Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nawet nie mam odwagi za bardzo próbować ? napisałem w dołączonej karcie KANAŁ na czerwono. Szkoda bo trzeba się teraz napracować nad butelkami aby je przywrócić do dalszego działania. A jest ich troszkę :-(.

 

Nie, nie poddaje się walczę dalej.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśni niema jest tylko ten nieciekawy nalot. Samo piwo jak próbowałem wyszło nie za bardzo w moim guście. Ale próbowałem przy rozlewaniu bez tego nalotu. Ale tak jest jak się wymyśla i próbuje. Lecz jak pisałem nie wiem jeszcze co jest ok a co nok i nie chodzi o smak tylko o zakażenia. 

 

Zrobię tak te które są "najbrzydsze" wyleję i odzyskam butelki bo potrzebne do następnej warki. Oznaczę te odzyskane i odpowiednio wyczyszczone i zobaczę co z tego wyniknie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśni niema jest tylko ten nieciekawy nalot. Samo piwo jak próbowałem wyszło nie za bardzo w moim guście. Ale próbowałem przy rozlewaniu bez tego nalotu. Ale tak jest jak się wymyśla i próbuje. Lecz jak pisałem nie wiem jeszcze co jest ok a co nok i nie chodzi o smak tylko o zakażenia. 
 
Zrobię tak te które są "najbrzydsze" wyleję i odzyskam butelki bo potrzebne do następnej warki. Oznaczę te odzyskane i odpowiednio wyczyszczone i zobaczę co z tego wyniknie. 
 
To masz pod piwem w butelce czy nad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, stara gęstwa fm601, fermentacja pod ławką przy kaloryferze, może pies za bardzo wąchał... :P

Film był bardzo delikatny, w smaku nic nie czuć, choć jest wytrawniejszy niż wynikałoby to z parametrów (11 > 4 blg). Część idzie do dealkoholizacji, a druga miała w butelki, ale chyba trzeba będzie poobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuje pomocy. Mam za sobą kilka warek  także raczkuje można powiedzieć i od razu problemy. Wszystko wydawało się ok- fermentator zalany przeszła fermentacja burzliwa i pod koniec cichej dodałem chmiel w granulacie, po czterech dniach zauważyłem że piwko ściemniało i na powierzchni pojawiło sie to co na foto ciężko trafnie opisać słowa1615538867277.thumb.jpg.44918193984d1673f0948227b383e38f.jpgmi. Jak możecie ocenić i podpowiedzieć czy infekcja i co z tym dalej począć  bo czas butelkować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, Morten napisał:

Hej,

 

wczoraj przelałem na cichą xD Mam nadal cichą nadzieję, że to praca drożdży, które zeszły dopiero z 11,5 ->3,7. Więc mogły coś dalej popracować, mylę się ?

1616522451164.jpg

Mało prawdopodobne, te plamki nie wyglądają na drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drożdże to może i nie wygląda, ale na pianę jak najbardziej.
Pytanie po co zlewasz na cichą jeśli nie jesteś pewien, że piwo dofermentowało?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warzylem w sb 2 warki zasyp pale ale + pszenica. Obie brzeczki wyszly podobnie w granicach 15blg. Fermentacja ruszyla w ndz rano, dzis 4 dzien i wciaz ladnie bulka, piana w wiadrach wysoka i ladna 4-5 cm, pomiar blg 5 w obu przypadkach, fermentacja us 05 w 19 stopniach. Teraz mam pytanie co poszlo nie tak? obie brzeczki kwasne w smaku i zapachu, czy to moze byc aldehyd octowy czy zakazenie dzikusami? Uwazylem juz z 30-40 piw i pierwszy raz sie z takim czyms spotykam. Pierwszy raz czyscilem kociolek srodkiem coobra vwp przed warzeniem oraz uzywalem whirfloca. Po schlodzenie brzeczki i przed zadaniem drozdzy dolalem do kazdego wiadra po butelce wody zrodlanej zeby obnizyz blg. Myslicie ze to moze miec jakis wplyw? Jezeli to zakazenie to czy mozna takie piwo po fermentacji przepuscic przez aparaturke do destylacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamiko napisał:

Wydaje mi się ze nie ale wole sie upewnić z powodu małego doświadczenia- czy wszystko jest ok? Piwo 12 dni w fermentorze od 2 dni bez zmian blg

20210331_202941.jpg

20210331_202946.jpg

 

Również potwierdzam, że wszystko okej. Piękny koniec fermentacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.