sprawę można połączyć przyjemne z pożytecznym i pojechać na wypoczynek w Bieszczady, a stamtąd są jednodniowe wycieczki do Lwowa. Miasto można sobie pozwiedzać, a przy okazji odebrać przesyłkę.

 

Nie mówiąc o tym, że z racji braku konieczności posiadania wizy znacznie łatwiejsze może być znalezienie kogoś, kto by odebrał w zastępstwie.

 

EDIT:

W przypadku tego urządzenia trzeba liczyć się z mniejszą wydajnością, wskutek konieczności grubszego śrutowania. Rzecz w tym, że w przypadku odbioru brzeczki od od dołu, młóto zbija się na fałszywym dnie, hamując przepływ. Ćwiczyłem to uruchamiając HERMSa. W "dobrych" przypadkach (drobne śrutowanie i użycie słodu pszenicznego), przepływ potrafił całkowicie ustąpić. Wtedy, wskutek podciśnienia poniżej fałszywego dna, potrafi się ono zdeformować. 

 

Remedium na to jest grubsze śrutowanie; usłyszałem taką wskazówkę na filmikach z warzenia na Speidlu. A na Speidlu problem jest nieco mniejszy, bo na młóto działa siła ciążenia, która zmniejsza jego napór na górne sito. W przypadku zatkania wystarczy wyłączyć pompę, by opadło ono na dno i przepływ się wznowił. Przy odbiorze z dołu, szczególnie, gdy młóta jest dużo, zatykanie sita to spory problem.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi wygląd tego fałszywego dna z ukraińskiego urządzenia - czy tam na prawdę jest tylko 6 promienistych rys? Toż to ma jakiś dramatyczny stosunek prześwitu do powierzchni. Jak widziałem, jakie ludzie sobie na forum robią FD do HERMSów, to tych prześwitów tam zawsze było dużo więcej. Nie będzie z tym problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mieszkał bliżej to wysyłka do Szegini (Medyka po polskiej stronie),wysyłają na tamtą pocztę, przechodzisz przez granice na butach, odbierasz, przenosisz na naszą i tyle, no może jeszcze jakieś formalności cłowe jakby się czepili co ty tam taszczysz,ale lepiej byłoby zatrudnić jakiegoś  znajomego Ukraińca do przewiezienia samochodem bo to chyba trochę waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie działa podobnie jak Grainfather. Obejrzałem właśnie filmik demostracyjny GF - wyraźnie widać tam, że FD ma dużo otworów. Po swoich doświadczeniach, mogę powiedzieć, że konstrukcja FD jest KLUCZOWA w takich konstrukcjach. Jeden problem to zapychanie się, drugi to wytrzymałość dna na odkształcenie. Przy zatkaniu sita i podnoszenia słupa wody przez pompę na 4 metry, 32 cm sito może być wgniatane siłą ok 300 kilogramów plus ciężar słodu i wody. To daje pojęcie, o jakim naporze mowa. W dobre działanie tych 6 rys jakoś mało wierzę, a jak pisałem niedawno, dolne sito jest trudniejszym przypadkiem...

 

Marzeniem byłoby własnoręcznie próbne warzenie na którymkolwiek z ww. urządzeń. Zwróćcie proszę uwagę na stopień śrutowania, mam wrażenie że słód jest ześrutowany dość grubo.

 

A na marginesie - wart obejrzenia jest filmik z porównania GF i Speidla. Daje on pojęcie o drobiazgach, które decydują o dopracowaniu i jakości sprzętu. Tutaj trochę jest to kupowanie kota w worku...

 

EDIT: no i jeszcze jedno. Na filmach z demostracji urządzenia ukraińskiego bardzo mało widać konstrukcję mechaniczną urządzenia. W szczególności chodzi mi o wiaderko, sito, uszczelnienie tego wszystko, grzałkę. Może ktoś wypatrzył, poprosiłbym o linka.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mieszkał bliżej to wysyłka do Szegini (Medyka po polskiej stronie),wysyłają na tamtą pocztę, przechodzisz przez granice na butach, odbierasz, przenosisz na naszą i tyle, no może jeszcze jakieś formalności cłowe jakby się czepili co ty tam taszczysz,ale lepiej byłoby zatrudnić jakiegoś  znajomego Ukraińca do przewiezienia samochodem bo to chyba trochę waży.

Rozmawiałem z Ukraińcem który deklarował odbiór na Ukrainie  i przywiezienie towaru w okolice Kołobrzegu ( pracuje w Polsce ) , ale sprawa rozbiła się o brak rachunku ( sprzęt robiony chałupniczo ) , twierdził , że bez rachunku towar mógłby zostać zarekwirowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie ze szwagrem odnośnie zorganizowania odbioru z Rosji - nie będzie problemu, aczkolwiek w chwili obecnej jest to nie możliwe bo nie ma wjazdu z transportem - embargo i brak zezwoleń. Jak puszczą zezwolenia nie będzie problemu, kwestia tylko jak to później zorganizować czyli wysyłka po Polsce, jak narazie to z odbiorem osobistym w Kozienicach i ew. w Stalowej Woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie ze szwagrem odnośnie zorganizowania odbioru z Rosji - nie będzie problemu, aczkolwiek w chwili obecnej jest to nie możliwe bo nie ma wjazdu z transportem - embargo i brak zezwoleń. Jak puszczą zezwolenia nie będzie problemu, kwestia tylko jak to później zorganizować czyli wysyłka po Polsce, jak narazie to z odbiorem osobistym w Kozienicach i ew. w Stalowej Woli.

No to coś już wiadomo! Można rozesłać pocztą , to parę złociszy.

 

yarrro dopisz mnie do listy wezmę 50 albo 70 .

 

Ukrainiec od 3 dni nie odpowiada .

Edytowane przez brokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie ze szwagrem odnośnie zorganizowania odbioru z Rosji - nie będzie problemu, aczkolwiek w chwili obecnej jest to nie możliwe bo nie ma wjazdu z transportem - embargo i brak zezwoleń. Jak puszczą zezwolenia nie będzie problemu, kwestia tylko jak to później zorganizować czyli wysyłka po Polsce, jak narazie to z odbiorem osobistym w Kozienicach i ew. w Stalowej Woli.

 

A jaką ilość Twój szwagier byłby w stanie przywieźć? No i druga sprawa - czy byłby w stanie oclić towar, bo należy wątpić, że da się tego uniknąć. 

 

Z rozesłaniem wydaje mi się, że nie ma kłopotu. Urządzenia będą zapakowane w drewniane skrzynki, więc gotowe do dalszego transportu. Pozostanie tylko zamówić kuriera i wysłać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim odnośnie 10sztuk stwierdził, że problemu nie ma - ale jak tylko Ruscy puszczą ruch. Odnośnie oclenia - może uda się tego uniknąć jak rozbije to na kilka ciężarówek, nie chcę narazie z góry zakładać co będzie - okaże się jak wszystko ruszy. Trzeba to zrobić tak by miało to ręce i nogi, ja osobiście proponowałbym sprowadzić narazie jedną sztukę i przetestować czy warto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim odnośnie 10sztuk stwierdził, że problemu nie ma - ale jak tylko Ruscy puszczą ruch. Odnośnie oclenia - może uda się tego uniknąć jak rozbije to na kilka ciężarówek, nie chcę narazie z góry zakładać co będzie - okaże się jak wszystko ruszy. Trzeba to zrobić tak by miało to ręce i nogi, ja osobiście proponowałbym sprowadzić narazie jedną sztukę i przetestować czy warto..

Jedna sztuka będzie miała radzieckie menu sterownika , chłopaki ze zmevaru pisali że mogą spolszczyć sterownik przy zakupie 10 sztuk.

Może spytać czy wysyłają na Ukrainę i tam odebrać np. na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła odpowiedź od kontrahenta:

 

>Sorry for the long wait. Earlier we did not send a brewerys to the Poland, so we need some time to prepare supporting documents and calculate the cost. >Thanks for your patience.

 

Czekamy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła odpowiedź od kontrahenta:

 

>Sorry for the long wait. Earlier we did not send a brewerys to the Poland, so we need some time to prepare supporting documents and calculate the cost. >Thanks for your patience.

 

Czekamy dalej...

Calculate the cost ...... może  być drożej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wstępnie jestem zainteresowany.

 

Zaktualizowana lista:

 

sobol85 1x50

mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny
sibart 1x70
jarecky 1x50
1therion 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

lukashi 1x50L lub 70L w zależności od ceny końcowej

cienki 1x 50l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.