Skocz do zawartości

Zbiorowy zakup "Browar Bavaria"


yarrro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Obejrzałem wątek http://www.piwo.org/topic/20136-sprz%C4%99t-piwowarski-braumeister-grainfather-i-inne/  i zwróciłem uwagę na urządzenia z serii Bavaria. Hm... klon Speidla za niewygórowane pieniądze. Oczywiście otwarte jest pytanie o jakość. W każdym razie wstępnie pomyślałem sobie, że jeśli działa to jak należy, to kupiłbym. 

W dyskusji na youtubie producent napisał, że zakup z Polski musiałby liczyć minimum 10 sztuk...

 

Hm, może więcej osób byłoby zainteresowanych zakupem. Jeśli zebrałoby się wymaganą liczbę chętnych, można by pomyśleć o zbiorowym zakupie. Mam nadzieję, że zakup z Rosji jest możliwy...

 

Chciałem zapytać inne piwarki/innych piwowarów o to, czy byliby zainteresowani zakupem i o wpisywanie się w wątku. Jeśli osiągnęłoby się wymaganą ilość zamówień, wtedy myślelibyśmy o sposobie realizacji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym wstępnie zainteresowany.

 

Pod filmikiem napisali, ze sterownik mogą nam nawet na polski przetłumaczyć, jak będzie zamówienie.

 

Tylko, czy trzeba zamówić 10 takich samych (tj. pojemność) garów, czy moze każdy sobie wybrać swoją wersję preferowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że liczba 10 sztuk dotyczy obojętnie jakich wersji. Problemem jest wysyłka.

 

Z innej beczki:

VAT w Rosji wynosi 18%, u nas 23, do tego cło, chyba 5%. Ostatecznie wartość zmieniłaby się chyba tak:

 

Cena ros. /1,18 (ros. VAT) * 1,05 (stawka celna) * 1,23 (Polski VAT) = 1.09449152542

 

Czyli cena może wzrosnąć o ok. 10%, plus koszty transportu i opłat celnych.  Z drugiej strony, przy 10 sztukach można próbowac negocjować obniżkę.

 

Problemy do rozwiązania to wiarygodność firmy - pewnie trzeba będzie zrobić 100% przedpłatę i w związku z tym  trzeba mieć gwarancję, że nie pojawi się problem. Kolejne rzeczy to oclenie i odbiór w Polsce - garnki pewnie będą musiały być wysłane na jeden adres, więc ktoś musiałby go odebrać i rozesłać dalej.

 

No, ale póki nie ma wystarczającej ilości chętnych to tylko dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem chętny na szt. 2. oczywiście 70 litr. Okolice Wrocławia. Zmiana języka konieczna  :) . Ze pewne można wynegocjować niższą cenę przy 10 szt. Kwestia cła , ja kompletnie nie mam pojęcia lecz wysyłkę załatwi sprzedający bo inaczej tego nie widzę. Szkoda tylko że to nie z drugiej strony granicy , bo nie wiadomo co będzie w końcu takie rzeczy tylko w Rosji .

Trzeba negocjować z ceną i najlepiej wysyłka za pobraniem skoro strach jest  . Czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zadałem im pytanie na youtube i to dostałem w odpowiedzi:
"Hello, Piotr! Thanks for the interest in our product. Sorry for the previous comment. Unfortunately, manager who sent it hasn't a correct information. We can translate the controller menu in any language and send Bavaria brewery to Poland. But a minimal consignment for the international delivery is 10 items."

 

edit.

Odnośnie odbioru towaru - mój szwagier ma firmę transportową i ma sporo przewozów od ruskich tak więc być może uda się coś zorganizować. W ten weekend będę się z nim widział i pogadam, jak się czegoś dowiem to dam znać.

 

Edytowane przez xjaniux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było znaleźć jakiegoś byznesmena co by to sprowadzał do Polski i sprzedawał z marżą 200 złotych. Wtedy by nie było problemu :), ale to by było za piękne :( . Bo tak to dużo kombinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista chętnych, proszę o weryfikację. Dalsze osoby proszę o dopisywanie się, bądź (oby nie) wypisywanie.

 

sobol85 1x50

mirfak 1x30
sibart 1x70
jarecky 1x50
prezes 2x70
1therion 1x
DonBeer 1x
yarrro 1x30
Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy w 50 litrowym ustrojstwie można robić mniejsze warki np 20 l?

Nie. Aby ustrojstwo pracowało, objętość wody plus słódu musi być większa niż objętość wewnętrznego zbiornika plus ilość wody potrzebna do zakrycia grzałek w zbiorniku głównym plus zapas.

Chodzi o to, że w czasie zacierania pompa przetłacza brzeczkę w górę obniżając jej poziom w zbiorniku głównym. Dopiero po wypełnieniu zbiornika wewnętrznego zaczyna ściekać w dół. A tu grzałki muszą być cały czas zalane brzeczką. Dlatego nie można wlać zbyt mało wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odpowiedzi wyżej dodam tylko że w przypadku Speidel Braumeister rozwiązaniem jest dokupienie niższego kosza i krótszej śruby. wtedy można warzyć połowę, czyli w 50 litrowym można zrobić warkę 20l. kosz do Speidla 50l kosztuje ok 100€. myślę że dorobienie takiego kosza u nas wyjdzie max połowę...

 

"Is it possible to brew any desired quantity of beer?

Determined by system a certain minimum of water is needed for the brewing process. Ensure that the heating elements are always covered with the water while overflowing.

  • Min. quantity 20 litre Braumeister: 16 litre of beer
  • Min. quantity 50 litre Braumeister: 40 litre of beer

For both devices there is a shortened malt pipe which could be used to brew only a half or less than a half."

http://shop.speidels-braumeister.de/en/Accessories/Brewing/Shortened-malt-pipe-Braumeister-20-litre

http://shop.speidels-braumeister.de/en/accessories/brewing/shortened-malt-pipe-braumeister-50-litre

 
Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poczekać, aż osiągniemy liczbę 13-15 osób. Część zadeklarowała się jedynie wstępnie, więc należy założyć, że może się wykruszyć.

A właściwie co szkodzi zapytać już teraz. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy:

 

 

 

Please send a quotation which will include pricing of:

Brewery Bavaria:

30 l: 7 units 
50 l: 2 units
70 l: 3 units

Additional equipment and requirements:

- spare parts which brake most often (gasket?)
- interior basket and additional equipment  for 50l and 70l units which would allow brewing smaller amount of beer (~20l ) in 50 and 70l units.
- controller menu language: Polish. I can help with translation if needed.

Delivery to  Wrocław, Poland.
Cost of shipment and customs clearance.
Preferred payment: COD.

The Best Regards,
Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.