Skocz do zawartości

Wybór stylu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Być może uznacie mnie za ignoranta ale potrzebuję wsparcia w dopasowaniu stylu do oczekiwań. Otóż obiecałem pewnej bardzo ważnej dla mnie osobie warkę skrojona pod jej gusta. Oczekiwania są następujące: piwo dość słodkie w smaku (dodatki owocowe odpadają), wyczuwalna delikatna paloność z ewentualnymi nutami karmelu. 

 

Osobiście rozważałem trzy style:

- blond

- chocolate milk stout

- brown ale

 

Dodam jeszcze, że piwo powinno być gotowe na majówkę.

Sugestie powiązane z przykładowymi recepturami mile widziane. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej nasuwa się brown ale, żadna kobieta nie oprze się mocno słodowemu i bardzo aromatycznemu brown ale'owi ;)

Moim zdaniem uwarzenie takiego właśnie bardzo słodowego brown ale jest dosyć trudne, osobiście próbowałem ze słodami monachijskimi i wiedeńskim, niestety nie dają tak silnej podbudowy słodowej, niewielkie mam doświadczenia ze słodem pale ale, ostatnia warka na tego typie słodzie z best malz wyszła bardzo obiecująco, mocno słodowa i treściwa, więc myślę, że możesz spróbować w tym kierunku + spory udział jasnych karmeli np.: Strzegom 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4,00 Pale ale

0,4 Caramunich III

0,4 Carared

0,1 Carafa I

25g Challenger 60'

S-04

 

[x] delikatna paloność

[x] nuty karmelu

[x] słodkie w smaku

Wszystko pięknie tylko może podrzuć więcej info... bo to co podałeś to tylko część...

 

No do tego jeszcze woda i w zasadzie jest piwo. Jak chcesz słodsze to zatrzyj na słodko 69C. Jak masz warunki to przefermentuj w temp. otoczenia ~16C. Co więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4,00 Pale ale

0,4 Caramunich III

0,4 Carared

0,1 Carafa I

25g Challenger 60'

S-04

 

[x] delikatna paloność

[x] nuty karmelu

[x] słodkie w smaku

Wszystko pięknie tylko może podrzuć więcej info... bo to co podałeś to tylko część...

 

No do tego jeszcze woda i w zasadzie jest piwo. Jak chcesz słodsze to zatrzyj na słodko 69C. Jak masz warunki to przefermentuj w temp. otoczenia ~16C. Co więcej?

 

Chodziło mi głównie o zacieranie, nie podałeś stylu więc ciężko mi było jakoś dopasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.