Skocz do zawartości

Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"


yarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie: http://zmeevar.ru/pivovarnja-bavarija-vopros-otvet są umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć.

Podana jest np. ilość piwa jaką można uzyskać na danym kociołku i maksymalna zalecana wielkość zasypu i tak:

Bavaria 30l - 10-12 litrów piwa, a zasyp to 2,5 kg słodów,

Bavaria 50l - 25 litrów piwa, a zasyp to 7 kg słodów

Bavaria 70l - 45-50 litrów piwa, a zasyp to 11 kg słodów.

 

Warto rozważyć jakie kto robi czy planuje robić warki i wybrać odpowiednią wielkość kociołka.

Edytowane przez rasuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie: http://zmeevar.ru/pivovarnja-bavarija-vopros-otvet są umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć.

Podana jest np. ilość piwa jaką można uzyskać na danym kociołku i maksymalna zalecana wielkość zasypu i tak:

Bavaria 30l - 10-12 litrów piwa, a zasyp to 2,5 kg słodów,

Bavaria 50l - 25 litrów piwa, a zasyp to 7 kg słodów

Bavaria 70l - 45-50 litrów piwa, a zasyp to 11 kg słodów.

 

Warto rozważyć jakie kto robi czy planuje robić warki i wybrać odpowiednią wielkość kociołka.

po tych danych ja zmieniam na 50l

 

sobol85 1x50

mirfak 1x30
sibart 1x70
jarecky 1x50
prezes 2x70
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie pewnie zmiana w większości na 50 :)

Ja dalej czekam na cenę, ale dopisuje się wstępnie do listy jakby co.

 

sobol85 1x50

mirfak 1x30
sibart 1x70
jarecky 1x50
prezes 2x70
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie pewnie zmiana w większości na 50 :)

Ja dalej czekam na cenę, ale dopisuje się wstępnie do listy jakby co.

 

sobol85 1x50

mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny

sibart 1x70

jarecky 1x50

prezes 2x70

1therion 1x

DonBeer 1x

yarrro 1x30

DeGie 1x50

klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ale poczekam na Wasze opinie- może kupię w następnej grupie. Ale nie o tym tylko o dostawie. Może mają swój sklep w okręgu kaliningradzkim, a jakiś kolega z tamtych stron ma tam kontakty. Wiem, że to nie unia ale u nas to nie problem odebrać coś zaraz za granicą Czech czy Słowacji. Zawsze lepiej sprzęt odebrać w jakimś sklepie niż ma to się tłuc na pace nawet zaprzyjaźnionego tira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co rezygnuje

 

sobol85 1x50
mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny
sibart 1x70
jarecky 1x50
prezes 2x70
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ale poczekam na Wasze opinie- może kupię w następnej grupie. Ale nie o tym tylko o dostawie. Może mają swój sklep w okręgu kaliningradzkim, a jakiś kolega z tamtych stron ma tam kontakty. Wiem, że to nie unia ale u nas to nie problem odebrać coś zaraz za granicą Czech czy Słowacji. Zawsze lepiej sprzęt odebrać w jakimś sklepie niż ma to się tłuc na pace nawet zaprzyjaźnionego tira.

 

Na ich stronce można poczytać, że wysyłają do Kaliningradu co trwa do 11 dni i sprzęt można odebrać w siedzibie dostawcy płacąc przy odbiorze. Dodatkowo wydaje mi się, że jest też coś o "bimber sklepie" w samym Kaliningradzie. Wszystko to takie pokraczne bo używałem google translator ale może ktoś z językiem rosyjskim mógłby się w to zagłębić, ciekaw też jak z przewiezieniem takiego ładunku na własną rękę przez granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by mieć kogoś, kto ma wizę rosyjską, albo mieszka w obszarze objętym małym ruchem granicznym - może ktoś z grupy ma taką możliwość. Tak byłoby najprościej. Wtedy towar odebrałoby się bezpośrednio i prawdopodobnie odzyskało rosyjski VAT. Przy pojedynczej paczce nasi pewnie by nie kazali jej clić i VATować. Przy 10 pewnie nie :)

 

Żeby pojechać do Kaliningradu, trzeba mieć wizę, a jej wyrobienie to kłopot. Trzeba mieć voucher z hotelu, zapłacić za niego, za wizę, później za zieloną kartę, ubezpieczenie zdrowotne na terenie Rosji. Wniosek o wizę można składać tylko w kilku miastach w Polsce. Duży kłopot. Koszt wizy i vouchera to ok. 80 Euro. Nie wiem, ile kosztuje zielona karta.

 

EDIT:

 

Poczytałem sekcję o dostawie do Kaliningradu. Piszą, że wysyłają to ichniejszą pocztą. Płaci się przy odbiorze, po sprawdzeniu stanu przesyłki. No i dostaje się informacje ze śledzenia przesyłki. O sklepie piszą jakoś dziwnie, chyba chodzi ogólnie o sklep internetowy. Oba punkty odbioru to urzędy pocztowe. 

 

Kurczę, gdyby nie problem z wizą, to po prostu można by tam pojechać i odebrać samemu na poczcie.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tamtejszych realiów ale pisząc o kontaktach miałem na myśli jakiegoś Rosjanina, który za drobną opłatą przywiózłby to do PL, nawet na dwa trzy razy. Ciągle czytam, że cały czas jeżdżą na zakupy do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do listy, jestem z Jeleniej Góry. Pytanie do kolegi yarrro, czy w przypadku wysyłki mój gar mógłby być wysłany do Ciebie, a ja odbiorę we Wrocławiu (z Jeleniej Góry mam blisko) lub zamówię kuriera po odbiór od Ciebie?

 

 

sobol85 1x50

mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny
sibart 1x70
jarecky 1x50
prezes 2x70
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

lukashi 1x50L lub 70L w zależności od ceny końcowej

Edytowane przez lukashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie: http://zmeevar.ru/pivovarnja-bavarija-vopros-otvet są umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć.

W tym FAQ też jest napisane, że detaliczne zakupy są z chłodnicą, a hurtowe bez chłodnicy... ?!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sobol85 1x50

mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny
sibart 1x70
jarecky 1x50
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
DeGie 1x50
klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

lukashi 1x50L lub 70L w zależności od ceny końcowej

 

 

rezygnuje z 2. robię sam.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sobol85 1x50

mirfak 1x50 ostateczna decyzja po ustaleniu ceny

sibart 1x70

jarecky 1x50

1therion 1x

DonBeer 1x

yarrro 1x30

DeGie 1x50

klisz 1x70 (decyzja po ostatecznym ustaleniu ceny)

lukashi 1x50L lub 70L w zależności od ceny końcowej

 

 

rezygnuje z 2. robię sam.

pozdro

 

Skoro robisz sam, to za ile byś wykonał dla mnie 70l kadź zacierno-warzelną. Możliwe, że przy większej ilości materiałów będzie taniej. 

Sam chciałem wykonać kadź na sterowniku PAMEL (sterownik, pompa itp załatwie na własną rękę), problemem dla mnie jest obróbka/wykonanie osprzętu ze stali nierdzewnej tzn. wewnętrzny walec z sitami i pręty gwintowane, czy spawanie elementów. Podłączenie sterownika, czy pompy mogę wykonać we własnym zakresie. Pytanie, czy będziesz zainteresowany, jaka cena z robocizną? 

Edytowane przez lukashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnieliście o czymś?? O cle i podatku VAT w imporcie? Gdyby tak prosto byłoby sprowadzić coś spoza UE to nikt by nie kupował u rodzimych sprzedawców. Zakup takiej ilości sprzętu nie jest rozmiarów jednego smartfona z Chin i na pewno przykuje to uwagę właściwych służb na granicy. W tym wypadku to Wy będziecie importerem, więc na Was spoczywa obowiązek dopełnienia formalności.

ps.

Z tego co widzę może to być koszt co najmniej 25 % wyższy. Plus usługa agencji celnej, by przygotować SAD.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapomniałem (http://www.piwo.org/topic/20199-zbiorowy-zakup-browar-bavaria/?do=findComment&comment=386488). Cena wzrosnie o 10-20%,  w zależności od tego, czy kontrahent wystawi prawidłowe dokumenty eksportowe i uda się odliczyć rosyjski VAT (18%, nasz jest niewiele wyższy). Samą odprawę celną powinna zrobić firma kurierska. W zapytaniu do sprzedawcy napisałem, żeby podał cenę wraz z kosztami wysyłki i oclenia (standardowo robią to firmy kurierskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przygotowują, ale z zasady to strona zamawiająca jest importerem i na niej ciąży odpowiedzialność w UE za przesyłkę. Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze skalkulują i nie będzie niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na stronie: http://zmeevar.ru/pi...ja-vopros-otvetsą umieszczone pytania i odpowiedzi dotyczące tych kociołków. Dosyć ciekawe informacje można tam znaleźć. Podana jest np. ilość piwa jaką można uzyskać na danym kociołku i maksymalna zalecana wielkość zasypu i tak: Bavaria 30l - 10-12 litrów piwa, a zasyp to 2,5 kg słodów, Bavaria 50l - 25 litrów piwa, a zasyp to 7 kg słodów Bavaria 70l - 45-50 litrów piwa, a zasyp to 11 kg słodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.