Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Berliner weisse. Po dodaniu mrożonych owoców szybko pokryło się biało-szarym biofilmem. Przed butelkowaniem stało 2 tygodnie z owocami, wcześniej niecałe 2 tyg bez owoców.

owoce-na-powierzchni.jpg

 

 

Dziś zabutelkowałem, owoce na dnie fermentora po zlaniu piwa wyglądają tak:

 

owoce.jpg.341be90232473ab88dd44de3295b05ca.jpg

 

Piwo w smaku bardzo dobre, jak kompocik od mamy plus przyjemny "kwaśny" aromat. 

 

Zaniepokoiło mnie jednak kilka śliwek, wyciągnąłem je z wiadra żeby się dokładniej przyjrzeć. 

 


1529709747_liwka3.jpg.413462f57780af117c3eca7db0b91530.jpg

 

Jakby szaro-zielonkawy nalot i takie białe "wulkaniki".

 

Pleśń? Zatem wszystko w kanał i NaOH a następnym razem jakoś zanurzyć całe owoce w piwie, żeby nie spleśniały?

śliwka2.jpg

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pleśń ,ja ostatnio po prostu wygrzałem owoce (śliwki ),ale były suszone, teraz mam plan na wiśnie mrożone i pewnie też je jakoś spasteryzuje w piekarniku po tym co tu zapodałeś.

Chociaż maliny wsypałem nawet nie myte, prosto z pola, z brudnego wiadra i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem prosto z opakowania, mieszanka mrożonych owoców do kompotu Nordis ze sklepu Społem. Może były tam jakieś gorsze owoce, skoro to jest przeznaczone do gotowania, do tego może dystrybucja była zła, np. rozmroziło się w międzyczasie i jakaś pleśń się zaczęła rozwijać, po tym sklepie można się wszystkiego spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem owoce mrożone z Lidla kilka razy, z Biedry ze dwa, trzy razy. W jednym sklepie internetowym kupiłem kilka kilogramów brazylijskich owoców mrożonych. Nigdy nie miałem żadnych problemów z pleśnią oraz widocznych (i wyczuwalnych przeze mnie) oznak infekcji.

 

Kiedyś wrzuciłem umyte truskawki z targu, no to miałem Bretty, ale nie pleśń.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 19:47, Glowa napisał:

Berliner weisse. Po dodaniu mrożonych owoców szybko pokryło się biało-szarym biofilmem. Przed butelkowaniem stało 2 tygodnie z owocami, wcześniej niecałe 2 tyg bez owoców.

Ja tu pleśni nie widzę, normalny biofim. Na owocach się zdarza. Jak smakuje dobrze to bym butelkował i pił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zajrzałem do wiadra po kilku dniach i oto co zobaczyłem. Ostatnio była tylko lekka pianka na wierzchu, teraz widać brązowa plamę z chmielin oraz gęstą, gruba błonę. To dopiero 6 moja Warka i nie miałem dotąd infekcji więc nie wiem czy można to pić czy nie bardzo...Chciałem to dzisiaj butelkować bo piwo stoi już trzeci tydzień. Ognisk pleśni nie widzę
Piwo to zestaw zacierany Brown Ale z Browamatora, drożdże z 2tygodnuowej gęstwy S-04a7b1f63c59371773b1dfefd1755746e4.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robie apke pierwszy raz uzywalem fm voss kveik 9 dzien fermentacji burzliwej i na ściance fermentora zostawiają taki osad, planuje potrzymac je jeszcze na burzliwej do nastepnej soboty czyli razem będzie 15 dni + 7 cichej ale martwi mnie ten osad, piana na górze wyglada ok.63ff063d05d84f0f94941a34606cf48f.jpg&key=1f84c7510889a6fa988fa9402ab87806ff869a658d6441ba7033d073c2c16c608f4462312946042795ff04bf2633ef39.jpg&key=d8b7c5853099ce4838f0a3419d78b9cab3c9ae9348385c13090fac67753efa24

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

8081a25438deea73c333197e39fc55ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robie apke pierwszy raz uzywalem fm voss kveik 9 dzien fermentacji burzliwej i na ściance fermentora zostawiają taki osad, planuje potrzymac je jeszcze na burzliwej do nastepnej soboty czyli razem będzie 15 dni + 7 cichej ale martwi mnie ten osad, piana na górze wyglada ok.63ff063d05d84f0f94941a34606cf48f.jpg&key=1f84c7510889a6fa988fa9402ab87806ff869a658d6441ba7033d073c2c16c608f4462312946042795ff04bf2633ef39.jpg&key=d8b7c5853099ce4838f0a3419d78b9cab3c9ae9348385c13090fac67753efa24
 
Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
8081a25438deea73c333197e39fc55ca.jpg&key=c044499b6bfcc2ad3639c7a5fdf403c220e93523adca256eec504066cae9d6dc
Osad na ściankach to normalne. Możesz fermentorem pokręcić. Możesz też przelać po fermentacji do drugiego i obniżyć temperaturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem początkujący i właśnie butelkowalem swoją pierwszą warke z brewkitu. Mam pytanie odnośnie czy jak ew zakaze piwo to butelki przy każdym zakażeniu będą strzelać tzw granaty ? Czy może się poprostu zepsuć i będzie nie dobre w smaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sumikk napisał:

Witam 

Jestem początkujący i właśnie butelkowalem swoją pierwszą warke z brewkitu. Mam pytanie odnośnie czy jak ew zakaze piwo to butelki przy każdym zakażeniu będą strzelać tzw granaty ? Czy może się poprostu zepsuć i będzie nie dobre w smaku ?

Nie każda infekcja powoduje granaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jancewicz napisał:

Nie każda infekcja powoduje granaty. 

Oki, ale w takim razie czy każda infekcja już w butelkach jest zauważalna czy nieraz można ją tylko wyczuć w smaku ? I jakie są najczęstsze objawy infekcji już w butelkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sumikk napisał:

Oki, ale w takim razie czy każda infekcja już w butelkach jest zauważalna czy nieraz można ją tylko wyczuć w smaku ? I jakie są najczęstsze objawy infekcji już w butelkach ?

Infekcję możesz dostrzec też wizualnie, np świadczyć będzie czasem o tym gushing (wychodzenie piany z butelki po jej otwarciu). Wszystkie inne objawy wyczujesz w smaku bądź aromacie. Wpisz w google "wady w piwie".

Nigdy w żadnej swojej warce przed zabutelkowaniem nie miałem widocznej infekcji a po zabutelkowaniu objawiała się tym iż bez względu na styl jaki uwarzyłem, piwo smakowało identycznie (nie potrafię tego smaku zdefiniować) lub zanikał cały, piękny, chmielowy aromat już po kilku dniach od kapslowania. Tylko w ciemnych piwach tego nie doświadczyłem. Powodzenia

 

Edytowane przez advisorylyrics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy warki za mną. W pierwszej tego nie było albo nie zauważyłem, ale w drugiej i trzeciej tworzy mi się taki nalot wewnątrz butelki po około dwóch tygodniach, gdzie jest lustro piwa. Wygląda jak małe kropki, łatwo się zmywają nawet delikatnie ruszając butelką. Co to może być? W smaku, aromacie, kolorze wszystko wygląda ok. 

 

voWpZXa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sobieslaw napisał:

Trzy warki za mną. W pierwszej tego nie było albo nie zauważyłem, ale w drugiej i trzeciej tworzy mi się taki nalot wewnątrz butelki po około dwóch tygodniach, gdzie jest lustro piwa. Wygląda jak małe kropki, łatwo się zmywają nawet delikatnie ruszając butelką. Co to może być? W smaku, aromacie, kolorze wszystko wygląda ok. 

 

voWpZXa.jpg

Mogą być to drobinki chmielu albo osadu z drożdży. Jeśli w smaku jest ok to nie masz czym się martwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sobieslaw napisał:

Trzy warki za mną. W pierwszej tego nie było albo nie zauważyłem, ale w drugiej i trzeciej tworzy mi się taki nalot wewnątrz butelki po około dwóch tygodniach, gdzie jest lustro piwa. Wygląda jak małe kropki, łatwo się zmywają nawet delikatnie ruszając butelką. Co to może być? W smaku, aromacie, kolorze wszystko wygląda ok. 

 

voWpZXa.jpg

a jak dodajesz cukier do refermentacji? Do butelk sypiesz czy robisz syrop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na INFEKCJE
  • zasada przypiął/eła ten temat
  • zasada zablokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.